לחיות מחדש - להדליק שוב את ניצוץ החיים

לראות את החיים מזווית אחרת, להאמין שהכל אפשרי, לייצר תודעת שפע – אלה רק חלק מהתובנות בעקבות מפגש עם המנטור והיזם העסקי עמית אופיר. מי שגם ייצא איתו לאחד מהטיולים שלו בעולם ויחזור משם עם ספר שיהיה בהמשך הדרך רב מכר מצליח, יבין מה זה מפגש משנה חיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לחיות מחדש בגרסה משודרגת, נעלה יותר, כזו שמתאימה למי שאנחנו רוצים וחולמים להיות. לחיות את החלומות ואת השאיפות שלנו, להגשים את הרצונות ואת התשוקות הכי כמוסות שלנו. לממש את מי שאנחנו או בשתי מילים - להתפתח אישית. מי לא היה רוצה פיית משאלות, שתגרום לכל אלה לקרום עור וגידים ולהפוך לחלק ממציאות חייו.

אז מה בעצם עומד בינינו לבין המקום הזה? מה מונע מאתנו התפתחות אישית? על פי עמית אופיר - מנטור עסקי ויש שיגידו מאסטר - התשובה היא אמונה, וליתר דיוק מערכת של אמונות.

עמית אופיר

"רבים מכירים את הרגע הזה שבו הם מרגישים שחייהם נתקעו", אומר אופיר, "זה יכול להיות בעבודה שבה הם לא מרגישים שהם ממששים את עצמם. זו יכולה להיות מערכת יחסים לא מספקת, שהם לא מצליחים להשתחרר ממנה. תחושה של חוסר מימוש עצמי ושמשהו לא עובד כמו שהם רוצים ומעכב אותם מלהתפתח. זה קורה כאשר לאדם יש מערכת אמונות שהוא חי לפיה והיא מבטלת עבורו בחירה באפשרויות שמהצד נראות פשוטות אבל מתוך המקום התקוע הן נראות בלתי אפשריות".

רק לשם המחשה מביא אופיר כדוגמא את אחת הלקוחות שהגיעה אליו לאחרונה עם מינוס גדול וזוגיות שלא עובדת. "היא גרה עם הפרוד שלה בדירה במרכז הארץ, ששוויה כ-2.2. מיליון שקל", הוא מספר, "כשהיא לא מאמינה שניתן למכור אותה, כי היא ברחוב צדדי ולא אטרקטיבי. תוך כחודש הגענו למכירה של הדירה, היא נפרדה ממערכת היחסים הלא טובה שהיתה לה ויצאה לדרך חדשה עם פלוס של כ600 אלף שקל. זה לא היה מעשה קסמים. כל מה שנדרש עבורה זה מישהו מהצד, שרואה את המציאות כמו שהיא ושיכוון אותה לקבל את ההחלטה הנכונה ולהבין שהיא אפשרית".

עמית אופיר (38) הוא יזם, איש עסקים וסופר של עשרות רבי מכר עולמיים, שכבר עשה בעצמו את הדרך שבה הוא מבקש לקחת את לקוחותיו. הוא יודע לא רק לחשוב מחוץ לקופסא ולהבריק עם רעיונות מקוריים ויוצאי דופן, הוא גם יודע איך להוציא אותם לפועל. זו הסיבה שהפך למגנט למי שמבקשים לעשות שינוי בחייהם ולא יודעים מאיפה להתחיל.

איך אתה יכול לאפיין את האנשים שבאים להתייעץ איתך?

"אנשים שמרגישים שקשה להם ושהם נאבקים בחיים. הם זוכרים שפעם הם היו שמחים ומאושרים והם רוצים לחדש את המקום הזה. להגשים חלומות, לממש את עצמם, ליהנות מקריירה מספקת. במקום זה הם תקועים בלופ שהשורש שלו הוא קבלת החלטות. יש להם מערכת יחסים לא נכונה עם כסף. הם מקבלים החלטות כלכליות שהמניע שלהן הוא פחד. החלטות שלא מקדמות אותם, הנובעות מהרגלים ישנים. אלה יכולות להיות החלטות יומיומיות ופשוטות, כמו האם לנסוע לעבודה ברכב או ברכבת? האם לקנות או לא משהו שהם רוצים? האם לצאת לקורס? מתי לבלות? מי הסביבה שמקיפה אותי? כל אלה הם רעשי רקע, שמכבים את האש הפנימית שבוערת בכל אחד. לפעמים הם מקבלים החלטות לא נכונות. לפעמים הם נמנעים בכלל מלקבל החלטה. בדיעבד הם אומרים יכולתי אז לקנות, או יכולתי למכור אבל תמיד עכשיו זה לא הזמן".

ומה אתם מגלים בפגישות הללו?

"המטרה היא להגיע לשורש הבעיה. לראות איך בעזרת הכלים שיש לי אני מצליח לכוון אותם. הכלים הם ייעוץ עסקי, נסיון החיים שלי ושיטות שפיתחתי ומידלתי ושהוכיחו את עצמן. את כל הידע הזה אני מביא משיטות שכבר עבדו בשבילי ועבור לקוחות רבים שלי. בין השאר אנחנו עובדים על יצירת תודעת שפע ובניית מערכת יחסים נכונה עם כל מה שקשור בכסף. כדי להגיע למקום הזה אנשים צריכים להיפטר מאמונות ישנות שיש להם כמו - כסף לא צומח על העצים, אין מספיק כסף בשביל כולם, כסף הוא דבר מלוכלך, בשביל כסף צריך לעבוד קשה, אנשים עשירים הם מושחתים. כל אלה אמונות שמעכבות אותנו בדרך להצלחה ומונעות מהשפע להגיע אלינו. החיים שלנו מתנהלים בהתאם לאמונות שלנו ושינוי של האמונות יביא גם לשינוי בחיים".

בנוסף למפגשי הייעוץ והליווי, יש לאופיר גם נוסחת הצלחה מקורית ומרתקת - טיולי העצמה ברחבי העולם, לכל מי שמבקש להצית מחדש את ניצוץ החיים ולעבור חוויה עוצמתית בחברת מנטור כריזמטי וסוחף. לטיול כזה, באחד היעדים האקזוטיים שבהם בוחר אופיר, יש ארבע מטרות עיקריות: התפתחות אישית, התפתחות עסקית, לייף סטייל ויצירת תודעת שפע הקשורה למערכת היחסים שלנו עם כסף והמטרה הרביעית - כתיבה והוצאה לאור של רב מכר עולמי.

"הכוונה היא לקחת את כל התובנות שכל אחד יגיע אליהן במהלך הטיול ולתרגם אותן לספר, שיעזור לעוד אנשים לעשות את הצעד שישנה את חייהם".

אחת הלקוחות בנבחרת הטיול לאיטליה כובשת את פסגת הר הגעש "ווזוב" בהצלחה ומוכיחה כי "אין דבר כזה - בלתי ניתן להשגה" (נעמה סקג'ו- נאור מלווה עסקים ואנשים לפריצת דרך)

נשמע כאילו אתה מעביר את האנשים משהו שדומה לטיפול פסיכולוגי או מסע רוחני.

אופיר מחייך. "אני לא פסיכולוג וזה לא טיפול", הוא אומר, "הייתי קורא לזה תיקון. אני עוזר לאנשים למצוא את הדרך שנכונה להם. להבין איך העולם עובד היום. מהמקום שבו הם נמצאים לפעמים קשה לראות את הדברים בבהירות. אין שום דבר פסיכולוגי בלשנות את מערכת האמונות שלך, שהביאה אותך למקום לא טוב, ולהחליף אותן באמונות שעובדות. הכוונה היא לא שתשב בבית ותשנה את אמונותיך ופתאום יפול עליך שק של כסף. אמונות לא נכונות סוגרות אותך. חוסמות את השפע מלהגיע אליך. הרי מי שלא מאמין שזה יקרה לו, גם אם תוגש לו ההצעה הטובה ביותר, הוא יסרב כי הוא יחשוש ממנה. גם מתנת חינם צריך לדעת לשווק. אין שום דבר רוחני בהבנה ששורש הבעיה נמצא תמיד באדם עצמו ולא במה שחיצוני לו. אנחנו שבויים במערכת אמונות שהיא תוצאה של שטיפת מוח תרבותית וחברתית והיא משפיעה על מערכת קבלת ההחלטות שלנו. את זה אפשר לתקן".

"את כל מה שאני מציע לאנשים אני עושה בעצמי", אומר אופיר, "אני חי את מה שאני מלמד -שהכל אפשרי. הצבתי לי מטרה השנה לצאת לעשרה טיולים ליעדים אקזוטיים בשנה אחת. מתחילת השנה הייתי כבר באפריקה בפרויקט של התנדבות עם אריות, לאחר מכן טסתי לאיים האזוריים של פורטוגל שבאוקיאנוס האטלנטי ואחר כך נסעתי לנאפולי ולסיציליה שבאיטליה. הטיול הרביעי הוא לווייטנאם שם ארצה בפני הקהל המקומי לרגל השקת ספרי רב המכר "24/8 - איך ליצור יום נוסף בשבוע" אשר יוצא לאור בשפה הווייטנאמית, אחריו כנראה יהיה שייט באיים היוניים ויהיו עוד 6 יעדים עד סוף שנת 2017. בסוף של כל טיול כזה אני כותב ספר העוסק בהתפתחות אישית ובהתמודדות עם האתגרים שבדרך כדי לספק השראה לאנשים ולהראות להם שהכל אפשרי. רק לאחרונה יצא בהוצאת 'רב מכר' הספר 'בכל מחיר', של אחד הלקוחות שלי, ברק לוי, בחור בן 23. זה הספר השני שלו שיוצא לאור תוך שנה אחת, והוא עוסק בנושא חשוב מאין כמוהו "איך לקבל החלטות שיקדמו את הקריירה שלנו. ספרו הראשון כבר הגיע לרשימות רבי המכר בעולם והישג כזה עשוי לשנות את חייו של הסופר. בעזרת הליווי האישי שאני מספק אני יודע שזה אפשרי עבור אנשים רבים שיש להם רצון לשתף את הידע שלהם ואת הניסיון שלהם עם אנשים אחרים בארץ ובעולם.

אופיר מדבר על הטיולים הללו בעיניים נוצצות. מספר על שתי נשים שהתלוו אליו לטיול האחרון באיטליה, בו שלשתם לא הפסיקו לרגע לצחוק. מספר על החזרה שלהן ארצה ועל השינוי שחל בחייהן.

"אני מוציא לאור", הוא אומר, והכוונה היא לא רק לספרים שאנשים כותבים ומוכרים בעזרתו, "אני באמת מוציא את האנשים אל האור. עוזר להם לגלות את העוצמות שלהם ולהכיל אותן. להכיר את התשוקות שבוערות בהם ולהגשים אותן. אלה יכולים להיות הדברים הכי פשוטים, כמו להקליט שיר, לכתוב ספר או לבקר באתר חלומי. כל מה שידליק את הניצוץ שבפנים ושיאפשר לנו לחיות מחדש".