"כולם שינו את התפישה בזכות כימיה מצוינת"

מנהלות ב–SodaStream, ו–Oracle סיפרו כיצד מצאו שותפות אמיתית לדרך, שהניבה תובנות משמעותיות וראייה ארגונית רחבה

נועה הראל
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועה הראל
תוכן מקודם

דו־שיח בין נציגות של שתי ענקיות גלובליות, שנערך אתמול בכנס HRevolution, שפך אור על התהליכים המעורבים בשיתופי פעולה רחבי היקף. החברות, Oracle ו–SodaStream, החלו לשתף פעולה על רקע החלטתה של האחרונה להניע תהליך דיגיטציה ולהשתמש בשירותיה של Oracle.

גלית צוקר, סמנכ"לית משאבי אנוש ב–SodaStream, סיפרה כי לפני כמעט שנתיים הוחלט על תהליך דיגיטציה של החברה באמצעות Oracle, חברת תוכנה מהגדולות בעולם. אלא שעם תחילת שיתוף הפעולה פרצה מגפת הקורונה, מה שהצריך שינוי מיידי באופן ההטמעה, הפרישה וההסברה לעובדים.

"הטמעה גלובלית אמיתית של השינוי נהפכה לאתגר מאוד משמעותי", אמרה צוקר. "במקום לכנס את כולם לסדנה מרוכזת — כל אחד היה ספון בביתו שלו, וזה נראה היה כמעט בלתי אפשרי". אלא שהתהליך עבר בהצלחה יתרה: "זה עבד כמו קסם. כולם שינו את התפישה ביום אחד, בזכות כימיה מצוינת והכנה נכונה", אמרה צוקר.

כשנשאלה על ידי שלזינגר על היתרונות שבדיגיטציה בכלל ובהטמעת המערכת של אורקל בפרט, ענתה צוקר כי כיום מבינים שדיגיטציה נדרשת בכל ארגון. לדבריה, "הקורונה לימדה אותנו שהכל יכול לקרות והמערכת נותנת לך את הפתרון לחוסר הוודאות. במקום קבצי אקסל גדולים ושעות עבודה אינסופיות, בלחיצת כפתור המנהלים שלנו יכולים לקבל מידע משמעותי כמו תחלופת עובדים וניהול תקציבי שכר", אמרה. "הבנו שאנחנו צריכים 'להתבגר', ואורקל נתנה מענה לשדרוג שהיה נחוץ מאוד לצמיחה שלנו".