"הדרך למכירת נכס לא מסתכמת בקביעת המחיר"

אחרי שני עשורים בתחום הנדל"ן, אמיר ברמלי המתמחה באזור שבין חדרה לחיפה לא מתפשר על הבדיקות שעשויות להוביל להצלחת קנייה או מכירה של נכס, ומסביר מדוע חשוב לצאת לתהליך עם ליווי מקצועי

לירון סובול, בשיתוף בראל נכסים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירון סובול, בשיתוף בראל נכסים
תוכן שיווקי

מכירה או קנייה של נכס הן לרוב בין ההחלטות המשמעותיות ביותר עבור רבים. מלבד הפן הכלכלי, בתהליך המורכב למכירת הבית מעורבים לא מעט רגשות, חששות והתלבטויות. במשרד התיווך בראל נכסים, בניהולם של אמיר ברמלי ושותפו יוסי ויזל, מחזיקים בניסיון רב בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן מכל הסוגים.

לחברה שני סניפים: בזכרון יעקב ובפרדס חנה־כרכור, והיא מתמחה בעסקאות מחדרה ועד חיפה ובכל סוגי עסקאות הנדל"ן.

אמיר ברמלי, מנכ"ל ובעלים שותףצילום: בן רוטשטיין

ברמלי הקים את בראל נכסים כמשרד עצמאי בשנת 1999. כיום, 23 שנה אחרי, המשרד מונה יותר מ–20 סוכני נדל"ן. "זיהיתי בזמנו צורך בהתנהלות אחרת בכל הקשור לתיווך ושיווק של נכסים", אומר ברמלי. "מתחילת הדרך דגלתי במקצועיות, שקיפות מלאה, שילוט על גבי הנכס ודברים נוספים שבאותו זמן לא היו מובנים מאליהם. מאז ועד היום, כאשר אנחנו מגיעים למכור נכס אנחנו עושים זאת לאחר ש'ארזנו' אותו. אנחנו לא רק מחתימים את בעל הנכס ויוצאים למכירה, אלא מבינים את החוקיות וההשלכות של מכירת נכס בכל מה שקשור להיטלי השבחה, חשיפה למס שבח וכל ההתנהלות מול רשויות המקרקעין".

השינויים כבר בשטח

אזור זכרון יעקב ופרדס חנה־כרכור מתאפיין לרוב בבתים צמודי קרקע, אבל מגמות התכנון נעות לעבר בנייה רוויה ובהכרח משפיעות על אופי הבנייה באזור. "היום משקי העזר הופכים ליחידות דיור והעבירו פה תוכניות מתאר כוללניות לכל יישוב", מתאר ברמלי את השינויים שחלו באזור בשנים האחרונות. "רואים את השינוי גם בתכנון וגם בפועל, עם פרויקטים לבנייה במשקים על רבע דונם וחצי דונם, לעומת שניים עד חמישה דונמים בעבר. הריבוי האורבני הגיע גם לאזור הזה".

בתקופה שבה הבנייה מואצת ומתאפיינת בריבוי עסקאות בשוק הנדל"ן הרותח, לא מעט מוכרים סבורים שתפקידו של מתווך נדל"ן מקצועי מיותר. ברמלי מכיר את התופעה ומזהיר: "מסתמנת היום הרגשה שכל מחיר אפשרי ואין צורך במתווך כדי להוציא את העסקה לפועל בתנאים הטובים ביותר. אולם אין זה כך. פגשתי לאורך השנים המון מקרים של אנשים שהתכוונו למכור את הדירות שלהם במחיר נמוך מדי, והוכחתי להם ששוק הנדל"ן יודע לתת להם גם 300 או 400 אלף יותר מהמחיר שביקשו. זה לא קורה כי אנחנו קוסמים, אלא משום שאנחנו מכירים את השוק ואת רמת המחירים. היום זה נראה כאילו כל אחד שעושה חיפוש באתרי אינטרנט בטוח שהוא מכיר את התחום. אבל לכל עיר ולכל שכונה יש את הניואנסים והייחודיות שלהן, כך גם לכל רחוב. אלו דברים שמי שאינו מצוי בתחום הנדל"ן אינו יכול לדעת. לכן אנחנו, שחיים את השוק ברמה היום־יומית, יודעים להעניק את הליווי המקצועי".

יוסי ויזל, מנכ"ל ובעלים שותףצילום: בן רוטשטיין

בבראל נכסים מקפידים על עבודת הסוכנים כצוות וליווי הלקוחות צמוד ואישי ונמשך לאורך כל התהליך. "אנו מנהלים את המשרד קצת אחרת בהקשר הזה", אומר ברמלי. "מאוד חשוב לנו שהצוות יישאר איתנו למשך שנים רבות, ושיעניק שירות מלא ומקיף הכולל בדיקות יסודיות ומקצועיות, כדי שביום שבו נגיע לחתימת החוזה נעבור את השלב הזה בהצלחה, בלי להיתקל בבעיות שיכולנו להימנע מהן כבר בשלבים ההתחלתיים. אנחנו בודקים מראש את חוקיותו של הנכס ואם הכול נבנה לפי ההיתרים. אנחנו מכירים את התהליכים ויודעים שבבוא הרגע, כשהקונה ירצה לקחת משכנתא, הוא ייאלץ לעמוד מול כל הדברים האלה. זו בדיוק הסיבה מדוע אנו מבצעים מראש את כל העבודה המקיפה והיסודית".

במסגרת הבדיקות שמתקיימות מראש עולות לא פעם בעיות מסוגים שונים. "על מנת להפיג את החששות אנחנו בודקים ויוצרים מתווה שבו הקונה יודע מה הוא נדרש לבצע על מנת לרכוש את הנכס", הוא אומר. במשרד עוסקים גם בתחום הפינוי־בינוי. "אנחנו הראשונים והיחידים שפרצו דרך לפרויקט פינוי־בינוי באזור", אומר ברמלי. "כרגע, לאחר עשר שנות עבודה, אנחנו באמצעות יזם שנבחר על ידי הדיירים בבקשה להיתר בנייה לשני מגדלים וסך של כ–120 דירות בפרדס חנה".

אפיון נכס ובדיקות

כאשר לקוח מגיע אל בראל נכסים לצורך מכירת נכס, הוא מקבל שיחת ייעוץ ראשונית ולאחר בחינה של הנתונים הצוות בוחן ומגדיר את טווח המחיר: "לפעמים מגיעים אנשים עם פנטזיה שהם יכולים למכור את הבית שלהם בארבעה מיליון שקלים ולקנות שני בתים דומים בשני מיליון כל אחד. לכן צריך להבין מה הצרכים ומה התוכניות לעתיד", מסביר ברמלי. "בנוסף, לאחר שאנו מבצעים בדיקות, יחד עם המוכרים אנחנו קובעים אסטרטגיית מכירה בהסתמך על הנתונים השונים והניסיון הרב שיש לנו. ברור לנו שבמכירת בית יש גם צד רגשי חזק והרבה זיכרונות. לכן טוב שיש אותנו, מכיוון שאיננו מעורבים רגשית. כך מתאפשר לשים דגש על ביצוע עסקה בצורה הטובה והחלקה ביותר".

בבראל נכסים מקפידים לבצע בדיקות מקיפות גם לגבי הצד הרוכש בעזרת מערכות המידע, הניסיון והקשרים שנצברו במשך שנות פעילותם. "בצד של הקונה אנחנו בודקים את היכולות הפיננסיות, כמה מינוף וכמה מימון", אומר ברמלי. "מכיוון שרוב הלקוחות אצלנו הם חוזרים, כמעט 90 אחוז מאלה שמגיעים אלינו כבר נמצאים במאגרים שלנו וקיים אצלנו מידע מוקדם. הדרך למכירת נכס אינה מסתכמת בקביעת מחיר. יש תנאי תשלום, מועד פינוי ודברים נוספים שצריך להביא בחשבון. אנחנו מאוד מחויבים ללקוחות שלנו והניסיון המצטבר שלנו לא יסולא בפז", מסכם ברמלי.

בראל נכסים
כתובת: המייסדים 16, זכרון יעקב דרך הנדיב 49, פרדס חנה
למעבר לאתר >>

בשיתוף בראל נכסים