"בתיווך נדל"ן החיבור לאנשים הוא הכרחי"

הכלים שצברו מתחום הפסיכולוגיה, העיצוב, שמאות המקרקעין והמשכנתאות הפכו את איה ושי בן פורת למתווכים שמעניקים ערך מוסף ויתרונות ייחודיים בתחום המורכב של מכירת בתים צמודי קרקע

מיכל גילת, בשיתוף "איה נכסים"
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
001601
"בתיווך נדל"ן החיבור לאנשים הוא הכרחי"צילום: shutterstock
מיכל גילת, בשיתוף "איה נכסים"
תוכן שיווקי

עבור איה בן פורת הבחירה בתחום הנדל"ן היתה הכי טבעית. אביה עסק בתיווך נדל"ן מסחרי בחיפה, והיא גדלה בבית שחי ונשם את התחום. גם כשבגרה תחום הנדל"ן לא עזב אותה, שכן היא נישאה לשי, שמאי מקרקעין במקצועו. לכל אלה התווספו האהבה הרבה שטבועה בה לאנשים ולבתים, והנה מתכון בדוק ומוצלח לאשת נדל"ן שרואה בעבודתה, בראש ובראשונה, שליחות.

איה, בת 48, היא בעלת תואר בפסיכולוגיה ובעלת תעודה בעיצוב פנים מהאקדמיה לאמנות בצלאל, ובנוסף בוגרת קורס גישור של גומא גבים; שי, בן 49, הוא בעל תואר בכלכלה ובמינהל עסקים, שמאי מקרקעין, הנדסאי בניין ובוגר קורסים מקצועיים של ייעוץ משכנתאות ושמאות רכוש וחקלאות. את ארגז הכלים העשיר הזה שצברו השניים הם מביאים למשרד התיווך המשפחתי שהקימו "איה נכסים". כשהם לא בעבודה, הם מגדלים שלושה ילדים מקסימים בביתם שביישוב קציר.

אהבה לאנשים ולבתים. איה בן פורתצילום: ציפורה נשיא

"כל דבר שלמדתי הוא כלי עבודה", אומרת איה. "הפסיכולוגיה היא כלי להבנת האנשים והצרכים שלהם; עיצוב הפנים הוא החזון, שמעניק לי את היכולת להבין אילו אפשרויות טמונות בכל נכס והגישור הוא כלי להביא את הצדדים להבנה והסכמה בעת ביצוע עסקאות מורכבות. הנדל"ן הוא תחום מרתק. לכל משפחה יש את הסיפור האישי שלה ואת החלום שלה, והרעיון הוא להתחבר לאנשים מתוך הסיפור האישי שלהם, ולתת להם את השירות המקצועי והליווי האישי הכי טובים שיש".

עיקר ההתמחות של משרד "איה נכסים" הוא שיווק בתים צמודי קרקע, לצד דירות יד שנייה ופרויקטים חדשים. המשרד מלווה הן מוכרים והן קונים, כשבין בני הזוג יש חלוקת תפקידים ברורה: איה עובדת עם המגזר הפרטי בפרדס חנה-כרכור, חריש, קציר ויישובי ההר הסובבים אותם, ואילו שי עוסק בשיווק קרקעות ומגרשים ליזמים וכן משקים ונכסים באזור השרון ובקיסריה. השניים חולשים על אזור נרחב, מה שמהווה יתרון בולט של משרדם. "זה מאפשר לנו לנייד קונים מאזור לאזור, ויוצר טראפיק עצום של קהל קונים מאוד איכותי ומגוון", מסבירה איה.

ארגז כלים עשיר. שי בן פורתצילום: חיה גולד

המוטו של איה הוא עבודה מהלב, ממקום נקי נטול שיקולים של רווחיות ואגו: "בראש ובראשונה חשוב לי להבין את הלקוח ואת הצרכים שלו. אני עובדת עם המון אהבה לאנשים. כשעובדים עם הלב, בצורה ישרה וכנה הלקוחות מעריכים את זה. לכן השם שלי הולך לפניי, והרבה מאוד לקוחות מגיעים אליי מפה לאוזן בעקבות המלצות, וזה רק מחזק ומעצים עוד יותר את תחושת השליחות שלי. בכל בוקר אני קמה עם אנרגיה של אהבה לקראת יום עבודה חדש".

הבדיקות, הליווי וההבנה

השירות שניתן ב"איה נכסים" הוא מקיף ביותר. המשרד מלווה את הלקוחות משלב הכנת הנכס למכירה ועד החתימה על החוזה. איה מפרטת: "אנחנו לא נוציא נכס לשיווק לפני שנבצע בדיקות מקדימות הכרחיות על מצבו. עורך דין מטעמנו מגיע לבית הלקוח ועובר על המסמכים המשפטיים, ושמאי מקרקעין מטעמנו מעריך את שווי הנכס. העבודה שלנו עם שמאי מקרקעין היא חשובה במיוחד בתחום צמודי הקרקע, שכן היא מאפשרת לנו לזהות חריגות בנייה או זכויות בנייה שלא נוצלו. בכלל, בהקשר זה חשוב להדגיש כי שיווק צמודי קרקע הוא תחום מאוד מורכב, השונה משיווק דירות מגורים. היתרון שלנו הוא בידע המקצועי שאנחנו מביאים לתחום. בשורה התחתונה, מי שמוכר נכס ונעזר בשירותי התיווך שלנו יכול לישון בשקט. גם מי שקונה נכס בליווי שלנו יכול להיות בטוח שלא ירכוש חתול בשק".

תוכלי לספר על עסקה מיוחדת שעשית, כזו שלא תשכחי?
איה: "שיווקתי בית באחד הישובים באזור חריש 'מתחת לרדאר'. כלומר, השיווק נערך רק על בסיס מאגר הקונים האיכותי שיש ברשותי. בתוך יום יצרתי מכרז על הבית, שנמשך שלושה ימים. הבית נמכר במחיר שיא וגבוה משמעותית מהמחיר המבוקש על ידי בעלי הנכס, מיותר לציין שהם היו מאושרים".

מיהו מתווך טוב בעיניכם?
איה: "מתווך טוב חייב להבין היטב את שוק הנדל"ן בארץ בכלל ובאזור הפעילות שלו בפרט. הוא רואה את התמונה כולה, צריך לזהות גם חסרונות ובעיות, ולמצוא פתרונות יצירתיים. הוא גם צריך לבנות אסטרטגיה שיווקית ייעודית אופטימלית עבור כל נכס, להביא קונים רלוונטיים, והחלק החשוב ביותר – לנהל משא ומתן בצורה מקצועית ולהוביל את הצדדים לעסקה מנצחת.

"אם מדובר בקונים, מתווך טוב צריך להכיר את המבנה המשפחתי שלהם, לדעת בדיוק מהם הצרכים ומהן היכולות הפיננסיות שלהם ולהתאים להם את הנכס הנכון".

לנצח על תזמורת

השיווק ב"איה נכסים" הוא מאוד ייחודי, מסיבי ובעיקר יצירתי. במשרד יש מגוון רחב של נכסים – החל בצמודי קרקע, דרך פרויקטים ומגרשים ליזמים וכלה בדירות יד שנייה. "כדי להתאים למוכר קונים איכותיים, אני ממתגת כל נכס בצורה מאוד ייחודית", מסבירה איה, "כל נכס ונכס אני מתאימה לפרופיל הקונים הרלוונטי לרכישה שלו, וזה מביא תוצאות טובות בזמן קצר מאוד. היום הצרכנות היא חכמה יותר, הקונים חכמים יותר, יודעים מה הם קונים, אפיקי השיווק הפכו יותר מתוחכמים ויותר יצירתיים, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים".

לסיכום, איה מדמה את עבודתה לעבודת מנצח על תזמורת: "אני מלווה את כל בעלי המקצוע הנדרשים, על מנת שהעסקה תיסגר כך ששני הצדדים ייצאו ממנה מרוצים ונשכרים. אני דואגת לתאם עם כל בעלי המקצוע כמו מנצח על תזמורת, שיודע בדיוק מתי ואיך כל כלי אמור להיכנס, מהי העוצמה שלו ומה הכיוון שלו, עד שיוצאת יצירה מושלמת. אני דואגת שכל בעל מקצוע יעשה את העבודה שלו בזמן הנכון, עד שנסגרת העסקה המושלמת. התשואה הכלכלית שלנו היא התוצאה של עבודה מאומצת ומקצועית, כמו שנהוג לומר 'טוב שם משמן טוב'".

איה בן פורת: 050-5697755 | שי בן פורת: 050-8624070
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

בשיתוף "איה נכסים"