תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם תמיד נחוץ לבצע הרמת סינוס?

שתלים מוטים המותקנים לפי העצם הטבעית של המטופל, גשרי שיניים מוברגים ולא מודבקים ושימוש בממברנות המופקות מדם המטופל לצורך ריפוי מהיר – הם רק חלק מהחידושים הטכנולוגיים שמאפשרים לד”ר עמרי רודברג לבצע השתלות דנטליות תוך יום אחד ולא להזדקק לתהליך המתמשך חודשים ארוכים

אם הגעתם למצב שבו איבדתם חלק מהשיניים שלכם, או שחלקן זקוקות להחלפה, אתם כבר לא צריכים לחוות תהליך ארוך ומייגע בן חודשים ארוכים שבו עליכם לעבור מספר שלבים של התערבויות כירורגיות והחלמה עד שניתן להגיע לשיניים קבועות בפה. היום, באמצעות שיטות טכנולוגיות חדשניות, ניתן לעשות את כל התהליך – מעקירה ועד לבניית שיניים קבועות חדשות – תוך 24 שעות בלבד. כבר לא צריך להסתובב חודשים ארוכים עם שיניים תותבות נשלפות עד לסיום התהליך.

ד”ר עמרי רודברג, בוגר הדסה ירושלים, הוא רופא שיניים העומד בחזית החדשנות הרפואית והטכנולוגית בכל הנוגע להשתלות דנטליות. הוא בעל ניסיון של כ-25 שנים בכירורגיה והשתלות שיניים, מרצה ומדריך רופאים בארץ ובחו"ל. במרכז לרפואת שיניים שהוא מנהל בכפר חיים, הוא מבצע את הטיפולים החדשניים שמשנים לגמרי את חייהם של המטופלים.

ד”ר רודברג מסביר כיצד עובדת השיטה ומה החידוש הטכנולוגי הטמון בה: “אני מבצע שיקומי פה ולסת בין השאר גם לאנשים שאין להם עצם מספקת להנחת שתלים. אם מגיעים למסקנה כי השיניים הטבעיות אבודות, ניתן לעקרן ובאותו יום מניחים את השתלים, מבצעים מדידות ולמחרת מתקינים גשר של שיניים קבועות לכל דבר.

תמונת מצב  24 שעות לאחר העקירה והטיפול
אישה בשנות ה—60: מצב התחלתי לפני טיפול
השיניים האבודות של האישה

החידוש הטכנולוגי הוא השימוש בשתלים מוטים, אלכסוניים. אנחנו למעשה מחפשים את הכיוונים של העצם הבזאלית, הטבעית, הקיימת של המטופל. זוהי עצם חזקה וקשה, הנמצאת בבסיס הלסת ועליה מתפתחות השיניים תוך יצירת העצם האלוויאולרית החובקת את השורשים ומקנה להם יציבות. במקרים של אבדן שיניים או מחלות חניכיים מתמשכות, העצם האלוויאולרית נעלמת בהדרגה, לעומת זאת העצם הבזאלית תמיד נשארת. כאשר אנו משתמשים בשתלים מוטים  הנסמכים על העצם הבזאלית, מתקבלים יתרונות משמעותיים: השתלים ארוכים ויציבים יותר, מעוגנים בעצם החזקה, מאפשרים המנעות מהרמת סינוס או בניית עצם מקדימה.  לפיכך אפשר לבצע העמסה מיידית של גשר שיניים חדשות”. 

» בחזרה למדור

24 שעות לאחר הטיפול 
לאחר הטיפול
אישה בת 90: מצב התחלתי לפני טיפול
המצב ההתחלתי

כיצד זה שונה מטיפולים שנעשו בעבר?

“בשיטה הנהוגה על פי רוב, עוקרים שיניים, מחכים כמה חודשים עד להחלמת העצם, מבצעים הרמות סינוס ובניית עצם מקדימה ולאחר ההחלמה ניתן להתקין שתלים. בסיום היקלטות השתלים בעצם, ניתן להתחיל בפעולות השיקומיות אשר יביאו להתקנת גשר עם שיניים קבועות כעבור מספר מפגשים. לכן בשיטה הרגילה טיפול בלסת עליונה, למשל, יכול להימשך שנה וחצי. לאורך כל תקופה זו יש צורך להשתמש בתותבת נשלפת על כל אי הנוחות הנגזרת מכך ובנוסף קיים סיכון לתהליך ההחלמה ובניית העצם עקב לחץ שנגרם משמוש באמצעי זה. בשיטה זו משתמשים גם בגשרי שיניים המודבקים על השתלים, מה שיכול ליצור בעיה אם חלילה נוצר שבר באחת השיניים בגשר או בעיה באחד השתלים. במקרה כזה צריך להוריד את הגשר המודבק ועצם ההורדה, שנעשית בכוח רב, יכולה לגרום נזק הן לשתלים והן למבנים".

ד"ר עמרי רודברג
עידן מעוז

מה הפתרון הטכנולוגי המחליף את גשרי השיניים המודבקים?

"אנחנו משתמשים היום תמיד בגשר מוברג. לאחר עקירת השיניים אנחנו מניחים את השתלים והמבנים, ומהם לוקחים מידות בשיטות ממוחשבות ומקבלים גשר סופי עם שלד מתכתי המחובר עם ברגים. בשיטה  זו לא צריך להוריד גשר בכוח. אין בעיה להוריד גשר מוברג מתי שרוצים.

הגשר גם מהווה תחבושת עבור השתלים. הוא מאחד את כל השתלים בצורה כזו שהם יכולים להחלים יחד. הוא סופי לכל דבר ואפשר להשתמש בו שנים ארוכות. יחד עם זאת לאחר כחצי שנה מבוצע גשר נוסף, המתאים בצורה מדויקת יותר לחניכיים אשר לא היו במנח הסופי שלהם ביום הניתוח”. 

איך גורמים לכך שגם הליך הריפוי יהיה מהיר יותר?

“מהירות הריפוי בהחלט חשובה. אני מיישם שיטה הכוללת שימוש בממברנות המופקות מדם של המטופל ביום הניתוח. הפיברין המצוי באופן טבעי בדם ואחראי על קרישתו, מופק מדם המטופל באמצעות צנטריפוגה. חומר זה משמש ליצירת  ממברנות לכיסוי העצם והשתלים לפני סגירת החניכיים. הדבר מאפשר החלמה מואצת של האזור  והפחתה משמעותית בכאבים שלאחר הטיפול”.

למי מיועד הטיפול?

“לכל אדם שמגיע למצב של החלפת שיניים באזורים נרחבים של הפה, כולל אלה שנאמר להם שאין להם מספיק עצם לבניית שיניים. הוא מתאים גם לאנשים מבוגרים מאוד, כי זה טיפול שחוסך ניתוחים מורכבים. אם אדם מבוגר יכול לעבור משיניים תותבות לשיניים קבועות – זו עלייה משמעותית באיכות החיים שלו”.

» לאתר של ד"ר עומרי רודברג

*האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ רפואי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ רפואי מחייב ואף לא חוות דעת רפואית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

כתבות שאולי פיספסתם

*#