בעיות עור ושיער שחשבתם שאין להם פתרון

מנשירת שיער דרך בעיות פיגמנטציה בפנים ועד לאדמומיות/רוזציאה/קופרוז – ד"ר גיא שלום מסביר על בעיות העור השכיחות בישראל והפתרונות החדשניים עבורן

דניאל דותן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל דותן
תוכן מקודם

עור הפנים הוא אחד האיברים הרגישים והנגישים בגוף. העור חשוף תמידית לסביבה ולקרני השמש ולכן גם ניזוק באופן מתמשך. מחלות עור הפנים והשיער מעיבות משמעותית מבחינה רגשית וחברתית ופוגעות בדימוי העצמי, בעיקר בגלל השפעתם על כרטיס הביקור שלנו- הפנים.

במדינת ישראל רווית החום, השמש והלחות, בעיות עור הפנים שכיחות בכל הגילאים. ישנם פתרונות רבים המוצעים בשוק, אך לא כולם יעילים ומיטיבים וחלקם עשויים להוביל לתופעות לוואי לא נעימות.

מהן בעיות עור הפנים והשיער הנפוצות שכעת ניתן לקבל עבורם פתרונות חדשניים, יעילים ובטוחים?

פיגמנטציה. לפני ואחרי

אדמומיות בעור הפנים

"רוזציאה, קופרוז או אדמומיות באזור הפנים, המלווה לעיתים בפצעונים או כלי דם קטנים יוצרת תחושת חוסר נוחות ומהווה בעיה נפוצה ומתסכלת, המקשה על תפקוד יומיומי". אומר ד"ר גיא שלום.

"הטיפולים הזמינים לבעיה זו מצד רופאי העור בקופות החולים מוגבלים מאוד ולרוב אינם משיגים תוצאה אופטימלית. בשנים האחרונות התפתח תחום הריפוי בלייזרים בצורה דרמתית, כאשר ההבנה של אפשרויות ההתערבות בטיפולי לייזר לבעיה זו גם היא התרחבה. כיום ישנם מספר טיפולי לייזר מצוינים, המבוססים על אורכי גל המתאימים לניקוי האדמומיות והפצעים המופיעים במצב זה, בעלי עוצמות המותאמות באופן מדויק לטיפול בבעיה.

ד"ר גיא שלוםצילום: יח"צ

הטיפול הנכון ביותר לרוזציאה/קופרוז/אדמומיות באזור הפנים הינו לייזר מסוג pulse dye laser, הפוגע באופן מדויק בכלי הדם שיוצרים את בעיית המראה האדמומי. הטיפול אינו חושף את המטופל לתופעות לוואי או סיכונים מיותרים, ומשיג תוצאות אופטימליות בצורה המהירה, הבטוחה והיעילה ביותר ביחס לכל שיטות הטיפול האחרות." מסביר ד"ר שלום.

"חשוב שהתכנון והטיפול יעשה ע"י רופא עור (ולא קוסמטיקאית או בעל מקצוע פארא-רפואי לדוגמא), מקצוע אשר הסמכתו דורשת התמחות בתחום טיפולי הלייזר לעור. הטיפול נוח לכל כיס והוא מבוצע במרפאתי בהצלחה רבה".

פיגמנטציה

"פיגמנטציה או מלזמה באזור הפנים גם היא מהווה בעיה נפוצה ומתסכלת, המעיבה על הדימוי העצמי והתפקוד החברתי היומיומי. היום אנו מבינים כי בעיית הפיגמנטציה מורכבת, ולכן גם פתרונה כרוך בשילוב מספר טכנולוגיות. מחקרים אחרונים הראו כי טיפול משולב הכולל מספר טכנולוגיות לייזר וטיפול מקומי ייחודי אשר "נתפר" באופן אישי לעור המטופל/ת מוכיח עצמו כמוצלח ביותר, כפי שהודגם במאות מטופלים/ות. טיפולי הלייזר כוללים טכנולוגיה לטיפול ברכיב הפיגמנט (לייזר באורך גל NM 1064) וטכנולוגיה לטיפול ברכיב הווסקולרי (לייזר שני מסוג PDL) בשילוב עם טיפול מקומי (הכולל מזותרפיה, מסיכה נוזלית ומספר תכשירים מקומיים הנרקחים באופן אישי) ויחדיו הם מהווים טיפול שובר שוויון בתחום המלזמה והפיגמנטציה של עור הפנים. פרוטוקול טיפול ייחודי זה זמין באופן אקסקלוסיבי במרפאתי, עם תוצאות מובטחות". אומר ד"ר שלום.

התקרחות ונשירת שיער

שיער הקרקפת חשוב מאוד לתדמית העצמית של הגוף. נשירת שיער היא אחת הסיבות השכיחות לפניה לרופא עור כשהסוגים העיקריים של התקרחות הם התקרחות אנדוגנטית, נשירת שיער זמנית– טלוג'ן אפלוביום והתקרחות אזורית - אלופציה אריאטה.

התקרחות אנדרוגנטית היא הסוג השכיח ביותר של איבוד שיער. בסוג זה של התקרחות מתרחשת התנוונות וירידה הדרגתית במספר וגודל זקיקי השיער עד היעלמותם המוחלטת.

כיום ישנו טיפול חדש, מוצלח מאוד המבשר את קץ עידן ההתקרחות ונהנים ממנו מאות אלפי מטופלים בארץ ובעולם. שמו של הטיפול החדשני PRP או בשמו המלא Platelet rich plasma.

» לאתר GM CLINIC 

*האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ רפואי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ רפואי מחייב ואף לא חוות דעת רפואית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא