להוזיל את המשכנתה במאות אלפי שקלים בלי לשלם שקל מראש

קבוצת פיננסים לישראל מתמחה בשיפור הצעות משכנתה. מה גורם לבנקים להסכים להצעות המשופרות שהיא תופרת ללקוחותיה? עמיר הירשברג מסביר

אסף לבנון, בשיתוף קבוצת פיננסים לישראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוג נשוי
להוזיל את המשכנתה במאות אלפי שקלים בלי לשלם שקל מראש
אסף לבנון, בשיתוף קבוצת פיננסים לישראל
תוכן שיווקי

מזה כעשור מצליחה קבוצת פיננסים לישראל ליצור ללקוחותיה הרבים תוכניות משכנתה משופרות. הקבוצה, שהוקמה על-ידי עמיר הירשברג, שרון פרץ ומיכאל לוי, ביקשה לשנות את עולם חברות הייעוץ למשכנתאות ולהכניס לשוק אנשי מקצוע מנוסים שיודעים לטפל במספרים המבלבלים לעיתים הקשורים לבקשת המשכנתה. כיום מתגאה הקבוצה באלפי לקוחות מרוצים.

"המילה 'שליחות' נאמרת הרבה בין כותלי המשרד שלנו", מציג הירשברג את ה"אני מאמין" של הקבוצה. "יושבים כאן עשרות עובדים שמרגישים שהם מבצעים שליחות אמיתית ועוזרים לעם ישראל מול הגוליית הגדול שנקרא 'בנק'. אנחנו הפה של אלה שלא יודעים לצעוק על הבנקים והעיניים והראש של אלה שאסופת המספרים בגיליון הצעת המשכנתה של הבנק לא אומרת להם כלום".

עמיר הירשברגצילום: באדיבות החברה

במה אתם שונים מחברות אחרות בתחום הייעוץ למשכנתאות?

"זה תחום שאין בו רגולציה. כדי להיות יועץ משכנתאות כל מה שאתה צריך זה לתלות שלט על הדלת ולהתחיל לקבל לקוחות. אנחנו, לעומת זאת, מעסיקים רק כלכלנים ובנקאים מומחים ומנוסים שבאמת יודעים לעשות את העבודה. אחרי שראו את עבודת הבנקים מבפנים, הם מכירים את כל השיטות והטריקים להוציא מהלקוח יותר ממה שצריך, לתת לו הצעה שנראית לו אטרקטיבית, אך למעשה היא יקרה בהרבה מהנדרש. ישראלים נוטים לחשוב שפקיד הבנק שלהם דואג להם, אבל הוא למעשה דואג למעסיק שלו. זה שהוא 20 שנה מטפל בעו"ש שלך לא אומר שהוא ייתן את הצעת המשכנתה הטובה ביותר עבורך. סביר להניח שייתן דווקא את זו שטובה יותר לבנק. אנחנו נדע לקחת אותה, לבדוק אותה ולבנות ממנה הצעה משופרת. אז יוכל הבנק להחליט אם הוא מקבל אותה או לא. אם לא – אנחנו עובדים מול כל שאר הבנקים המציעים משכנתאות ויכולים להוציא את ההצעה הזאת למכרז מולם. ואז, ייתכן שיהיו בנקים שיציעו תנאים עוד יותר טובים מאלה שהגדרנו עבור הלקוח. זו שיטה שיועצי משכנתאות אחרים לא יכולים לתת כי אין להם את החיבור הזה לבנקים, שמתאפשר בזכות העובדה שיש לנו תנועת לקוחות כה גבוהה. לבנקים משתלם לעבוד איתנו ולאשר הצעות למשכנתאות שאנו מעבירים, כי אנחנו קצת כמו מועדון לקוחות המשמש כנציג של רבים וכך צובר כוח קנייה גדול. לפעמים בנק אפילו יאשר הצעה שבעיניו טובה מדי עבור הלקוח ופחות טובה עבורו, אבל היא עדיין משתלמת לבנק כי היא מתקזזת עם שאר הצעות המשכנתה שהוא מקבל מאיתנו".

לדבריו, "דבר נוסף שאנו נבדלים בו זה נושא התשלום. הלקוח לא משלם לנו שקל לפני שהצלחנו להשיג לו את האישור העקרוני מוועדת האשראי. התשלום מתבצע בסוף, רק אז הוא ישלם את דמי הטיפול, שקשה אפילו לראות בהם תשלום, שכן הם נבלעים בעשרות אלפי ולפעמים מאות אלפי השקלים שהוא חסך בזכות העסקה שהשגנו לו. כל התהליך, שלרוב לוקח כשלושה שבועות, נעשה בשקיפות מלאה מול הלקוח. יש לנו בקבוצה כלל שאנו קוראים לו 'מבחן ההורים': הדבר הראשון שכל עובד שנכנס לכאן שומע בחפיפה זה שהמבחן להתנהלות מול הלקוח הוא 'האם היית רוצה שינהגו כך עם ההורים שלך?'. זו גישה שמכווננת אותם לרמת השירות וההגינות הדרושות, בשוק שלעיתים מזוהה עם חאפרים שאי-אפשר לסמוך עליהם. שמעתי על כל-כך הרבה אנשים ששילמו מקדמות ליועצי משכנתאות, לא יצא מזה כלום וגם לא החזירו להם את הכסף. אנחנו בקבוצת פיננסים לישראל עושים הכול כדי לעזור לנפגעים כאלה, שלעיתים מגיעים אלינו עבור חוויה מתקנת".

"אפשר להגיע לפערים של מאות אלפי שקלים בין ההצעות"

כשלוקחי משכנתאות, לרוב זוגות, מגיעים לפגישה בקבוצת פיננסים לישראל, מקצועני הקבוצה יושבים איתם, מבררים לעומק את מצבם הכספי ואת צרכיהם ומבינים אילו מסלולי משכנתה יהיו נכונים עבורם. לאחר מכן נבנה תיק הצעת משכנתה, המוגש לוועדות האשראי בבנקים השונים. המשא ומתן, אומר הירשברג, יבטיח כי ההצעה תהיה משתלמת ללקוח, ולעיתים אף מתפתחת תחרות בידינג בין הבנקים, המוזילה את העלויות ללקוח עוד יותר.

בזכות מה אתם מובילים בתחום?

"בזכות השיטה שלנו. אפשר להגיע לפערים של מאות אלפי שקלים בין הצעת הבנק הראשונית לזאת המתוקנת על ידינו", אומר הירשברג. "לקוחות משתאים לפעמים כשהם מגלים שהצלחנו לסגור עבורם חיסכון של 300 ואף 400 אלף שקלים. אנחנו מסוגלים להגיע לזה בזכות השיטה המנצחת שלנו. בכל שבוע אנחנו מגישים לכל הבנקים כ-40 תיקי משכנתה חדשים, המגלמים שווי של כ-45 מיליון ש"ח. מבחינתם מדובר למעשה בלידים ללקוחות פוטנציאליים. כמו כן, זו עסקה שכל פרטיה כבר נסגרו מראש – מה שחוסך להם עבודה. הם רק צריכים להחליט אם מתאים להם לאשר את העסקה או לא. אם כן – נהדר. אם לא – יהיו בנקים אחרים שיאשרו אותה. בנק שיאשר ירוויח לקוח ועסקה תפורה מראש, והלקוח ירוויח את העסקה האופטימלית עבורו, בחיסכון הגדול ביותר שניתן להשיג".

ומה אם אתם לא מצליחים להשיג ללקוח את העסקה שתפרתם?

"במקרה כזה נתנצל בפניו, נסגור את התיק ולא נגבה שקל. אין אצלנו מקדמה, אין עמלת פתיחת תיק, אין פיקדון או דרישה לפיקדון או לצ'ק דחוי. התשלום הוא רק בסוף, אחרי האישור העקרוני מחברת האשראי".

מעוניינים לקבל שירות מקבוצת פיננסים לישראל? להשארת הפרטים לחצו כאן>>

בשיתוף קבוצת פיננסים לישראל