תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המהפכה של זירות המסחר בשוק ההון להשגת תשואה מנצחת

מערכות מסחר משוכללות, עמלות נמוכות, נגישות גבוהה ושירות צמוד

בתי ההשקעות למסחר עצמאי מחוללים בימים אלו מהפיכה של ממש בשוק ההון. בדומה לענפים רבים במשק הישראלי והעולמי - כמו תחום הקמעונאות, שירותי המוניות וענף התקשורת -  העוברים בשנים האחרונות שינויים דרסטיים ומהפכניים בשל התרחבות הפעילות האינטרנטית וכניסת הטלפונים החכמים, כך מתרחש גם בתחום המסחר בבורסה וניהול התיקים וההשקעות. 

ללמוד לסחור עצמאית
Dreamstime

חוסכים ומשקיעים רבים שבמשך שנים נזקקו לנהל את כספם ואת תיקי השקעותיהם דרך בנקים ובתי השקעות, מגלים כעת שיש אפשרויות אחרות חדשניות, מגוונות ואטרקטיביות. את המהפכה מובילות זירות המסחר האינטרנטיות המאפשרות ללקוחות הפועלים דרכן לבצע מסחר עצמאי תוך הנאה מיתרונות רבים וכלים חדשנים ומתקדמים שמאפשרים לבצע מסחר נכון יותר, מושכל ואחראי. 

אחד היתרונות הבולטים של זירות המסחר האינטרנטיות הוא עמלות קניה ומכירה נמוכות יחסית מאלו שגובים בבנקים. מסחר דרך הבנקים כרוך בעמלות קניה ומכירה שגבוהות פי כמה וכמה מעמלות הקניה והמכירה הכרוכות במסחר דרך זירות המסחר האינטרנטיות. כך לדוגמא, מעיון באתרי הבנקים השונים עולה שנכון לסוף מרץ 2016*,  עמלת קניה ומכירה של ניירות ערך כמו מניות, נעה היום בטווח של 0.3% - 0.6% מהיקף העסקה, זאת בהתאם למחירון העמלות של כל בנק. ראוי לציין שאלו עמלות לפעולות עצמאיות דרך אתרי האינטרנט של הבנקים, כאשר בקניה ומכירה באופן אחר העמלות משמעותית גבוהות יותר.

לעומת זאת, ברוב הזירות האינטרנטיות החדשות למסחר עצמאי תסתכם עמלת הקניה והמכירה בכ- 0.11% מהעסקה. משמעות הדבר שעל עסקה מלאה הכוללת גם פעולת קניה וגם פעולת מכירה של הנכס, עמלות הקניה והמכירה בבנקים יסתכמו בלפחות 0.6%, לעומת עמלה כוללת של כ- 0.22% במסחר עצמאי דרך הזירות האינטרנטיות. הפרשי העמלות הללו הן לא דבר של מה בכך, הן מצטברות עם ריבוי הפעולות שנעשות ובמקרים רבים בתוצאה הסופית עבור הלקוח הן יהיו ההבדל בין רווח להפסד.

גם אתם יכולים ללמוד לסחור עוד היום, קראו עוד>>

השמים הם הגבול

מסחר עצמאי דרך הזירות האינטרנטיות מעניק ללקוחות מערכות מסחר מהמתקדמות בעולם, הקלות לשימוש וכוללות מגוון אפשרויות חדשניות העונות על הצרכים השונים של מגוון לקוחות, החל מסוחרים מתחילים ללא ידע בשוק ההון ועד סוחרים מתקדמים שבידיהם ניסיון רב.

יתרון נוסף שכלול במסחר דרך הזירות האינטרנטיות הוא המגוון הרחב של הנכסים עליהם ניתן לסחור כמו גם סוגי האסטרטגיות שאפשר לשלב במסחר. לקוחות יכולים לסחור על נכסים שונים ברחבי העולם ולכל הכיוונים, כלומר ליהנות גם בכיוון שיניב רווח כשהנכס עולה וגם בכיוון שיניב רווח כשהנכס יורד. בכך ניתן לגוון את התיק בנכסים עם קורלציה נמוכה ואף הפוכה ביניהם, מה שמאפשר להגן על התיק מפני אירועים חריגים.

גם אתם יכולים ללמוד לסחור עוד היום
Dreamstime

מסחר ממונף וליווי צמוד

אופציה חשובה נוספת שמאפשרות הזירות האינטרנטיות ולא קיימת בחברות המסורתיות היא היכולת לבצע מסחר ממונף בכפוף לזהירות הנדרשת, מה שמאפשר השגת תשואה גבוהה יותר, בד בבד עם הגדלת הסיכון . האפשרות הזאת נותנת מענה טוב ללקוחות שרוצים לסחור עם סכומים יחסית קטנים.

מקום נוסף בו בא לידי ביטוי יתרון של זירות המסחר האינטרנטיות הוא עניין השירות ללקוח והליווי הצמוד. מדובר בליווי בכל צעד ושלב המותאם לכל רמת סוחר, מתחיל או מתקדם יותר. בחברת פריים ברוקר למשל, מצמידים "מלווי מסחר" ללקוחות, המלווים אותם בלימוד הפן הטכנולוגי של מערכות המסחר. בכך, מונעים מהלקוחות לעשות "טעויות של מתחילים" תוך צבירת הפסדים מיותרים. זאת בנוסף לסרטי הדרכה בווידאו במגוון רמות שונות, סקירות פיננסיות ואנליזות שוטפות על מצב השווקים והנכסים השונים*.

כחלק מחבילת השירות המוצעת ללקוח בזירות האינטרנטיות למסחר עצמאי, הן מציעות פלטפורמות שונות המאפשרות נגישות גבוהה למסחר מכל מקום ובכל עת. הלקוחות יכולים לבחור לסחור דרך המחשב הביתי שלהם, דרך הטאבלט, או אפילו דרך הסמארטפון. נגישות גבוהה למסחר מאפשרת לא לפספס הזדמנויות ולהגיב במהירות לכל התרחשות ולחסוך בזמן.

גם אתם יכולים ללמוד לסחור עוד היום, קראו עוד>>

*הריביות נלקחו מתוך אתרי בנק הפועליםבנק לאומי.

כתבות שאולי פיספסתם

*#