תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מכשיר שמיעה מהפכני

אם אתם סובלים מבעיית שמיעה, מרכיבים מכשיר שמיעה, או עדיין מתחבטים אתם חייבים לעצמכם את ההיכרות עם החידוש המהפכני העונה לשם OPN

מכשיר השמיעה מבית Oticon דנמרק שמשנה את חייהם של לקויי שמיעה ברחבי העולם. המכשיר עובד בהתבסס על הנחת היסוד כי חלק גדול של כישורי השמיעה שלנו  נעשה למעשה במוח ולא  באוזן BrainHearing. הוא  מחקה את פעילות המוח ומצליח באמצעות מעבד עוצמתי להביא את השמיעה דרך מכשיר השמיעה קרוב מאי פעם למצבה הטבעי. המכשיר "מאזין" לסביבה, דוגם אותה ב-360 מעלות מאה פעמים בשנייה ויכול לזהות ולאפיין את קולות הסביבה השונים, למשל האם  מדובר בדיבור, ברעש או בקולות רקע. תגובות של משתמשים במכשיר בארץ ובעולם הן לא פחות מסנסציוניות.

הדים
יח"צ

אחד הקשיים המשמעותיים ביותר עבור לקויי שמיעה , הוא השתלבות בשיחה המתקיימת בסביבה רועשת, למשל, בפגישות עסקיות או במפגשים חברתיים. הקושי בתפיסת הדיבור הנובע מליקוי השמיעה מצריך השקעת מאמץ רב ומוביל לקושי לתפוס ולזכור את הדברים שנאמרו. לעיתים קרובות הדבר פוגע ביכולת להשתלב בשיחה ומוביל לבידוד ולניתוק מהסביבה של  האדם לקוי השמיעה.

במכשירי השמיעה שקיימים היום משתמשים מדווחים כי עליהם להתמקד בדובר אחד לרוב ממולם וכי הם מתקשים בשמיעת קולות דיבור נוספים מכיוונים אחרים.

» בחזרה למדור

ה-opn מאפשר הבנת דיבור טובה והשתלבות בשיחה גם במקרים בהם יש מספר דוברים במיקומים שונים במרחב, וגם כאשר השיחה מתקיימת בסביבה רועשת. הסוד בהצלחתו של  המכשיר טמון במעבד העצמתי, שמסוגל לעבד את הצלילים פי 50 מהר יותר ממעבדים הקיימים היום. מכיוון שהמכשיר מעבד את הצליל במהירות גבוהה, הוא מצליח להקל על השומע לזהות מהיכן מגיעים הצלילים ולהתמקד בהצלחה רק  באחד ולהבין את הנאמר בפחות מאמץ שמיעתי תוך תחושה של שליטה ומעורבות טובה יותר בשיחה.

העיבוד המהיר מאפשר לשמוע דיבור בצורה יעילה על פני רעשי רקע. האינפורמציה האקוסטית מגיעה למעבד בכל 10 מלשניות והמעבד, כאמור, מתייחס לכל סוגי הצלילים המגיעים מכל הכיוונים.

לקושי השמיעתי השפעה ישירה ומרחיקת לכת על התפקוד ועל איכות החיים בכל גיל. מחקרים רבים מדגישים את הקשר שבין קשיים בזיכרון, בעיות דמנטיות, ואף שמירה על תפקוד עצמאי לבין ירידה בשמיעה בגיל מבוגר. בניסויים מדעיים ואובייקטיביים שבוצעו עם מכשירי ה OPN  נמצא כי קיים שיפור של 30% בהבנת דיבור על רקע רעש, המאמץ השמיעתי פחת ב 20%,  וחל שיפור של 20% בזכירת הנאמר. האלמנטים הללו תורמים להקלה דרמטית בקושי השמיעתי והתקשורתי.

» ה-OPN הנו מכשיר השמיעה הראשון בעולם עם חיבור ישיר לאינטרנט!
» אפליקציה פשוטה לשימוש מאפשרת שליטה מלאה על המכשיר באמצעות הסמארטפון
» הוא מסוגל להתחבר בחיבור ישיר למכשירי iPhone כך ששיחות הטלפון מתקבלות ישירות דרך מכשיר השמיעה.
» החיבור האלחוטי מאפשר בהאזנה למוזיקה להפוך את מכשיר השמיעה לאזניות סטריאו, מתחבר לטלוויזיה למחשב ועוד.
» המכשיר שולח התראות לסלולרי בשיטת "הבית חכם".
» הוא ניתן לאיתור מרחוק במקרה של אבדן.

» לחודש התנסות ללא התחיבות: מדטון הדים טל: *2254
» לאתר מדטון הדים

*האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ רפואי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ רפואי מחייב ואף לא חוות דעת רפואית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

כתבות שאולי פיספסתם

*#