לזכות ביתרונות שמציעה ירושלים, בסביבת מגורים ירוקה ומרווחת

בחיפוש אחר פתרון אופטימלי לסביבת מגורים ששוכנת במרחק נגיעה מלב הבירה ומאידך רחוקה מספיק מעומסי התנועה והפקקים שחונקים את העיר, עולה ערכה של שכונת המגרסה במבשרת ציון, שמציעה את שני צידי המטבע והרבה מעבר לכך

גלית בן חמו, בשיתוף ISA GROUP
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט מצפה הרים
פרויקט מצפה הרים
גלית בן חמו, בשיתוף ISA GROUP
תוכן שיווקי

כ-1,500 יחידות דיור עתידות לקרום עור וגידים בקרקעות השכונה החדשה במבשרת ציון, שכבר הולכת ונבנית בימים אלה. ארבע חברות יזמיות שפועלות במלוא הקיטור להקמת חמישה פרויקטים של בנייני מגורים בשכונת המגרסה, שמסתמנים כעתודות הקרקעות האחרונות בסביבה הזו. תנופת הפיתוח בשכונה מיושמת הודות לארבעת היזמים – חיים זקן, קוטלר עדיקא, חברת אורון נדל"ן; ו-ISA GROUP האחראית לשניים מתוך חמשת הפרויקטים שעתידים לקום בשכונה. החברה מתמחה בייזום, תכנון וביצוע פרויקטים למגורים, מסחר ומשרדים, ופרויקטים שלה פזורים בפריסה ארצית מאז 1997.

הסיבה שעיניים רבות נשואות אל עבר השכונה החדשה במבשרת ציון מצויה במציאות המתמשכת, ויש לומר הכאובה, של תושבי העיר. מצד אחד מציעה העיר תשתיות איתנות ובעלות ערך רב כמו תעסוקה, חינוך ותרבות – שקושרות את תושבי העיר למגורים בסביבתה; אולם מצד שני, התסכול היום־יומי שנובע מצפיפות שהולכת וגדלה, ומפקקי תנועה, שמשתרכים מרגע היציאה מהבית ועד ההגעה למקום העבודה או לכל נקודה אחרת; מעוררים תסכול מתמשך. מכאן עולה ערכן של אפשרויות המגורים בסביבות העיר, שמחוברות אליה במרחק נסיעה קצר ומתגלות אף כבעלות יתרון עצום על פני מגורים בעיר עצמה.

"במהלך השיווק של הפרויקטים במבשרת ציון שמענו מהרוכשים עד כמה חשובים להם היתרונות במגורים באזור שקט וירוק בסמיכות לירושלים ואנו גאים לספק להם מגורים בסביבה כזו הנותנות מענה גם לאלו המבקשים לגור בסביבה ירוקה ואיכותית החווה תנופת פיתוח, ליהנות מנגישות לאזורי התעסוקה בעיר, וגם לגור בפרויקט בנייני מגורים חדש" מסביר אסף בויאר, סמנכ"ל השיווק ב־ISA GROUP. "אנחנו ערים לצורך של תושבים רבים, ששבעו מעומסי התנועה, ורוצים לשפר את איכות חייהם, כששכונת המגרסה נמצאת רק במרחק של מספר דקות נסיעה מהעיר". ליתרונות אלה מצטרף ייחודו של הפרויקט, וזאת בשל צורת הבנייה הרוויה היחידה מסוגה באזור. הישובים הסובבים את ירושלים מתאפיינים בסביבת מגורים בבתים פרטיים, חד קומתיים ודומיהם. כך שעבור אלו המחפשים את היתרונות של המגורים בסמיכות לעיר, בלי ההתמודדות עם הצפיפות והפקקים, וגם את סביבת המגורים בשכונה בבנייה רוויה - שכונת המגרסה היא התשובה.

הנוף הנשקף מהפרויקט

איכות החיים שמציעה השכונה במבשרת ציון מיוחסת לשורה ארוכה של ערכים: הקרבה אל העיר, מגורים בסביבה ירוקה – שמעבר לנופים הקסומים מעניקים גם איכות חיים, חיי קהילה שיקבלו מענה בתשתיות מובטחות של מוסדות חינוך, בילוי ופנאי; ולבסוף תשתיות תחבורה מפותחות שקושרות את השכונה אל העיר.

במעמד הנחת אבן הפינה לפרויקט מצפה מבשרת של חברת ISA GROUP בשכונה שהתקיים לפני מספר שבועות, הוצגו תוכניותיה של המועצה המקומית מבשרת ציון לשכונה, וכוללים הקמת שני בתי ספר יסודיים, 10 גני ילדים, שני מעונות יום; ולצידם מגרשי ספורט, גני שעשועים, טיילת היקפית, פארק רחב ידיים ושבילי אופניים.
יש לציין שהתנודות שחלו בשנים האחרונות בארץ ובעולם הביאו משפחות רבות להבנת הצורך בחיי קהילה חזקים ומגובשים, וכך השטחים הציבוריים והתוספות הנלוות בשכונת המגרסה מסמנים אפשרות איתנה ליצירת תשתית כזו; וזאת לצד הערכת הצפי של מאפייני האוכלוסייה, שעתידה לשכן את השכונה החדשה.
על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ממאי 2022 מאכלסת מבשרת ציון כ־25,000 תושבים. מדובר באזור הפרברי שמעניק איכות חיים לתושביו, כאשר מחירי הארנונה נמוכים מאלו שנדרש לשלם במרכז העיר, ומחירי הדירות בשכונה על בסיס מ"ר נמוכים גם הם ביחס לעיר ירושלים.הישוב אף מוביל וקיבל ניקוד גבוה במדדי שביעות רצון של תושבים מהמגורים בישוב.

השוואת רמת הפרויקטים לאיכויות שמציע הפרבר המתחדש

בויאר מדגיש שהבנת פוטנציאל איכות החיים שמציעה השכונה הייתה עבורם לאחד מסמני רמת הפרויקטים שיזמה, תכננה ומבצעת החברה במקום. "המטרה היא לייצר חוויה מותאמת לסביבה הייחודית של הפרבר הירושלמי המתחדש. הפרויקטים משתלבים באזור עם תשתיות איכותיות, שמאפשר הקמת בנייני מגורים מרווחים ומאווררים, שצופים אל נוף הרים קסום שאין שני לו. הנתונים האלה משוכללים לתוך סטנדרט הבנייה, שבא לידי ביטוי גם בשטחים הציבוריים וגם בדירות עצמן". עוד נמסר מהחברה כי המתעניינים בפרויקטים הם זוגות צעירים ותושבי העיר שמעוניינים לשפר דיור.

להתרחק ובכל זאת להרגיש קרוב

כאמור, אחד מיתרונות הפרויקטים בשכונה החדשה במבשרת ציון הוא הקרבה לעיר, שמרופדת בתשתיות תחבורה מצוינות, שרק הולכות ומפותחות - בעיר עצמה ולצד זה גם בדרכי הגישה אליה. אחד מצירי התנועה שמסמנת ניקוז מהיר משכונת המגרסה במבשרת ציון אל העיר הוא כביש 16 החדש. ציר התנועה הזה עתיד לשנות את מפת הכניסה אל העיר ולשבח אותה.
כבר כיום, בתשתיות התחבורה הקיימות, תושב שכונת המגרסה, שלצורך העניין עובד בבית חולים הדסה - עשוי להגיע למקום עבודתו בשעות העומס בכ־13 דקות בלבד. באופן אבסורדי, לא פעם תחשיב הזמן לבאים מחוץ לעיר אל מקומות תעסוקה בלב העיר מתגלה כקצר יותר, שכן לא נדרש מהם לחצות את העיר מקצה לקצה, כשהנסיעה עשויה להימשך הרבה יותר זמן מאשר לאלו שמגיעים מחוץ לעיר.

בויאר מסכם: "צירוף כל הנתונים שנאספים על שכונת המגרסה ועל מבשרת ציון בכלל, היתרונות הרבים שמתמקדים ביכולת לשפר את איכות החיים ולצד זה לזכות עדיין מיתרונות לב העיר, מסמנים בבירור את הפוטנציאל העצום עבור אלה שירכשו דירות בפרויקט החדש".

בשיתוף ISA GROUP