משרד תיווך ביוקנעם: כיצד ניתן לספק יציבות בשוק הנדל"ן הסוער?

באמצעות תכנון מקצועי מדויק וראייה לטווח הארוך, מצליחים במשרד התיווך ביוקנעם "תיווך מקומי" לנווט עסקאות נדל"ן מורכבות גם במציאות של חוסר ודאות וזינוק במחירים

גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף משרד "תיווך מקומי"
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין לשמאל: שלומית פיגוביץ, אורנה ברדוגו, שרון פוארטי יבור, רונן גבע, גלית צוקרמן ורני סימן טוב
מימין לשמאל: שלומית פיגוביץ, אורנה ברדוגו, שרון פוארטי יבור, רונן גבע, גלית צוקרמן ורני סימן טובצילום: משה נחומוביץ
גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף משרד "תיווך מקומי"
תוכן שיווקי

בחודש ספטמבר האחרון נרשם היקף המשכנתאות הנמוך ביותר מתחילת שנת 2020. על פי הערכות המומחים, מדובר בהשפעה ישירה של עליית הריבית. זאת, לעומת מחירי הדירות, כפי שעולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המעידים על עלייה של 1.9% בחודשים יולי-אוגוסט 2022, ביחס לעסקאות שבוצעו בחודשים יוני-יולי 2022.

כשברקע חוסר ודאות, טלטלה שעובר שוק הנדל״ן ולקוחות רבים שמעדיפים להמתין עד להתבהרות - פועלים המתווכים שאמורים לתת מענה מקצועי למוכרים ולקונים. "אין ספק שכיום אנו פועלים בשוק פתלתל ועקלקל שמציב לא מעט אתגרים. מסיבה זו, וכדי לחסוך כאב ראש ועלויות ללקוחותינו, אנחנו משקפים את המצב הקיים כפי שהוא בכל רגע נתון, ומגדירים יחד את היכולת שלהם לנוע לעבר עסקה בטוחה ונכונה עבורם", מסבירה שרון פוארטי - מייסדת ובעלים שותפה, יחד עם רונן גבע, של סוכנות "תיווך מקומי".

מחסור בהיצע של נכסים

משרד התיווך הוותיק והמוביל, הממוקם ביקנעם, פועל משנת 2005, ומתמחה בשיווק ומכירת פרויקטים חדשים, יד שנייה - מכירה והשכרה, שיווק מגרשים ותיווך למגזר הפרטי והעסקי באזור. כמי שחיים ונושמים את ענף הנדל"ן, פוארטי וגבע מצביעים על הבעיה המרכזית בשוק הדיור: "בשנה האחרונה יש מחסור גדול בהיצע של נכסים וכך על כל דירה או בית מתמודדים מספר רב של קונים ושוכרים, מצב שמוביל לעליית המחירים החדה. כל עוד המדינה לא תפשיר קרקעות בכמות מסיבית בשוק החופשי ותגביל את מחירי המקסימום לשיווק לקבלנים וליזמים, המחירים ימשיכו לטפס״, מסביר גבע.

רונן גבעצילום: משה נחומוביץ

הוא מוסיף כי לכאוס בענף הנדל"ן תורמת גם העובדה שהמדינה משווקת קרקעות במחירים גבוהים לקבלנים, ואלה מכתיבים את מחיר השוק בהתאם לרכישת הקרקע. הדבר משפיע ומשליך ישירות גם על דירות יד שנייה. פוארטי מסבירה: "ככל שהמחיר גבוה יותר, כך הרווחים המתקבלים מהכנסות עקיפות ממיסוי כמו מס רכישה ומס שבח עולים, ולכן ספק עד כמה יש למדינה אינטרס להורדת המחירים. התפקיד שלנו כמתווכים מקצועיים הוא לשמור על הלקוחות שלנו, ולוודא שהמוכרים והקונים אכן מבינים את המשמעות של מה שקורה בענף ושל כל צעד שהם עושים״.

כמתווכים, איך אתם מצליחים לשקף את האתגרים העומדים בפני לקוחות הקונים והמוכרים וליצור תשתית שתאפשר עסקה בטוחה ונכונה?
פוארטי: ״אנחנו עוברים עם כל אחד מהצדדים תהליך שבו הוא מקבל את כל המידע לגבי מצב השוק, כולל הסתכלות קדימה לגבי המצב המשפחתי, היכולת הכלכלית, צפי השתכרות, עלייה בהחזר החודשי והתמודדות עם מצבים דומים בשגרה ובמשבר, שיכולים להפוך לאתגר כשמדובר על רכישת או קניית בית, גם כשמדובר בטווח הארוך. המחירים זינקו למרות שרמת השכר לא עלתה כלל. נוצר מצב שקונים ומוכרים פוטנציאליים ממשיכים לגור בדירות קטנות בתנאים לא תנאים, רק כי הם לא יכולים להמשיך הלאה כמשפרי דיור. עצם ההבנה שמצב כזה יכול להתרחש, מסייעת לתכנון עתידי נכון ומקצועי עוד בתחילת הדרך".

שרון פוארטי-יבורצילום: משה נחומוביץ

גבע: "אין ספק שעליית הריביות לא מקלה על המסע להגשמת חלום ולרכישת דירה. אתגר נוסף הוא העובדה שהערכת השמאים נמוכה בהרבה מהערך של הנכס בשוק, דבר שפוגע ביכולת המימון של רבים ואף מונע מהם להתקדם לעבר נכס גדול או טוב יותר. במקרים כאלה אנחנו ממליצים על שמאות מוקדמת או היערכות כלכלית הכוללת עזרה מההורים ולקיחת הלוואה, בהתאם ליכולת כמובן".

גם שוק השכירות משתולל

פוארטי: ״מאז הקורונה משכירים רבים ניצלו את עליית המחירים הכללית ואת העובדה שאנשים לא עוזבים את הבית והצטרפו לחגיגה. כדי להגן על שני הצדדים אנחנו נותנים דגש לשלב ההסכם, שאמור להכין את המשכיר והשוכר ליום סגריר ולספק להם עוגנים. דוגמה לכך היא הסעיף הבסיסי שמספק הגנה לשוכר, לפיו כל עוד הוא מוצא מחליף ראוי, הוא רשאי לעזוב את הדירה. מהצד השני, אנחנו מדגישים בפני המשכירים את חשיבות השמירה על הדיירים הטובים, גם אם זה אומר להימנע לתקופה מסוימת מהעלאת שכר הדירה".

ליווי אישי ומקצועי

שיטת העבודה המדויקת של משרד "תיווך מקומי" כוללת, מלבד בדיקת מצבו הכלכלי והאישי של הלקוח, גם מחקר שוק יסודי ומקיף עוד לפני שלב שיווק או חיפוש הנכס. על מנת להעניק לקונה הפוטנציאלי תמונת מראה מדויקת, הנתונים כוללים גם פידבקים של לקוחות, הזמן שנדרש לפינוי הנכס והיכולת להתגמש במחיר. כל אלה יוצרים מחיר ריאלי. בהתאם לכך מתגבשת גם ההבנה בנוגע לשיפור הדיור והאפשרות למימון הנכס הבא.

היכולת לראות את התהליך באופן מדויק, על כל מורכבותו, מסייעת ללקוחות, שלא תמיד לוקחים בחשבון את העלויות המתווספות לרכישת הנכס, כמו תשלום עבור עורכי דין ושמאים, מסים ותנודות בשוק, שיכולות להשפיע על ההחזר החודשי של המשכנתה. "כדי למנוע מפח נפש אנחנו עוברים עם הקונה או המוכר תהליך מסודר הכולל היכרות עמוקה, תיאום ציפיות ושיקוף אמיתי וכן על מצב השוק העדכני", אומרת פוארטי ומציינת כי הוותק, המקצועיות וההון האנושי, הם שמאפשרים ליווי מקצועי ואישי של כל אחד ואחת מהלקוחות, גם בתקופות מאתגרות ומורכבות.

הליווי המקצועי והאישי מתאפשר הודות לעבודה עם ארבעה סוכנים עצמאיים, שרצים עם פוארטי וגבע למרחקים ארוכים, ומעורבים זה שנים בחיי תושבי האזור. כך, כל אחד מאנשי הצוות מלווה את הלקוחות ומעניק מענה מקיף לאורך כל התהליך. גם ההיכרות העמוקה והארוכה עם יקנעם והסביבה מהווה ערך מוסף משמעותי ללקוחות וכן העובדה שפוארטי היא אדריכלית, שמספקת ראייה רחבה גם בכל הנוגע לתכנון ועיצוב הנכס.

"אנחנו מזמינים כל אחד ואחת להיחשף לעיר המקסימה והנעימה שבה אנו גרים. היא נמצאת במיקום מרכזי ובסמוך לכביש 6. בנוסף להיותה מקום נפלא למגורים מכל הבחינות, האזור כולו מתאים גם להשקעה", אומר גבע לסיכום.

משרד "תיווך מקומי"
טלפון: 04-9592212
לפנייה במייל >>

בשיתוף משרד "תיווך מקומי"