הטכנולוגיות הקרדיולוגיות החדשניות המוצעות בבתי חולים פרטיים

עבור חולי לב הזקוקים לטיפולים מהפכניים ומתקדמים שיצילו ויקלו את חייהם, אנו חושפים את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הקרדיולוגיה שניתן לקבל בבתי חולים פרטיים

דניאל דותן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל דותן
תוכן מקודם

טכנולוגיות מתקדמות בתחום הקרדיולוגי המסופקות בבתי החולים הפרטיים נעות בין מכשירים המסייעים לאבחון מתקדם של מחלות, דרך קוצבי לב זעירים ועד להחלפת מסתם לבבי בצנתור במקום ניתוח לב פתוח. היסודות המנחים את בתי החולים הפרטיים בהטמעה תכופה של טכנולוגיות רפואיות מתקדמות הם הרצון להוביל ולספק לחולה את הטיפולים החדשניים, האיכותיים והטובים ביותר שיש, ע"מ לשפר משמעותית את איכות חייו.

Reveal LINQ של חברת מדטרוניק

החלפת מסתם בצנתור

הטכנולוגיה החדשנית והבטוחה של השתלת מסתם בצנתור כבר מתבצעת בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר, באמצעותה משתילים מסתם מלאכותי אשר נכנס לגוף כשהוא ארוז, דרך צנתר קטן ונפתח באופן עצמוני במקום ההשתלה.

עד לפני עשור, הדרך היחידה להחליף מסתם הייתה במהלך ניתוח לב פתוח שהיא פעולה כירורגית מורכבת, הדורשת פתיחת בית החזה ושיקום ארוך.

על פי מחקרים שערכה חברת מדטרוניק ובהשתתפות רופאים חוקרים רבים בעולם, נמצא כי השתלת מסתם בצנתור בטוחה יותר ביחס לניתוח, והעליונות במדדי בטיחות שונים נשמרת גם בשנים הראשונות שלאחר ההשתלה.

בית החולים הרצליה מדיקל סנטר, יישם לאחרונה את השימוש במסתם האאורטלי המתקדם EVOLUT™ PRO של חברת מדטרוניק. מנכ"ל הרצליה מדיקל סנטר, מר דני אנגל אומר:

 "יתרון נוסף של המסתם החדש הוא קוטר של 5.5 מ"מ בלבד, המצליח לעבור גם דרך עורקים צרים ביותר וכך להקל דרמטית גם על המצנתר וגם על המטופל. החשוב מכל, ההחלמה מהפעולה קצרה יחסית והמטופלים יכולים לחזור לתפקוד מלא תוך מספר ימים לאחר ביצוע הפעולה".

» בחזרה למדור

Evolut™ PRO של חברת מדטרוניק

מסתם ה EVOLUT™ PRO בנוי משלד מתכתי, אליו מחוברים עלי המסתם העשויים מרקמה ביולוגית. המסתם מוטען אל תוך מערכת ההובלה ומוחדר דרך עורק המפשעה ומשם עד למיקום הקבוע. המסתם נפרס בעמדת המסתם האאורטלי של המטופל, דוחק למעשה הצידה את המסתם הטבעי של החולה ומחליף אותו מיד. המערכת מאושרת על ידי  ה-FDA לשימוש בארצות הברית, כמו גם באירופה וכאמור, בישראל.

קוצב הלב הקטן בעולם המושתל בצנתור

טכנולוגיה מתקדמת נוספת המביאה עמה בשורה מהפכנית לחולי הלב היא קפסולת הקיצוב Micra™ - קוצב הלב הקטן בעולם, שהגיע לישראל ומושתל גם בבתי החולים הפרטיים. מדובר בקפסולת קיצוב הקטנה ב-90% מהקוצב הרגיל, ומושתלת באמצעות צנתור ורידי במפשעה ללא ניתוח, ואינה מצריכה שימוש באלקטרודות או התקנים נוספים, הדרושים כאשר מושתל קוצב לב רגיל המושתל לרוב כיום.

מנכ"ל ביה"ח הרצליה מדיקל סנטר, מר דני אנגל אומר: "המשמעות של השתלת הקפסולה היא צמצום משמעותי של הסיבוכים הכרוכים בהשתלת קוצב מסורתית, ובנוסף למטופל אין חתכים או בליטות באזור בית החזה" .

קפסולת Micra עמידה בפני סריקות MRI ובעלת יכולת שידור נתונים למערכת ניטור מרחוק. אורך חיי הסוללה של מערכת ה Micra הינו מעל 10 שנים. הקוצב מיועד לטיפול בהפרעות קצב לב אצל חולים המועמדים להשתלת קוצב לקיצוב חדרי.

מכשיר ניטור תת עורי המאתר הפרעות בקצב הלב

הפרעה בקצב הלב היא בעיה שכיחה. לרוב מאתרים את ההפרעה באמצעות הולטר חיצוני שעל המטופל לשאת עימו בפרק זמן מסוים. הבעיה היא שהפרעות הקצב אינן קבועות ולכן ההולטר אינו יכול לאתר אותן בכל עת. הפתרון החדשני Reveal LINQ שפתחה חברת מדטרוניק הוא מוניטור לבבי מוזרק (אורכו כ-4 ס"מ, רוחבו כחצי ס"מ ועוביו כ-3 מ"מ) המאפשר ניטור רציף של פעילות הלב ואיתור הפרעות קצב המשודרות מההתקן לצוות הרפואי באמצעות מערכת ניטור מרחוק.

השתלת המוניטור התת עורי מבוצע בבתי חולים פרטיים כגון אסותא והרצליה מדיקל סנטר, בפעולה זעיר פולשנית הנמשכת דקות אחדות בלבד, לעומת הליך ניתוחי. שימוש ב- Reveal LINQ מאושר בארץ לזיהוי הפרעות קצב שיכולות לגרום לאבדן הכרה. המכשיר בעל יכולת זיהוי של הפרעות קצב הלב, והוא משדר את האירוע אחת ליום ישירות לבית החולים, כך שגם במקרה של אירוע שהמטופל אינו חש בו, כגון: פרפור פרוזדורים או הפסקות בדופק במהלך הלילה, הדיווח מגיע באופן מידי והמטופל מוזמן להמשך בירור וטיפול בטווח זמן קצר.

שימוש נוסף ב- Reveal LINQ הינו היכולת לזיהוי מוקדם של פרפור פרוזדורים, העשוי לסייע במניעת אירוע מוחי, ושבץ הנגרם כתוצאה מפרפור פרוזדורים עלול לפגוע קשות בתפקוד המוח.

» לאתר מדטרוניק

*האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ רפואי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ רפואי מחייב ואף לא חוות דעת רפואית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא