"כל פרויקט שאני עושה צריך לענות על המושג 'בית'"

עם טאץ' של אדריכל, היזם ניסים שיבלי מחברת HNCity לא בונה דירות, אלא יוצר בתים. כעת הוא מציע שני פרויקטי דיור חדשים ומלהיבים בתל אביב ובירושלים

אסף לבנון, בשיתוף HNCity
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"כל פרויקט שאני עושה צריך לענות על המושג 'בית'"
אסף לבנון, בשיתוף HNCity
תוכן שיווקי

"בית הוא סוג של מעטפת, כמו בגד. אם הבגד לא יושב טוב על הגוף - הגוף לא מרגיש בנוח. כך גם בית צריך להיות מקום שיושב נכון על דייריו", אומר היזם והאדריכל ניסים שיבלי מחברת HNCity. "בית הוא מקום שבו אנשים לא רק גרים אלא מקיימים חיים. מעטים כיום יודעים לתפור נכון את סביבות המגורים ללקוח ברמת האדריכלות, כך שתרגיש בית. כדי להגיע לשם צריך לתת דגש על שורה של פרמטרים, מארגון החלל דרך אקלים נכון ועד מה שרואים מהחלון. על כל אלה ועוד אנחנו ב-HNCity שמים את הדגש".

הדגש הזה ניתן גם בשני פרויקטי דגל שמשווקת כיום HNCity, הראשון בתל אביב והשני בירושלים. בתל אביב החברה מקימה בניין של 9 קומות בצומת הרחובות המרכזי ז'בוטינסקי-בן סרוק, בסמוך לכיכר המדינה ולרחוב אבן גבירול. הפרויקט, הצפוי להיות מאוכלס עוד כשלוש שנים, מציע דירות של 4 ו-5 חדרים, שגודלן נע בין 85 מ"ר (+12 מ"ר מרפסת) ל-110 מ"ר (+ 12 מ"ר מרפסת). לבניין, שיאוכלס עוד כשלוש שנים, יהיה חניון של 3 קומות. שיבלי מדגיש שהחניון הוא פיזי ולא רובוטי, שכן באלו הרובוטיים יש תכופות בעיות ועלות אחזקתם גבוהה במיוחד. הדירות הפונות מערבה בבניין פתוחות לנוף מרהיב הכולל גם את הים של תל אביב. בתוך הדירה יעוצבו כל האלמנטים ברמת גימור גבוהה ומוקפדת, ששיבלי מגדיר כ"רמת הקפדה של אדריכל, לא של קבלן". גולת הכותרת של הבניין היא פנטהאוז רחב ידיים עם מרפסת רחבה הצופה מערבה והן לכיוון של רובע 3 בתל אביב.

"בתכנון הדירות שמנו דגש על בניית חדר שיכול לשמש למטרות שונות: חדר שינה, חדר עבודה, חדר משחקים או קליניקה", אומר שיבלי. "תקופת הקורונה הבהירה שבית זקוק לחדר כזה שיש את האפשרות להתאימו לצרכים העכשוויים - אם זה לעבודה ואם זה חלל משחק ייעודי לילדים, שנאלצים לבלות בבית זמן רב. החדר מופרד משאר החדרים בדירה וכך גם יכול לספק את הניתוק שמצריך משרד ביתי או קליניקה".

מעבר לעובדה שהפרויקט מוקם ממש במרכז תל אביב, הוא גם נבנה באזור אסטרטגי במיוחד: בסמוך לשתי תחנות עתידיות של הרכבת הקלה - הקו הירוק והקו הסגול. כך יזכו דיירי הפרויקט ליכולת תחבורה משופרת שתנייד אותם בקלות וללא פקקים ברחבי תל אביב ומחוצה לה. גם מרכז מסחרי גדול שצפוי להיות מוקם בסמוך למבנה ישרת היטב את דייריו בכל צורכי הקניות, הבילוי והפנאי שלהם, ובסמיכות נמצאת גם כיכר המדינה.

ב-HNCity מדגישים את ההקפדה על בנייה ירוקה בפרויקט, תוך שימוש בחומרים עמידים ומבודדים. כך יתאפשר חיסכון באנרגיה שיחסוך לדיירים כסף. "זו תפיסת תכנון שמלווה את כל הפרויקטים שלי", אומר שיבלי. "כיזם, כאדריכל וכבקר מבנים אני רואה את ערך הקיימות כמוביל".

נכון להיום הדירות בפרויקט עדיין נמכרות במחירי PreSale אטרקטיביים של החל מ-55,000 שקל למ"ר - נמוך משמעותית מהמחירים באזור.

הזדמנות לזוגות, למשפחות ולמשקיעים

בירושלים HNCity מציעה פרויקט מרשים שייבנה ברחוב ברלוקר 13, במסגרת תהליך פינוי-בינוי. הבניין הקיים ברחוב יפנה את מקומו לשני בניינים חדשים ומודרניים של החברה: אחד של 23 קומות והשני של 10 קומות. יחד הם יכללו 143 דירות, בתמהיל של 2–6 חדרים. כך יוכלו למצוא בית בפרויקט זוגות צעירים שרק התחתנו לצד משפחות ברוכות ילדים. כמו בפרויקט בתל אביב, גם פרויקט זה יושב על ציר של הרכבת הקלה - קו התכלת, המצטלב עם כל שאר קווי הרכבת הקלה העוברים בירושלים. עוד סמוך הפרויקט לקניון מלחה ולמרכז העסקים של ירושלים. בקרוב אף תיבנה באזור תחנה לבריאות המשפחה ("טיפת חלב").

ניסים שיבליצילום: שמעון בן אבו

גודל הדירות מתחיל מ-60 מ"ר לדירת 2 חדרים ומגיע ל-145 מ"ר בדירת 6 חדרים. גם כאן החברה דואגת למרתף חניה פיזי ולא רובוטי, שיכלול 5 קומות. אנשי HNCity רואים לנגד עיניהם את המטרה לספק בפרויקט מענה למגוון של אוכלוסיות - כיאה לעיר מגוונת כל כך כירושלים. ומכיוון שאחוז המשפחות הדתיות בעיר גבוה - מותאמות הדירות לצורכיהן: מכיורים נפרדים כברירת מחדל דרך מרפסת עם תשתית לבניית סוכה ועד מעלית שבת. מחוץ לפרויקט ימצאו הדיירים מתחם הכולל חנויות בוטיק ובתי קפה, שיאפשרו להם לקנות ולבלות ללא צורך להתרחק מהבית.

"כל בניין בפרויקט מחולק לשני אגפים וכך נוצרת תחושה אינטימית יותר, כאילו יש רק שלוש דירות בקומה", אומר שיבלי. "הדיירים כמעט לא ירגישו את שכניהם ויזכו לתחושה אישית יותר מהנהוג, בוודאי בעיר צפופה כירושלים. זה כולל גם את הבניין הגבוה יותר, שלמרות 23 קומותיו הדיירים לא יצטרכו לחכות הרבה למעלית - שכן הוא יכלול שלוש מעליות.

אנחנו מאמינים שמדובר בהזדמנות פנטסטית לזוגות צעירים שמחפשים את ביתם הראשון, למשפחות - גינות וגני ילדים סמוכים יסייעו מאוד להן מאוד, למשפרי דיור וגם למשקיעים. מיקום הפרויקט הופך אותו לרלוונטי לאוכלוסיות שונות, ממש לא רק לקהל הדתי. וגם כאן שמנו דגש על בנייה ירוקה עם בידוד תרמי שחוסך באנרגיה ומספק תחושה נעימה, נוחה וחמימה שמגינה ממזג האוויר הירושלמי שיכול להיות קר מאוד בחורף".

בשיתוף HNCity