תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הנהלת חשבונות בהתאמה אישית

אלינה עמנואל, מנהלת חשבונות וחשבת שכר עם ותק של כ-25 שנה, מסבירה על ההבדלים בין הנהלת חשבונות לראיית חשבון ומדגישה את החשיבות של הנהלת חשבונות צמודה עבור כל עסק, על מנת שיוכל להגיע בסוף השנה עם דו"חות מאוזנים שיוגשו לרואה החשבון

בוחן פתע – מה ההבדל בין הנהלת חשבונות לראיית חשבון? אם תפנו את השאלה לעשרה אנשים מקריים, חצי מהם לא יידעו בכלל שמדובר בשני מקצועות נפרדים. מי שמתגייסת לעזור לנו לעשות סדר בין שני המושגים הללו היא אלינה עמנואל, מנהלת חשבונות והבעלים של משרד "שכר מקסימום", בעלת ותק של ונסיון של 25 שנה בתחום.

"ראיית חשבון", היא מסבירה, "זו למעשה ביקורת שנתית, או חצי שנתית, שמבצע רואה חשבון על עבודה של הנהלת חשבונות, על מנת להגיש בסופו של דבר דו"ח מסודר לרשויות המס, שרק הוא, בתוקף תפקידו, רשאי לעשות זאת. הנהלת החשבונות, כשמה כן היא, היא כל עבודת הרישום והמעקב אחרי ספרי החשבונות של העסק. מדובר בעבודת מעקב סיזיפית, אחרי כל הוצאה והכנסה – הן שנעשו והן שעתידים להיעשות, על מנת לבדוק שהעסק מתנהל נכון מבחינה פיננסית, הן מול הספקים ונותני השירותים , הלקוחות של העסק והן מול המוסדות הפיננסיים, כמו חברות הביטוח והבנקים השונים. הנהלת החשבונות מבצעת את הרישום המדוקדק שלה בהתאם למסמכים שמעביר לה העסק. תפקידה לוודא, למשל, שסכום ששילם העסק לספק מסוים אכן הגיע לידיו ובאיזה אופן זה נעשה– האם דרך העברה בחשבון הבנק, האם בצ'ק, בכרטיס אשראי וכדומה ולוודא קבלת חשבונית מאותו ספק ".

אלינה עמנואל

איזה כישורים נדרשים על מנת לנהל חשבונות?

"אחריותו של מנהל החשבונות היא להבין בחוקי המס השונים. לדעת מהי הוצאה מוכרת ומה לא. מהיכן מותר לקזז מע"מ מלא ומהיכן רק חלק. לאיזה תאריך להוציא חשבוניות ומדוע. הכל על מנת שבסוף השנה, כאשר כל המסמכים יעברו לידי רואה החשבון, הוא יוכל לבצע את הביקורת שלו ביתר קלות, לוודא שהכל אכן רשום כהלכה ומסונכרן ולחתום על הדו"ח הסופי שיוגש לרשויות המס. הביקורת השנתית הוא הרגע בו נמדדת המקצועיות של הנהלת החשבונות. ככל שלרואה החשבון תהיה פחות עבודת ביקורת, כך יהיה קל יותר להגיש דו"ח מאוזן לרשויות".

איזו הכשרה עוברים מנהלי החשבונות?

"יש בהנהלת חשבונות כמה סוגים, או דרגות. הראשונים הם סוג אחד ושתיים, שעליהם מקבלים תעודת מקצוע . בהמשך אפשר ללמוד גם לסוג שלוש או למנהל חשבונות מדופלם. כל בוגרי ההכשרה התיאורטית נדרשים להרבה שנות למידה והכשרה מעשית על מנת להתמקצע. מנהל חשבונות נמצא בקשר ישיר ותכוף, לפעמים אפילו יום יומי, עם הלקוח, כדי לוודא שאכן כל הרישומים והפעולות של העסק מתבצעים ונרשמים. התשלום עבור העבודה הוא, לפיכך, מדי חודש. רואה חשבון, לעומת זאת, פוגש את הלקוחות שלו פעם או פעמיים בשנה ולכן התשלום עבור שירותיו הינו שנתי. המשמעות היא שמנהלי החשבונות עושים את העבודה השחורה והסיזיפית של רישום המסמכים לאורך כל השנה ורואה החשבון מגיע בסיומה וקוטף את התהילה, אם אפשר להתבטא בשפה ציורית, עם חותמת הכשרות שהוא מעניק לדו"ח."

אז מה בעצם עושה המשרד שלך, רק הנהלת חשבונות?

"משרדי -שכר מקסימום -נותן שירות של הנהלת חשבונות לבעלי עסקים קטנים ובינוניים ברמה חודשית, אבל בנוסף מספק גם שירות של חשבות שכר. לפני שנים, כאשר מקצוע חשבות השכר רק היה בחיתוליו, למדו מקצוע זה במסגרת לימודיהנהלת החשבונות. עברנו אז קורסים של משרד התמ"ת ומנהלי חשבונות רבים, בהם גם אני, הפכנו גם לחשבי שכר. עם התפתחות דיני עבודה בעשור האחרון וחקיקה דינמית בחוקי העסקה , חשב שכר הפך למקצוע נפרד, אלא שהוותיקים, כמוני, כבר מחזיקים בתעודות של מנהלי חשבונות וחשבי שכר, כך שהמשרד שלי מספק גם שירותי חשבות שכר. בשני התחומים יש לי ותק ונסיון של 25 שנה. מרבית העסקים שעובדים אתנו מקבלים גם שירותי הנהלת חשבונות וגם חשבות שכר, אבל ניתן גם לקבל רק אחד מהשירותים. אגב, לאחרונה נולד עוד מקצוע – בודק שכר מוסמך, שרשאי לבצע ביקורות בחברות גדולות בתחום שכר העובדים, וכאן , לשם שינוי , גם חשב שכר שאינו רואה חשבון רשאי לבצע את הביקורת , לאחר שעבר את ההכשרה הנדרשת".

אז למה בעצם לפנות אלייך, איפה הייחוד של המשרד שלך ומה זה התאמה אישית?

"לכל הלקוחות שלי יש רואי חשבון ויועצי מס, שאליהם אני מעבירה בסוף השנה את כל ספרי הנהלת החשבונות המסודרים. אלא , שאני רואה את תפקיד הנהלת החשבונות לא רק כרישום בלבד. אני מצויה בקשר כמעט יומיומי עם הלקוחות ויש לי תחושת אחריות להתנהלות הפיננסית של העסק שלהם. מכיוון שהמעקב הוא חודשי, אני מעודכנת את הלקוח בכל נושא הוצאות וההכנסות של העסק והלקוח מקבל ממני עדכונים בזמן אמת על מצב העסק. האם הוא ברווח, מאוזן או בהפסד. המצב הזה, שבו אני עם היד על הדופק ברמה יומיומית, מאפשר לבעל העסק לקבל תמונה מעודכנת שעוזרת לו בקבלת החלטות. האם להוציא כעת הוצאה גדולה ברכישה משמעותית, האם כדאי לצמצם או להרחיב מצבת כח אדם, מה צפוי להיות מצב בחשבון הבנק בחודשים הקרובים, בהתאם למדיניות התשלומים וההכנסות הצפויות. אני גם זמינה לשאלות והתייעצויות  בכל הנושאים הללו, הכל על מנת לתת לבעל העסק תמונה מציאותית, מעודכנת ושלמה, שתקל עליו בכל תהליכי קבלת ההחלטות. בנוסף, אני מעדכנת בכל המסמכים שחסרים בספרים שלהם, על מנת למנוע טעויות מצטברות שעלולות לגרום למבוכה ואי נעימות כשמגיעים לסוף השנה,כך שבמעקב חודשי ניתן למנוע אותן. מעבר לזה, כחשבת שכר בכירה , אני מסייעת ללקוח בכל נושא שכר העובדים, מייעצת לו בשאלות שיש לו מול זכויות העובדים, התשלומים שמגיעים להם ומי צודק בוויכוחים שלפעמים עולים בין הבוס לעובדים. אלה השירותים שמשרדי נותן  במסירות ובאכפתיות, בזכות ההיכרות הקרובה שלי עם  הלקוחות והעבודה הרצופה איתם לאורך כל השנה. האינטרס של המשרד שלי הוא שהעסק של הלקוח יתנהל בצורה נכונה , מדויקת , עדכנית ויעילה – זה טוב ללקוח שלי  ובטח שטוב גם לי. למעשה, אני מרגישה שאני מחזירה את הכבוד למקצוע הנהלת החשבונות, שקצת הלך לאיבוד בשנים האחרונות".

לאתר החברה >>

זהו ערוץ שיווקי והאחריות על התכנים בו של המפרסמים בלבד

כתבות שאולי פיספסתם

*#