חולמים על בית בקיסריה?

לפני 15 שנה הגיע יובל שדה לקיסריה והתאהב. הוא החליט להקים שם את ביתו ואת משרד התיווך שורשים, שמלווה לא מעט מוכרים, קונים ומשפחות שמבקשות ליהנות מרצועת חוף יפהפייה, שקט ואיכות חיים

אבי יופה, בשיתוף תיווך שורשים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קיסריה. מגורים לצד רצועת חוף יפהפייה
קיסריה. מגורים לצד רצועת חוף יפהפייהצילום: Shutterstock
אבי יופה, בשיתוף תיווך שורשים
תוכן שיווקי

יובל שדה בחר להעתיק את מגוריו לקיסריה כדי ליהנות מרצועת החוף היפהפייה, לצד המרחבים הירוקים שמקיפים את היישוב היוקרתי. האהבה למקום הובילה אותו לבנות שם את ביתו ולהקים את משרד תיווך הנדל"ן, שבו הוא מסייע לאחרים למצוא את ביתם באחד המקומות היפים בישראל. "מדובר ביישוב עם המון טבע גם בתוכו", אומר שדה. "אני מתגורר כאן כבר 15 שנה ואוהב למצוא לקוחות לנכסים בזכות היתרונות הרבים".

התמחות, כנות ומקצועיות

שדה הוא הבעלים של תיווך הנדל"ן שורשים, הפועל בקיסריה ובחדרה. מדובר במשרד בוטיק המתמחה במכירה או ברכישה בשביל לקוחות, בהשכרה של בתים פרטיים ודירות יד שנייה, מגרשים לבנייה מיידית, מגרשים בתוכניות עתידיות ויזמות, נדל"ן מסחרי ועסקי. "אני אוהב לעבוד עם אנשים ברמה העסקית", מסביר שדה. "למדתי את הנושא דרך קורסים פרטיים, וביניהם גם קורס לניהול פרויקטים לבנייה של בתים פרטיים, השקעות פרטיות בנדל"ן וקורסי שיווק מתקדם ומשא ומתן. כשאני נפגש עם בעל נכס בקיסריה אני יודע להעריך בצורה מדויקת את מחירו לפי גודל המגרש, מצב הבית, השיפוצים שעבר ועוד".

קיסריה. מגורים לצד רצועת חוף יפהפייהצילום: דודו בוקר

"ההתמחות שלי היא גם בשיווק אינטרנטי של נכסי נדל"ן. כדי למכור אותם אני מנהל משא ומתן יעיל, שמביא לגישור ולסגירת עסקה של מכירה או קנייה", הוא מוסיף. "הערך המוסף שלי כמתווך הוא לפני הכול בניסיון ובוותק של 14 שנים שאני מביא איתי לתהליך שבנוי על בסיס כל ההתמחויות שצברתי. בתהליך מכירה או רכישה, שלרוב נמשך מספר חודשים, יש המון פרטים שצריך לשים לב אליהם".

יתרון נוסף של שדה נוגע ליכולת שלו להוביל את שני הצדדים בתהליך המורכב עד להשלמת העסקה. "תכנון תהליך מכירה או רכישה מתחיל באתיקה וממשיך בהבנת הליכי נדל"ן ובבניית התהליך למכירה או לרכישה מוצלחת. עסקה היא לפני הכול אנושית. צריך לזכור שעסקת נדל"ן היא בין אנשים ורק אחר כך נכנס הפן הכלכלי".

התפיסה שלפיה עסקת נדל"ן חייבת להיעשות ברגישות ובליווי אישי כוללת גם דבקות בעובדות ובאמת. שדה: "אני דואג שהדברים יהיו הכי ברורים ופתוחים על השולחן. כשניגשים למכירה של נכס נאמרים דברים רבים שצריכים להיבדק, כמו מצב רישומי, מחיר שתואם את מצב השוק או בדיקת התקציב שעומד לרשות הקונים".

"עסקת נדל"ן מתחילה במוכרים"

שדה מוסיף כי "עסקת נדל"ן מתחילה במוכרים ובנכס שמבקשים ממני למכור. לרוב, כשלא עובדים עם מתווך, המוכרים אינם מודעים מה עליהם לבדוק ולהכין לפני המכירה. אני מגיע עם הידע שלי — בדיקת נסח טאבו, האם רשום כיאות, תיקונים והכנת הבית למכירה. כדי להגיע למצב של מכירה כשיש קונים אמיתיים, הכול צריך להיות מוכן. כשמוכרים מנסים לפעול ללא מתווך הם מגיעים למצב שיש קונים, אך הנכס, הבית והעלויות שעליהם לשלם למדינה ולרשות לא מובנים להם ולא ידועים מראש, ואז עסקה מתפוצצת או שהם מבינים שעשו טעות ומבקשים יותר כסף. חוסר ידע וזמן לטפל בדברים, או חוסר בהבנה בנדל"ן גורמים לנפילת העסקה. חשוב לומר אמת, וכמתווך חשוב לי מאוד שהדברים שאני אומר יתבררו כמדויקים, כולל פרטים כמו גודל מגרש, אם יש חריגה בנכס והמחיר. עלי להכין את המכירה או הרכישה, לדעת לגשר בין האנשים, להתייחס בכבוד ובהגינות לשני הצדדים וליצור WIN-WIN".

הוא מסביר כי מכירה או קנייה של נכס הן תהליך ארוך ומורכב, שנמשך כמה חודשים שבהם מופיעים הרבה קונים פוטנציאליים, כולל סגירה עקרונית עם קונים שלא מתממשת. "אם לא מבצעים את התהליך עם מתווך מקצועי בעל ותק הוא הופך למסתכל, עם עליות וירידות מנטליות וכספיות", אומר שדה. "עסקה בריאה לשני הצדדים מצריכה הרבה עבודת הכנה. הכי חשוב זה לזהות את המוקשים ולסדר אותם לפני הגעת הקונים. החלק המנטלי בעסקה מאוד חשוב. מדובר באנשים ובהרבה כסף. את כל אלה אני לוקח על עצמי ומייצר דרך ישרה ומסודרת למכירה ורכישה".

בנוסף מעניק שדה חבילת כלים מלאה למוכרים או לקונים: "את חבילת הכלים עליהם להביא בחשבון ואני עושה עבורם את כל העבודה. החבילה כוללת תועלת ברורה למוכרים שלי: אני בקשר עם מנהלי משכנתאות בבנק, עורכי דין למקרקעין, שמאים, קבלנים, יועצי משכנתאות, יועצי מס, שיפוצניקים. כמתווך ובעל משרד תיווך אני יודע לתת ללקוחות שלי מענה בכל נדבך של עסקת נדל"ן. כאשר עובדים איתי מקבלים מענה כולל לכל מצב שיכול להופיע בתהליך ולכל מצב בדרך של קונים פוטנציאליים ברכישה".

מ–5.5 ועד 20 מיליון שקלים

המומחיות של משרד התיווך שורשים כוללת גם קריאת תוכניות בניין עיר והבנתן לעומק, תכנון פרויקט בנייה לבתים פרטיים ויזמויות בעולם הנדל"ן הישראלי. את כל זה עושה שדה מתוך היישוב הקהילתי קיסריה, שמכיל היום 1,700 בתי אב ועוד 500 דירות במתחם הסגור נאות גולף. שדה: "ביישוב יש משפחות רבות עם ילדים והמון פעילויות, לילדים ולמבוגרים. מדובר ביישוב טבעי, יפה וקהילתי שיכול להציע שירותים לאוכלוסייה מגוונת".

ומה בנוגע למבחר נכסי הנדל"ן בקיסריה?
"מדובר בנכסים מגוונים, במחירים שנעים מ–5.5 עד 20 מיליון שקל ויותר. הקרקעות לבנייה המוצעות למכירה הן בגודל מגרש של לכל הפחות 500 מטרים ועד שני דונמים. הבתים הבנויים משתרעים על בין 200 ל–500 מטרים רבועים. קיסריה היא שוק מדויק למשפחות ולאנשים שמחפשים נכסים במחירים האלה ולא פחות מכך".

6825025–054 | www.shorashim-realestate.co.il

בשיתוף תיווך שורשים