אפגד בנין וסביבה מציגה: חדשנות ובניה ירוקה בלב רמת השרון

פרויקט המגורים רמב"ם 10 משלב מיקום נוח בקרבה לרחובות ראשיים, דירות גדולות בהיקפן וסטנדרט בניה ירוק שיבטיח עלויות תפעול נמוכות ככל הניתן

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניית בניין חדש בן שבע קומות ובו 32 דירות על שלושה מפלסי חנייה תת קרקעיים עם 67 חניות.
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

תנופת התחדשות עירונית מרשימה עוברת על המרכז הוותיק של רמת השרון. פרויקטים רבים במסגרת תוכניות תמ"א 38 הכוללים הריסת בניינים ישנים שנבנו לפני כחצי מאה ואף יותר, ובנייתם של בניינים מודרניים במקומם, קורמים עור וגידים.

חברת אפגד בניין וסביבה, מקבוצת הבנייה הוותיקה אפגד, קבלה גם היא לאחרונה היתר להריסת הבניין הקיים שניבנה בתחילת שנות השבעים וכולל כיום 12 דירות, ובמקומו בניית  בניין חדש בן שבע קומות ובו 32 דירות על שלושה מפלסי חנייה תת קרקעיים עם 67 חניות.

תמהיל הדירות כולל דירות 3,4,5, ו-6 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים עם מרפסות שמש ענקיות.

"הפרויקט משלב תכנון מוקפד וחשיבה מודרנית ופונקציונלית כדי ליצור לדיירים סביבת מגורים נוחה ואסתטית"

"רמב"ם 10" ממוקם בשכונת הדר, מרחק דקות הליכה משלושת הרחובות הראשיים של העיר - רחובות סוקולוב ואוסישקין השוקקים חנויות, בתי קפה ומסעדות ושדרות ביאליק. הפרויקט מתוכנן לקום על אחת החלקות הגדולות בשכונה, בסמוך לגני ילדים, בתי ספר, גנים עירוניים כדוגמת גן רד"ק הסמוך, גן הפסלים וגן אברהם, הנמצאים במרחק הליכה קצר ממנו ואליו, וכן שירותים קהילתיים רבים אחרים, העירייה וקופת החולים. בשל מיקומו וגודלו של המגרש, התאפשר תכנון דירות גדולות בהיקפן, ושטחים ציבוריים גדולים כדוגמת לובי מעוצב ורחב ידיים, חניון תת קרקעי מרווח המכיל שתי חניות ומחסן לכל יחידת דיור, גינה משותפת בעיצוב מודרני על ידי אדריכל נוף, מעליות משוכללות ומעוצבות ועוד. בלובי המעוצב תשולב ספרות, תמונות ואומנות ישראלית.

פרויקט המגורים "רמב"ם 10" הוא פרי תכנונו של משרד האדריכלים רוזן-ליננברג בליווי מחלקת התכנון של קבוצת אפגד ו-25יועצי בנייה נוספים, למשל יועץ בניה ירוקה, איטום בידוד, אקוסטיקה, אלומיניום נגישות וקרינה.

"הפרויקט משלב תכנון מוקפד וחשיבה מודרנית ופונקציונלית כדי ליצור לדיירים סביבת מגורים נוחה ואסתטית, אשר תשרת אותם שנים רבות ובעלויות תפעול נמוכות ככול האפשר". אומר צורי בר, מנכ"ל אפגד בניין וסביבה. "שמנו דגש משמעותי על רצון וצרכי הדיירים הקיימים והרוכשים, ערכנו קבוצות מיקוד עם רוכשים ומומחים - דבר שהוליד רעיונות חכמים ומתקדמים שרובם יושמו וקיבלו מענה בתכנון הדירות והבניין".

קרדיט: אפגד מרגישים בבית

"רמב"ם 10" תוכנן בהתאם לתקן ישראלי לבניה ירוקה 5281, תוך הנחלת חשיבות התכנון הירוק בכל ההיבטים של המבנה תוך שימת דגש על עלויות שימוש ותחזוקה נמוכות.      

צורי בר מציין כי בתכנון הבניין  בא לידי ביטוי יישומן של טכנולוגיות עתידיות בשני תחומים עיקריים: חסכון במים – ניתנה תשומת לב לניהול מי גשמים, אמצעי מדידה ומעקב על איכות המים,  מערכת  מעקב ואיתור דליפות, מערכת מרכזית לטיפול באבנית (שומרת על מוצרי החשמל ומורידה את צריכת החשמל) ועוד מערכות מתקדמות הנמצאות בבניינים רבי קומות. ניצול האנרגיה – הוכנסו פתרונות חכמים לתאורה ציבורית, חיישני נוכחות וחיישני אור יום, תאורת גן סולארית,  אזורי תאורה משתנים בחניונים ודירוג אנרגטי גבוה של הבניין על ידי בידוד טרמי יעיל. בדירות יהיו הכנות  למאווררי תקרה,  טיימר לדוד שמש, הכנות לבית חכם, שימוש בתאורה טבעית המושגת על ידי חלונות וויטרינות רחבות מאוד. לכול דירה יוצמד מחסן עם מתקן לאופניים ושקע טעינה והכנה לטעינת רכבים חשמליים. את הפרויקט ליווה צוות יועצים לבנייה ירוקה מטעם חברת wawa שהינו בעל הסמכה של גוף התקינה האמריקאי usgbc ושל מכון התקנים הישראלי לבניה ירוקה.

היבט "ירוק" נוסף שהושם עליו דגש בעת תכנון וביצוע הפרויקט הוא שמירה על שדרת הברושים הוותיקה שניטעה עם בניית הבניין, לפני למעלה מ-50 שנה. שימור השדרה לווה על ידי אגרונום משלב התכנון, הרישוי, דרך הבניה ולאחריה ימשיך להדריך את הדיירים אשר יגורו בבניין כיצד להמשיך ולשמור על העצים. שימור השדרה למעשה יאפשר לדירות המערביות בבניין תחושה של דירת גן  למרות שהם לא ממוקמים בקומת הקרקע.

היבט "ירוק" נוסף שהושם עליו דגש בעת תכנון וביצוע הפרויקט הוא שמירה על שדרת הברושים הוותיקה שניטעה עם בניית הבניין

צורי בר מוסיף:  "אנו מאמינים שמבנים ירוקים הינם בריאים יותר בהשוואה למבנים רגילים בזכות גורמים כגון אוורור טוב יותר, חשיפה גדולה יותר לתאורה טבעית, בידוד אקוסטי ותרמי משופר, שימוש בחומרים שאינם פולטים מזהמים לאוויר ועוד. מתוך האמונה הזאת יישמנו רבים מן האלמנטים הללו בתכנון של 'רמב"ם 10' ובקרוב גם בביצוע. בנוסף, מבנה ירוק תורם לצמצום משמעותי של צריכת האנרגיה והמים וכתוצאה מכך עלויות התפעול של הבית והבניין פוחתות. על פי כל הנתונים,  מבנים ירוקים נמכרים במהירות רבה יותר ובדרך כלל מחירם בשוק גבוה יותר ממבנים בעלי נתונים דומים שאינם ירוקים לכן מדובר בסופו של דבר בהשקעה לטווח ארוך. אנו נרגשים מאוד לבצע פרויקט כה מתקדם וייחודי בכלל וברמת השרון בפרט, פרויקט המשלב מערכות חכמות בבניין ובדירות".

פרויקט "רמב"ם 10" מצטרף לשורה של פרויקטים נוספים אשר מקדמת "אפגד בניין וסביבה", במרכזי הערים באזורי ביקוש כדוגמת תל אביב, ירושלים ורמת גן - כולם במסגרת הליך פינוי בינוי ותמ"א 38 - הריסה ובנייה.

לפרטים נוספים לחצו כאן