בעיות עור ושיער שחשבתם שאין להם פתרון

מנשירת שיער דרך בעיות פיגמנטציה בפנים ועד לאדמומיות/רוזציאה/קופרוז – ד"ר גיא שלום מסביר על בעיות העור השכיחות בישראל והפתרונות החדשניים עבורן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עור הפנים הוא אחד האיברים הרגישים והנגישים בגוף. העור חשוף תמידית לסביבה ולקרני השמש ולכן גם ניזוק באופן מתמשך. מחלות עור הפנים והשיער מעיבות משמעותית מבחינה רגשית וחברתית ופוגעות בדימוי העצמי, בעיקר בגלל השפעתם על כרטיס הביקור שלנו- הפנים.

במדינת ישראל רווית החום, השמש והלחות, בעיות עור הפנים שכיחות בכל הגילאים. ישנם פתרונות רבים המוצעים בשוק, אך לא כולם יעילים ומיטיבים וחלקם עשויים להוביל לתופעות לוואי לא נעימות.

מהן בעיות עור הפנים והשיער הנפוצות שכעת ניתן לקבל עבורם פתרונות חדשניים, יעילים ובטוחים?

ד"ר גיא שלום
ד"ר גיא שלוםצילום: יח"צ

אדמומיות בעור הפנים

"רוזציאה, קופרוז או אדמומיות באזור הפנים, המלווה לעיתים בפצעונים או כלי דם קטנים יוצרת תחושת חוסר נוחות ומהווה בעיה נפוצה ומתסכלת, המקשה על תפקוד יומיומי". אומר ד"ר גיא שלום.

"הטיפולים הזמינים לבעיה זו מצד רופאי העור בקופות החולים מוגבלים מאוד ולרוב אינם משיגים תוצאה אופטימלית. בשנים האחרונות התפתח תחום הריפוי בלייזרים בצורה דרמתית, כאשר ההבנה של אפשרויות ההתערבות בטיפולי לייזר לבעיה זו גם היא התרחבה. כיום ישנם מספר טיפולי לייזר מצוינים, המבוססים על אורכי גל המתאימים לניקוי האדמומיות והפצעים המופיעים במצב זה, בעלי עוצמות המותאמות באופן מדויק לטיפול בבעיה.

הטיפול הנכון ביותר לרוזציאה/קופרוז/אדמומיות באזור הפנים הינו לייזר מסוג pulse dye laser, הפוגע באופן מדויק בכלי הדם שיוצרים את בעיית המראה האדמומי. הטיפול אינו חושף את המטופל לתופעות לוואי או סיכונים מיותרים, ומשיג תוצאות אופטימליות בצורה המהירה, הבטוחה והיעילה ביותר ביחס לכל שיטות הטיפול האחרות." מסביר ד"ר שלום.

"חשוב שהתכנון והטיפול יעשה ע"י רופא עור (ולא קוסמטיקאית או בעל מקצוע פארא-רפואי לדוגמא), מקצוע אשר הסמכתו דורשת התמחות בתחום טיפולי הלייזר לעור. הטיפול נוח לכל כיס והוא מבוצע במרפאתי בהצלחה רבה".

» בחזרה למדור

פיגמנטציה

"פיגמנטציה או מלזמה באזור הפנים גם היא מהווה בעיה נפוצה ומתסכלת, המעיבה על הדימוי העצמי והתפקוד החברתי היומיומי. היום אנו מבינים כי בעיית הפיגמנטציה מורכבת, ולכן גם פתרונה כרוך בשילוב מספר טכנולוגיות. מחקרים אחרונים הראו כי טיפול משולב הכולל מספר טכנולוגיות לייזר וטיפול מקומי ייחודי אשר "נתפר" באופן אישי לעור המטופל/ת מוכיח עצמו כמוצלח ביותר, כפי שהודגם במאות מטופלים/ות. טיפולי הלייזר כוללים טכנולוגיה לטיפול ברכיב הפיגמנט (לייזר באורך גל NM 1064) וטכנולוגיה לטיפול ברכיב הווסקולרי (לייזר שני מסוג PDL) בשילוב עם טיפול מקומי (הכולל מזותרפיה, מסיכה נוזלית ומספר תכשירים מקומיים הנרקחים באופן אישי) ויחדיו הם מהווים טיפול שובר שוויון בתחום המלזמה והפיגמנטציה של עור הפנים. פרוטוקול טיפול ייחודי זה זמין באופן אקסקלוסיבי במרפאתי, עם תוצאות מובטחות". אומר ד"ר שלום.

 התקרחות ונשירת שיער

שיער הקרקפת חשוב מאוד לתדמית העצמית של הגוף. נשירת שיער היא אחת הסיבות השכיחות לפניה לרופא עור כשהסוגים העיקריים של התקרחות הם התקרחות אנדוגנטית, נשירת שיער זמנית– טלוג'ן אפלוביום והתקרחות אזורית - אלופציה אריאטה.

התקרחות אנדרוגנטית היא הסוג השכיח ביותר של איבוד שיער. בסוג זה של התקרחות מתרחשת התנוונות וירידה הדרגתית במספר וגודל זקיקי השיער עד היעלמותם המוחלטת.

כיום ישנו טיפול חדש, מוצלח מאוד המבשר את קץ עידן ההתקרחות ונהנים ממנו מאות אלפי מטופלים בארץ ובעולם. שמו של הטיפול החדשני PRP או בשמו המלא Platelet rich plasma.

הטיפול כולל הפקת דם מהמטופל, ניקוי הדם מתאי הדם האדומים, ריכוז של טסיות בנוזל פלזמה צהבהב המתקבל לאחר הרחקת תאי הדם האדומים והזרקת נוזל זה העשיר בטסיות לאזורי הקרקפת בהם יש נשירת שיער. הכנת הנוזל מתבצעת על ידי רופא במרפאה המצוידת במכשור מתאים. הטסיות המוזרקות נותרות חיות ברקמת העור וממשיכות להפריש את גורמי הגדילה במשך שבוע עד 10 ימים. יעילות הטיפול ב-PRP הוכחה גם בסוגים אחרים של התקרחות שהוזכרו בקצרה בתחילת הכתבה. במושתלי שיער טיפול ה PRP מגביר את סיכויי קליטת השתל ואת סיכויי ההישרדות של השיער המושתל. חשוב לציין כי יעילות הטיפול הינה בקורלציה לכמות הטסיות בפלזמה המופקת כאשר ישנן שיטות יותר ופחות מוצלחות. גם טיפול זה מבוצע במרפאתי, עם אפשרויות ייצור פלזמה בכמות טסיות המגיעה עד ל2.5 מיליון במ"ל, ריכוז שהוכח כגבוה יותר מכל שיטות הפקת הפלזמה האחרות- דבר המבטיח תוצאות אופטימליות". מסכם ד"ר שלום.

» טלפון ליצירת קשר:  073-3744694
» לאתר GM-clinic

*האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ רפואי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ רפואי מחייב ואף לא חוות דעת רפואית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא