"הפכנו להיות קהילת הבנייה הגדולה בישראל כי זיהינו צורך אמיתי"

בעיצומה של תנופת הבנייה שמביאה איתה הקורונה, הפלטפורמה הישראלית arcdb מיצבה את עצמה כאחד השחקנים המובילים בעולם השיפוץ והבנייה בארץ. היזמים והמנהלים שלה מסבירים: "אנחנו מייצגים את הדור החדש בענף הבנייה, עם טכנולוגיה מתקדמת ותוכן איכותי"

אגם קדם לוי, בשיתוף arcdb
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אתר arcdb . עיצוב פנים: Saab אדריכלים, הדמיות: The Craft
אתר arcdb . עיצוב פנים: Saab אדריכלים, הדמיות: The Craft
אגם קדם לוי, בשיתוף arcdb
תוכן שיווקי

בין השינויים שחוללה מגפת הקורונה במשק הישראלי והעולמי ניתן למנות גם התעוררות יוצאת דופן בתחומי השיפוץ והבנייה. למרות החששות שהמשבר הכלכלי יפגע בהתחלות הבנייה ויצמצם את הסכומים הזמינים למשקי בית רבים להוצאות שיפוץ – בשנתיים האחרונות עולמות השיפוץ רק שברו שיאים חדשים.

הפלטפורמה הישראלית arcdb, שנועדה לחבר בין בונים ומשפצים לנותני שירות בתחום, היתה שם כדי ליהנות מההתעוררות בענף. "ראינו עלייה של מאות אחוזים בתחום השיפוצים. האתר שלנו עבד ללא הפסקה", מספר מנכ"ל החברה, אלעד גרגיר. "הקהל היה סגור בבית, לא היה איפה לבזבז כסף – ואת ההכנסה הפנויה השקיעו בשיפוץ המרחב הביתי".

מאז הקמתה בשנת 2016, arcdb מיצבה את עצמה כאחד מהגופים המובילים בארץ בכל הקשור לחיבור בין הקהל הפרטי לבין אדריכלים, קבלנים ועסקים עצמאיים אחרים בתחומי הבנייה. הפלטפורמה מאפשרת ללקוחות להיחשף לנותני שירות ולבחור בצורה מושכלת את הספקים שאיתם יעבדו – וכן להתרשם מתוכן והעשרה בעולמות העיצוב והבנייה. "אנחנו מביאים בשורה טכנולוגית מתקדמת לקהל הפרטי", אומר גרגיר. "בתוך חמש שנים האתר שלנו הפך להיות אבן דרך עבור כל בונה ומשפץ בישראל".

מאולם הכדורסל לעולם השיפוצים

גרגיר, מנכ"ל arcdb ומייסד שותף של הפלטפורמה, מספר שדרכו הצטלבה עם עולם הבנייה רק במקרה. הוא מגיע בכלל מתחום השיווק והפרסום – ובתפקיד האחרון שלו שימש סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת Travelholdings האמריקנית.

אלעד גרגיר, מייסד ומנכ"ל arcdצילום: אבישי פינקלשטיין

"הסיפור שלי מתחיל מחוויה אישית שעברתי, כשחיפשתי בעלי מקצוע לצורך שיפוץ", אומר גרגיר. "מהר מאוד הגעתי למסקנה שחסר היי-טק בענף הזה, שברובו הגדול מתבסס על שיטות לואו-טק מיושנות. פגשתי אנשים שהם אנשי כפיים מצוינים – אבל בסוף נשארו מאחור ברמה הטכנולוגית השיווקית".

כיום בעלי החברה הם גרגיר לצד מאמן נבחרת ישראל בכדורסל, גיא גודס. "אני גאה להיות שותף בעסק שמייצר חוויית בנייה ושיפוץ חדשנית", אומר גודס. "היכולת שלנו לבנות קהילה בסיוע טכנולוגיה מתקדמת הפכה את תהליך השיפוץ לחוויה כיפית, מזמינה ומגשימת חלומות עבור משפחות".

גיא גודס, שותף ומייסד arcdצילום: אבישי פינקלשטיין

גרגיר וגודס מדגישים את המהות הקהילתית של arcdb – הן מבחינת הקהל שמגיע לאתר והן מבחינת בעלי העסקים מתחום השיפוץ. "אני חושב על הקהילה שלנו כמו על קבוצת כדורסל: השלם גדול מסך כל חלקיו", אומר גודס בחיוך. "אנחנו מאפשרים לקהל הפרטי ללמוד את התחום – ועוזרים לבעלי מקצוע עצמאיים לקחת את השיווק שלהם צעד אחד קדימה".

עבור הקהל הרחב, arcdb מאפשרת למצוא בקלות ובחינם בעלי מקצוע – בעזרת ממשק מתקדם הכולל תיקי עבודות, תוכני וידאו ודוגמאות מסגנונות עיצוב שונים. "הצורך המרכזי של הקהל שלנו הוא מעצבי פנים", מעריך גרגיר. "עולם עיצוב הפנים נמצא בצמיחה חסרת תקדים – כשישראלים רבים מחפשים למצוא את המעצב המוכשר שאפשר לסמוך עליו. זה רק תחום פעילות אחד, כאשר בפלטפורמה שלנו פועלים גם מאות אדריכלים, קבלנים, ספקים וקבלני שלד וגמר".

קובי כהן, מנהל מכירות ארציצילום: אבישי פינקלשטיין

כדי להמחיש את הפוטנציאל של arcdb, גרגיר מצביע על השחקנית ששינתה את עולם העיצוב - Houzz – קהילת האדריכלות והעיצוב האמריקנית ששוויה מוערך היום ביותר מ-4 מיליארד דולר. "arcdb פועלת בנישה דומה אבל שונה", אומר גרגיר. "אצלנו אפשר למצוא תוכן ומידע ברמות הגבוהות ביותר שיש לצד בעלי מקצוע שעברו סינון קפדני מ-א' ועד ת'".

הפלטפורמה של arcdb מעניקה לבעלי המקצוע אזור אישי לניהול המערך השיווקי שלהם – כמו גם כלים מתקדמים נוספים לבניית שיתופי פעולה בתוך הקהילה.

ממנפים את הכוח של הקהילה. עיצוב פנים והדמיה חברת The craft .צילום: מיכה בננו

המספרים שמאחורי החברה ממחישים את סיפור ההצלחה. בחברה מתגאים ביותר מ-22 אלף בונים ומשפצים שנעזרו בשירותיה מאז הקמתה – כאשר יותר מ-1,000 בעלי מקצוע נוכחים בפלטפורמה. "הקהל הממוצע שלנו הוא אנשים מבוססים", מסביר גרגיר. "אנשים בגילאי 65-35 שמשדרגים את הדירה הראשונה שלהם לדירה מתקדמת יותר, רוכשי מגרשים לבנייה פרטית וזוגות צעירים שמגשימים את חלום הדירה הראשונה".

מהאינטרנט למסך הטלוויזיה

הפעילות של arcdb יוצאת מגבולות הרשת. בחברה מפעילים גם אתר בשם home-tv.co.il, ערוץ עיצוב חדשני שפתוח לקהל הרחב ומציע תוכני וידאו וטלוויזיה בתחומי העיצוב, השיפוץ והבנייה. "בנוסף אנחנו מפיקים את התוכנית 'מעצבים שיפוץ' עם מושיק גלאמין", מספר גרגיר. "התוכנית משודרת בהוט וב-yes בערוצי DIY ונותנת לצופים לראות את מושיק יוצא לשטח ופוגש בעלי מקצוע מומלצים מ-arcdb בכל מיני פרויקטים נבחרים, לצד חידושים בתחום".

בפלטפורמה בחרו להתמקד בעולמות התוכן כדי להעניק לקהל ערך מוסף. "אנשים מנסים להבין מה המחיר למטר רבוע של בנייה", אומר גרגיר. "צריך להבין שאין מחיר אחיד למטר. זה פשוט לא קיים. לכל משפחה יש את הצרכים וההעדפות שלה – והתוכן שלנו עוזר לכל אחד להבין איך לעבור תהליך שיפוץ ובנייה שנתפר בדיוק לצרכים שלו".

ליווי ופיתוח עסקי

בפלטפורמה שמים דגש מיוחד על העבודה מול בעלי המקצוע והספקים. "כל מי שאנחנו בוחרים לעבוד איתנו עובר איתנו סדנאות של פיתוח עסקי וסדנאות שיווק", מספר המנכ"ל גרגיר. "אנחנו מעמידים לרשותם יועץ משפטי שיעזור לנסח הסכמים, כלכלן, מיתוג גרפי, ולמעשה נותנים לבעלי מקצוע בתחומי השיפוץ והבנייה את כל המעטפת השיווקית-עסקית שהם צריכים.

"אנחנו מעניקים להם את אותם הכלים שעומדים לרשות החברות הגדולות בתחום. זו בעצם מטרייה שהופכת עסק קטן לעסק גדול. זה מתחיל בלוח אירועים חודשי קבוע שכולל בתוכו סדנאות שיווק ומכירה, השבחה מקצועית ומפגשים לחיבורים עסקיים שמייצרים שיתופי פעולה על בסיס קבוע. זו מעטפת 360 מעלות אמיתית".

גרגיר מתגאה ביכולת של arcdb לחולל שינוי בפעילות של עסק קטן או בינוני. "בחמש השנים האחרונות הפכנו להיות מנוע השיווק של יותר מ-1,000 עסקים קטנים בתחומי העיצוב, השיפוץ והבנייה", הוא אומר. "הפלטפורמה שלנו מחברת אותם לבונים ולמשפצים וחוסכת להם את עלויות השיווק. הקהילה מובילה לעסקאות של מיליוני שקלים בכל חודש".

על כך מספרת גם אינגריד גואטה, מעצבת פנים ותיקה שהצטרפה לפלטפורמה לפני מספר שנים. "מעצבי פנים מוצאים את עצמם הרבה פעמים לבד, ו-arcdb נותנת לי את המעטפת והמשפחה המקצועית", היא מסבירה. "סגרתי בעזרת arcdb המון עסקאות ואני משתמשת רק בספקים מתוך הפלטפורמה בפרויקטים שלי. מי שעושה שיפוץ מרוויח ככה בגדול".

קובי כהן, מנהל המכירות הארצי של החברה, מסביר על היכולת של arcdb לקדם עסקים עצמאיים מתחומי העיצוב, השיפוץ והבנייה. "המעטפת הנרחבת שלנו יודעת לעטוף את העסקים בתחום, מקטן ועד גדול. החברוּת בפלטפורמה מייצרת ללקוחות שלנו ערך שיווקי אדיר – ומעניקה להם מערך קשרים נרחב ואיכותי".

גרגיר אומר שזו המטרה שלשמה הוקמה הפלטפורמה: לקחת את ענף השיפוץ והבנייה קדימה. "אנחנו נותנים לענף המסורתי הזה כלים של היי-טק, ובגלל זה אנחנו נחשבים לפורצי דרך בתחום. אנחנו לוקחים בעל מקצוע עצמאי שהיה צריך לרוץ אחרי לקוחות ולהשקיע בשיווק, שזו אחת המשימות הקשות בעסק, ומנגישים אותו בצורה הכי עדכנית לקהל היעד הרלוונטי. זה קורה דרך האתרים, תוכניות הטלוויזיה, מגזין אינטרנטי חדשני 'מעצבים שיפוץ', ספרי האדריכלות והעיצוב וגם דרך הכנסים שלנו".

גרגיר מוסיף שהמטרה של arcdb היא לתת לבעלי עסקים להמשיך להוביל בתחומי המומחיות שלהם – אבל לסייע להם בעולמות השיווק, הדיגיטל והטכנולוגיה. "אנחנו פוגשים המון עסקים שעובדים על טייס אוטומטי לאורך שנים. ברגע שאנחנו מוציאים אותם מאזור הנוחות, העסק שלהם מתחיל להרוויח הרבה יותר כסף".

אינה ישראל, מנהלת חברת "נפלאות המיזוג", מגדירה גם היא את החברות בפלטפורמה כסיפור הצלחה. "בעלי הקים את העסק לפני כ-20 שנה – ואני מנהלת את החברה כבר תשע שנים. הצטרפנו ל-arcdb בעקבות המלצות של קולגות – ובשנייה שנכנסתי למשרדים הרגשתי שהגעתי הביתה".

"הפלטפורמה מסייעת לנו ליצור חיבורים עסקיים חדשים ויומיומיים", אומרת ישראל. "יש קבלנים, מעצבים ואדריכלים שאנחנו כבר עובדים איתם באופן קבוע בזכות arcdb. בשיתופי הפעולה האלה כולנו מרוויחים".

ממנפים את הכוח של הקהילה

לקראת שנת 2022 בחברה מתכוונים להשיק שיתוף פעולה חדש בתחום הביטוח. יחד עם שחם אורלן, חברה לביטוח מבית מגדל, בפלטפורמת arcdb יציעו פוליסות ביטוח חדשות עבור הקהל הפרטי והקהל המקצועי. "מדובר בשיתוף פעולה פורץ דרך", אומר גרגיר. "זו הפעם הראשונה שחברת ביטוח לוקחת את התחום הזה של בעלי המקצוע העצמאיים שלב אחד קדימה – עם מוצרים ייחודיים בתחום הביטוחי ובתחום הפנסיוני. זו דוגמה נוספת לכוח של הקהילה ושל המעטפת שאנחנו מציעים – המאפשרת לעסק קטן ליהנות מהיתרונות של עסק גדול".

ב-arcdb מתכוונים להשיק בקרוב גם אתר חדש שיאפשר לקהל הפרטי לנהל פרויקטים של בנייה בצורה קלה וידידותית, באמצעות כלי מכרזים ואפשרות להשוואת מחירים בין בעלי מקצוע. "באתר החדש שלנו ניתן יהיה למצוא גם פורטפוליו אדיר של בעלי מקצוע עם תיקי עבודות, סגנונות עיצוב ותוכן להשראה – כמו גם גישה מהירה לערוץ עיצוב הבית שלנו, home-tv.co.il", אומר גרגיר.

בפלטפורמה מתכננים מהלכים נוספים בעתיד – במטרה למנף את הכוח הקהילתי של בעלי המקצוע והלקוחות. "בסופו של דבר, הפכנו להיות קהילת הבנייה הגדולה ביותר בישראל כי זיהינו צורך אמיתי", אומר גרגיר. "ענינו על הצורך של אותה משפחה שיוצאת לתהליך של בנייה ושיפוץ – ומחפשת את נותן השירות שיעזור לה להשלים אותו בראש שקט".

בשיתוף arcdb