ללכת על זה: מדרסים אורתופדיים איכותיים בהתאמה אישית

מדרסים מתקדמים ואיכותיים המיוצרים מראש על פי צרכיו הייחודיים של המטופל יכולים להשפיע על כל איכות חייו. הם לא רק פותרים בעיות אלא גם מונעים אותן

דניאל דותן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל דותן
תוכן מקודם

על אף כי דומה שהשוק רווי בכל הקשור לפתרונות לבעיות אורתופדיות בגב ובכף הרגל, יש עשרות מפתחי מדרסים בישראל שרובם לא מחזיקים בתעודה רשמית. במקרים של מחלות כרוניות שמשפיעות על זרימת הדם לכף הרגל ועל התחושה, כגון מחלת הסוכרת לדוגמה, העניין הופך לקריטי ומשמעותי. מדרס נכון ומתאים שיחזיר לכף הרגל את חלוקת העומסים הנכונה לאצבעות, יכול להציל את החולה מסכנת פצעי לחץ וקטיעות.

ב'מירב כף רגל וקרסול מכונים אורתופדים' מספקים פתרונות מתקדמים בתחום היציבה באמצעות מדרסים אורתופדיים שפותחו בחברה במשך כ-20 שנה של מחקר ומעקב ובטיפול באלפי לקוחות.

צילום: יח"צ

מירב חממי אנטוניצ'י, מנהלת החברה, מקפידה על רמות גבוהות ביותר של מקצועיות וידע בכל סניפי החברה. את לימודי ההאורטוטיקה (טכנאות אורתופדיה) עשתה באוניברסיטת נורת'ווסטרן (Northwestern) בשיקגו ובמכון לואיס בתל השומר, וצוות החברה כולו עובר הכשרות בארץ ובחו"ל.

'מירב כף רגל וקרסול מכונים אורתופדים' הוקמה בשנת 2001 לאחר שמירב סיימה את לימודיה. היא מתמקדת בתחום המדרסים המאוד מורכבים כגון לחולי סוכרת ולספורטאים למניעת ולטיפול בפציעות ואינה עובדת עם מדרסים סטנדרטים של קופות החולים.

לדברי מירב, "בישראל יש חמישה בתי מלאכה שמייצרים מדרסים אך אין כל כך הרבה אנשי מקצוע בתחום ולרובם אין תעודות".

"כל אחד היום יכול להחליט לפתוח מכון אורתופדי, וקופות החולים יעבדו איתו הם הוא ימכור להם בזול". היא מוסיפה.

» בחזרה למדור

מה בעצם מייקר את המוצר?

"בניית ופיתוח מדרסים איכותיים והעסקת עובדים מומחים שרכשו השכלה ייעודית בתחום, יקרים. בנוסף, מעקב צמוד אחר מצבו והתאמתו של המדרס לאורך זמן. זו הסיבה שהמוצרים אף הם יותר יקרים מהמדרסים הפשוטים שמוכרים בקופות החולים. ברור שאיכות מצריכה השקעה ומשאבים והעלויות גבוהות יותר בייצור ובפיתוח. רוב המכונים מייצרים מדרסים ע"ב סטנדרטי ועליהם עושים את ההשלמות. אנחנו בונים את המדרס מאפס בהתאם לצורך של הלקוח".

מהן הבעיות שיכולות להיווצר בהשלמות והתאמות על תבנית מדרס קיימת?

"כאשר התבנית עצמה לא מותאמת לכף הרגל זה יכול ליצור בעיות מבחינה ביומכנאית. מספיק שהרמתי במילימטר יותר את הראש של האצבע הראשונה ואני משנה למטופל את כל צורת הדריכה. זה יכול לפגוע בכף הרגל, בברך, ובמפרק הקרסול לאורך זמן וכן בעמוד השדרה ובגב, וזה מאוד משמעותי שהדיוקים גם בתבנית הראשונית יהיו מקסימליים".

כיצד אתם מייצרים את המדרס?

"אצלנו התבנית עצמה מיוצרת בהתאם לכף הרגל של המטופל וכבר ביצירת התבנית אנו מחליטים כמה רוצים לתקן, באילו זוויות, מהיכן להוריד עומסים וכד'. על בסיס התבנית אנו יוצקים את חומרי המדרס במאות שילובים, הכל בהתאם לבעיה בכף הרגל. יש לנו שני בתי מלאכה ואנו בונים מדרסים בחליפה אישית ובהתאמת קסטיום מייד לכל לקוח ולקוח.

אנחנו בונים מדרסים בדיוק של מילימטרים והדגש הוא יותר חזק כשמדברים על כף רגל סוכרתית לדוגמה, כיוון שהחולים הללו מאבדים את התחושה בכף הרגל בשל פגיעה בעצבים התחושתיים. לעיתים קרובות אין להם שום תחושה בכף הרגל לחום/קור/לחץ/כאב והם יכולים לפתח פצעי לחץ תוך שעות. אם פספסתי בשני מילימטר בגובה כשאסור להגביה את המדרס או שיצרתי גובה מתחת לעצם שאסור לה לזוז, אני יכולה ליצור אצל המטופל פצע תוך כמה שעות והוא עשוי להגיע למצב של  זיהום שאי אפשר להשתלט עליו.

בנוסף, אנו מייצרים גם חגורות גב. יש לנו מכשור רפואי שמתאים לפציעות ספורט שאנחנו משווקים ישירות למחלקות בבתי החולים וחגורות לשברים בעמוד השדרה ובעצמות, אם זה על רקע של תאונות או אוסטאופורוזיס או בלאי. לכך סוג של בעיה אנו מתאימים את החגורה המתאימה, אנחנו מייבאים בנוסף חגורות קצה, לבעיות ספציפיות בעמוד השדרה. יש לנו גם נעליים מתאימות לכל סוגי הבעיות של כף הרגל"

באיזו טכנולוגיה אתם משתמשים לבניית המדרסים?

"אנחנו עובדים עם חומרים משולבים אם זה פולימרים מתקדמים מכל הסוגים, חומרים בולמי זעזועים בדרגות של זיכרון גבוהות מאוד (ככל שהזיכרון גבוה יותר החומר בולם טוב יותר את הזעזועים), ככל שהחומר בעל זיכרון גבוה יותר הוא לא מאבד מהקפיציות והאלסטיות שלו. אנחנו לוקחים את החומרים הללו ומשלבים אותם ביחד לחוד, לרגל סוכרתית למשל, נייצר מדרס שבנוי מלטקס כמו מזרן שינה, זה חומר שאני מייבאת באופן ספציפי, המכון האורתופדי שלנו הוא מכון בוטיק לתפירה בחליפה אישית.

מי הם הלקוחות שלכם?

"הלקוחות שלנו נחלקים לכמה סוגים: לקוחות שנשלחים דרך הרופאים עצמם – דרך קופות חולים, מרפאות סוכרת ואחרות לטיפול המקצועי שלנו. ספורטאים – אנו מטפלים בהמון קבוצות ספורט – כדוריד, כדורסל בליגה המקצועית ועוד. וכן מפה לאוזן. אנחנו לא נמצאים במקומות מרכזיים, מי שמגיע שמע עלינו וקיבל המלצה או קרא עלינו באינטרנט".

ל'מירב כף רגל וקרסול מכונים אורתופדים' יש שני סניפים בראשון לציון, בשער ראשון בתחנה המרכזית החדשה, ובירושלים ברחוב אלעזר המכבי 6

» לאתר מירב כף רגל וקרסול מכונים אורתופדים

*האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ רפואי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ רפואי מחייב ואף לא חוות דעת רפואית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא