בדרך למרכז ההיי–טק והעסקים הגדול בדרום גוש דן

לא פחות מ-105 אלף מ"ר שטחי היי–טק ומשרדים יתווספו לפארק המדע, בפרויקט חדש שמקימה חברת ויתניה בשיתוף קבוצת לנדא

רונית מורגנשטרן, בשיתוף ויתניה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בדרך למרכז
ההיי–טק והעסקים
הגדול בדרום
גוש דן
בדרך למרכז ההיי–טק והעסקים הגדול בדרום גוש דן
רונית מורגנשטרן, בשיתוף ויתניה
תוכן שיווקי

כשבני לנדא, יזם ההיי–טק הוותיק, פנה אל חברת ויתניה בהצעה לבנות במשותף פרויקט משרדים והיי–טק גדול במיוחד על מגרש בבעלותו בפארק המדע נס ציונה, נוצרה בחברה סקרנות מיידית. המפגש היעיל והפורה עם עיריית נס ציונה, שמשדרגת ומטפחת את האזור, המכיל ריכוז גדול של תעשיות ההיי–טק והביוטק, שכנע את ויתניה סופית להקים את הפרויקט.

התוצאה – עסקת ענק שנחתמה באפריל האחרון בין ויתניה לקבוצת לנדא לפיה ייבנו במזרח פארק המדע נס ציונה שלושה בניינים ובהם 105 אלף מ"ר שטחי משרדים. בשלב ראשון ייבנה בניין ובו 38 אלף מ"ר הכוללים משרדים, מעבדות ואולמות ייצור, וכן שני מרתפי חניה ושימושים אחרים בשטח כולל נוסף של כ-24 אלף מ"ר. שתי החברות יחזיקו במבנה במשותף בהסכם שיתוף. על פי ההסכם, קבוצת לנדא תשכור כשליש משטחי הבניין המפואר שבנייתו החלה בימים אלה - כ-1,000 מ"ר שטחי משרדים, כ-8,000 מ"ר שטחי מעבדה, כ-4,800 מ"ר שטחי ייצור, כ-1,500 מ"ר שטחי מרפסות ופטיו וכ-200 חניות. יתרת השטחים יושכרו בשוק החופשי, וכבר היום מתנהל מו"מ על השכרת כשליש מהשטחים הנותרים.

"קפצנו על ההצעה של לנדא, שכבוד להיות שותף שלו, כי אם לצאת מתל אביב אז הכי טוב למעטפת שלה, ונס ציונה היא אחד המקומות הטובים יותר במעטפת", מספר עופר זיו, מנכ"ל ויתניה. "עד לא מזמן בנינו ב'רצועת הקורקינט' (הכוונה לתל אביב, שכך מתנייעים בה עובדי היי–טק רבים. ר.מ.), שמחירי הקרקעות כבר לא מצדיקים את הבנייה בה. גם החברות השוכרות מבינות את זה, ורבות מהן עוזבות את תל אביב. כשבדקנו את נס ציונה, התפעלנו מהנתונים שלה. מדובר בעיר עם אוכלוסייה איכותית, ראש עירייה ידידותי ליזמים שבשנים האחרונות משקיע המון בפיתוח פארק המדע שלה, שהוא מקור גאווה לעיר. פארק המדע מאכלס כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות בישראל והוא נהנה מקרבה למוסדות אקדמיים-מחקריים, כגון מכון ויצמן והמכון למחקר ביולוגי וכן לתחנת הרכבת, שנמצאת במרחק הליכה".

עסקים ביום, בילויים בלילה

אי אפשר שלא להתפעל מהפיתוח המואץ של אזור פארק המדע, שגורם לחברות ענק מהארץ ומחו"ל להתמקם בו. כיום הפארק משתרע על פני כ-450 אלף מ"ר ועוד 200 אלף מ"ר בבנייה במספר פרויקטים. בחברות השוכנות בו ניתן למנות את "HP Indigo" (שבבעלות HP), אלביט מערכות וחברת הבת שלה אל-אופ, חברת האינטרנט קונדואיט, QBI, קמהדע ועוד. בנוסף, הוא נהנה ממיקום מרכזי אך רחוק מהפקקים והצפיפות של לב גוש דן. בעקבות הרחבתו הצפויה, שבמרכזה הפרויקט הענק של ויתניה, יהפוך פארק המדע למרכז ההיי–טק והעסקים הגדול בדרום גוש דן.

שלושה בניינים ובהם 105 אלף מ"ר שטחי משרדים

עלות הקמת הבניין הראשון במגה פרויקט של ויתניה מוערכת בכ-320 מיליון שקל, ובבניית הפרויקט כולו יושקעו כמיליארד שקל. "הבניין הראשון נמצא בשלב ביסוס, ואכלוסו צפוי בתוך שלוש שנים. אני מאמין שתוך כדי התקדמות הבנייה נתחיל עם המבנה השני," מספר זיו.

יש לציין, כי האזור נמצא בתנופת פיתוח ושינויים תחבורתיים, שגם מחברים אותו לכביש 431. "המתחם נמצא בסמיכות לתחנת הרכבת של רחובות ובנוסף מתוכננת בסמוך מאוד לפארק המדע גם תחנת רכבת קלה, כך שהוא עתיד ליהנות מנגישות נוחה לכל חלקי גוש דן. גם הגישה אליו ברכב פרטי נוחה בהרבה מאשר הזחילה בתל אביב ואליה".

"הפיתוח והשדרוג בהם משקיעה עיריית נס ציונה מגדילים את מגוון האפשרויות בפארק ומושכים אליו עוד בעלי עסקים מסוגים שונים", מציין זיו, שמכוון להרחיב את ציבור השוכרים לבעלי מקצועות חופשיים כמו רופאים, עורכי דין, רואי חשבון ואדריכלים. "יש לציין, כי חלק ניכר מההצלחה של מתחמים מסוג זה נובע מפעילות המתקיימת מעבר לשעות העבודה השגרתיות, כלומר גם בערב ובלילה – דוגמת הרצליה פיתוח ורמת החייל. אנשים יוצאים לבלות בלילה והמתחם מייצר עבורם פתרונות גם לעניין הזה. את המוטו הזה אנו רוצים ליישם גם בפארק המדע". ואכן, כבר היום האזור משופע במסעדות, בתי קפה ומקומות בילוי שהפכו אותו למוקד מבוקש גם בשעות הערב.

ויתניה, חברת נדל"ן מניב ותיקה הנסחרת בבורסת תל אביב, מחזיקה כיום בישראל בכ-240 אלף מ"ר שטחי נכסים מניבים הממוקמים בעיקר באזורי ביקוש גבוהים כמו רמת החייל והרצליה פיתוח. החברה נהנית משיעורי תפוסה גבוהים בשיעור כ-90% בממוצע. עוד כ-540 אלף מ"ר נמצאים במאגר הפרויקטים העתידיים שלה, בהם 290 אלף מ"ר בהליכי תכנון ופיתוח בתל אביב, פתח תקווה והר חוצבים בירושלים. חברת SGS היא מייסדת ומבעלות השליטה בחברת ויתניה הציבורית, מחזיקה ומפעילה יותר מ–400 אלף מ"ר שטחי משרדים ומסחר מניבים בישראל ובארצות הברית. לחברה פעילות ענפה בתחום ההתחדשות העירונית, בפרויקטים של פינוי–בינוי ותמ"א 38 - הריסה ובנייה. החברה פועלת כקבלן מבצע עבור ויתניה ופרויקטים בבעלותה, מה שמהווה יתרון גדול, משום שוויתניה נהנית מגמישות ביצועית ותפעולית, ובזכות ההתקשרות שלה בהסכמי ניהול הבנייה עם SGS היא אף מצליחה לייצר מחירים תחרותיים.

בשיתוף ויתניה