להשקיע במרכז מסחרי דווקא בימים אלו: פרויקט "השדרה" בבית שמש

ימי הקורונה מהווים אתגר משמעותי למשקיעים, כשחלק מערוצי ההשקעה הופכים לפחות בטוחים. פרויקט "השדרה" בבית שמש מציע למשקיעים הזדמנות אטרקטיבית לרכוש נכס מניב במיקום מרכזי עם תשואה מובטחת של 6%

דרור ניר קסטל
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
להשקיע במרכז מסחרי דווקא בימים אלו: פרויקט "השדרה" בבית שמש
להשקיע במרכז מסחרי דווקא בימים אלו: פרויקט "השדרה" בבית שמש

תקופת הקורונה הביאה איתה אתגר למשקיעים. שוק ההון תנודתי והשקעות בנדל"ן בחו"ל הפכו קשות עד בלתי אפשריות כשהשמיים סגורים. גם הנדל"ן למגורים מדשדש כשאיש לא יודע מה יקרה עם הפועלים הזרים ומה צפוי בשוק השכירות למגורים. שטחי המסחר לקהל הרחב משתלמים פחות כשהעסקים נסגרים, שוק המשרדים רווי, ויש סכנת סגר נוסף המרחפת מעלינו. השקעה אלטרנטיבית מעניינת היא השקעה בשטחי מסחר למגזר החרדי.

בית שמש היא העיר הצומחת ביותר בישראל, כשבעשור האחרון זינק מספר תושבי העיר בנתון מדהים של כ-62.3%, והיא צפויה להגיע ל-250 אלף תושבים עד לשנת 2025. לרווחת תושבי העיר הצומחת מקימים יזמי הנדל"ן הוותיקים - רובין לנדסמן ורם ישראל-  את "השדרה", המתחם המסחרי המקורה הגדול בעיר, והמרכז המסחרי המותאם לציבור החרדי הגדול בארץ. "השדרה" ממוקמת במרכז רמת בית שמש, לצד עורקי תחבורה ראשיים, ובמרחק הליכה ברגל משכונות האזור.

המרכז המסחרי הגדול ביותר בישראל המותאם למגזר החרדי

היזמים מציעים כעת עסקה המותאמת במיוחד לתקופה זו, למשקיעים המחפשים השקעה בטוחה מחד ופוטנציאל השבחה מאידך. "אנחנו מציעים עסקה לרכישת חנויות בפרויקט 'השדרה', המרכז המסחרי הגדול ביותר בישראל המותאם למגזר החרדי, ברמת גמר מלא עם התחייבות לתשואה של 6% למשך 3 שנים", מסביר איתי רובין, מנכ"ל רם ישראל. היזמים צופים שלאחר תקופה זו ולאחר עידן הקורונה - תעלה התשואה לרמות של 8%-10%. נכון, השקעות דומות זמינות למשקיעים גם בחו"ל, אלא שכישראלים, לרוב אנחנו לא מכירים את השוק המקומי ונתקלים במחסום השפה והמנטליות - מה שעלול לגרום להחלטות שגויות, ודאי בתקופה זו. בנוסף, בעוד שברוב מתחמי המסחר מוצעות רק חנויות להשכרה, במתחם השדרה ניתן לרכוש נכס אותו ניתן להשכיר. לדברי איתי רובין, מנכ"ל רם ישראל: "עסקה זו משמעה שהלקוח מקבל גם שקט נפשי עם תשואה מובטחת וגם פוטנציאל השבחה עצום".

האיקומרס לא השפיע כמעט על האוכלוסייה החרדית

בניגוד לשטחי המסחר ולקניונים באוכלוסיה הכללית, הסחר האלקטרוני כמעט לא השפיע על החנויות החרדיות ומתחמי המסחר שלהן. "חלק ניכר מהמגזר החרדי מתנייד בתחבורה ציבורית, ולכן הוא מעדיף לערוך את הקניות שלו במקום מרכזי אחד" מסביר רובין. "הצרכן החרדי הוא צרכן חכם ויש לו סדר עדיפויות שונה בצריכת עולם המותגים שלו. כחברה שבונה רבות למגזר החרדי אנחנו מכירים מקרוב את הצרכים של הצרכן החרדי ותכננו מרכז קניות חדשני אך שומר על הרגלי הצריכה שלו ומותאם במיוחד בשבילו. 

"יתר על כן, המגזר החרדי הוא מגזר צומח במיוחד ובעל הרגלי צריכה קשיחים. כחברה המכירה לעומק את המגזר יצרנו מרכז מסחרי ייחודי העונה בדיוק לצרכיו, והוא צפוי להיות מרכז מסחרי עם ערכי פדיון גבוהים במיוחד וליצור השבחה משמעותית לערכי הנכסים בפרויקט".

הסחר האלקטרוני כמעט לא השפיע על החנויות החרדיות ומתחמי המסחר שלהן

במתחם "השדרה" עתידות לפעול רשתות גדולות, המוכרות לאוכלוסייה הכללית, לצד רשתות המוכרות למגזר החרדי. במתחם הסופרמרקט הגדול בבית שמש, מתחם משחקים, בנק, מסעדות ומתחם חנויות כשרות למהדרין – את כולם צפויות לפקוד משפחות רבות.

הזדמנות להשקעה בתקופת הקורונה

השקעה במתחם "השדרה" מתאימה לבעלי חנויות המחפשים לפתוח חנות במיקום אטרקטיבי במיוחד ומעוניינים באפשרות לרכוש את החנות במקום לשכור אותה. היא גם מתאימה למשקיעים המחפשים הזדמנות להשקעה אטרקטיבית המותאמת במיוחד לתקופה זו, המתאפיינת בחוסר ודאות, והשקעה המהווה אלטרנטיבה לשוק ההון, שוק הנדל"ן למגורים ולהשקעות בנדל"ן בחו"ל, בעסקה עם בטוחות מלאות וללא צורך בלקיחת סיכונים מיותרים. אכלוס שלב א' צפוי להתחיל ברבעון הראשון של שנת 2021, והשלב השני יחל בקיץ של אותה שנה.  

"לרובין לנדסמן ורם ישראל רקורד עשיר של מיזמי נדל"ן, מסחרי ומגורים, ובפרט למגזר החרדי. הרוכשים במתחם נהנים גם מליווי בנקאי של בנק הפועלים, הבנק הגדול בישראל, והקונים מקבלים ערבויות חוק מכר על מלוא התמורה. כמו כן, להבדיל מהשקעות אחרות בתחום הנדל"ן המניב, בעסקה שאנו מציעים  ללקוח יש ראש שקט, הלקוח מקבל את הנכס לאחר ביצוע עבודות גמר ולא ברמת מעטפת ואנו דואגים ללקוח לשוכר לנכס וכך חוסכים לו כאב ראש רציני בהשלמת הנכס ובאיתור שוכרים", מסכם רובין.

לפרטים נוספים על שטחי מסחר >> לחצו כאן