תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הסוף לפער התיווך המיותר, המייקר את מחירי המוצרים

עוד מכה לפער התיווך אינסטנט-טריידס. מיזם רשת המחבר בין היצרנים לחנויות הסוף לפער התיווך המיותר, המייקר את מחירי המוצרים. מיזם אינטרנט מהפכני - אינסטנט-טריידס יחבר בין יצרנים לבין קמעונאים, יחסל את פער התיווך ויוזיל את מחירי המוצרים

לחיצת יד

המהפכה החברתית הובילה תהליכים רבים שאחד החשובים שבהם הוא הורדת מחירים. היא גם זיהתה את החוליה החלשה בשרשרת והיא התיווך. התוצאה: הציבור הבין שכמה שפחות מתווכים בין היצרן לצרכן יוזילו את מחיר המוצר. הרווח יהיה של כולם: היצרן ימכור את מוצריו במחירים הוגנים במקום במחירי הפסד, הסוחר בחנות ירכוש את המוצר במחיר זול יותר וכך גם הלקוח יקנה את הסחורה במחיר נמוך. בינגו לכולם.

כולנו מכירים את החקלאים שמוכרים את תוצרתם בשווקי איכרים וכך מורידים את המחיר כיוון שנחסכו עלויות התיווך. אותה השיטה יכולה לעבוד גם עבור מוצרים אחרים, כמו יין, דגים, רהיטים וכל מוצר שבינו לבין הלקוח היו מתווכים שחתכו קופון ושאפשר לוותר עליהם.

זה בדיוק מה שיעשה מיזם הרשת שיושק בקרוב בישראל "אינסטנט-טריידס". מדובר באתר שיפתח בפני מגזר היצרנים ומגזר הקימעונאים הזדמנות שטרם היתה לקנות מוצרים במחיר נמוך ולמכור אותם במחיר זול הרבה יותר ממה שהיה נהוג עד כה. יוזם ומקים האתר הוא מיכאל ברכץ. הוא עושה זאת לאחר הרצה של פיילוט לאורך כמה חודשים בצרפת, שם כבר קיבל את ההוכחה שהשיטה עובדת ומצליחה.

"עבדנו כמעט שנה על פיתוח המערכת של האתר החדש", אומר ברכץ, "והחזון שלנו הוא לייצר חיבור בלתי אמצעי בין היצרנים לבין הקמעונאים, כך שניתן יהיה לרכוש מוצרים ישירות מהיצרן אל החנות ולדלג על התיווך. האתר נותן מענה לכל שלבי העיסקה - סגירה על מחיר, קביעת לוחות זמנים לאספקת הסחורה, העברת חשבוניות, העברת סכומי הכסף מבנק לבנק ואת כל שאר הפרוצדורות המחייבות סגירה של כל עיסקה. הצדדים אפילו לא יהיו חייבים לפגוש זה את זה. המערכת גם תאפשר צ'אט אישי נוסח סקייפ, כך שניתן יהיה גם לצפות במוצר ולהתרשם ממנו לפני שחותמים ומשלמים".

מה למדת מהפיילוט בצרפת?

"הצרפתים הפנימו מהר מאוד את היתרונות של אתר כזה. היום, לדוגמא, נעשו שם למעלה מעשר עיסקאות יין, בהן היו מעורבים יצרנים ובעלי ייקבים שמכרו את היין שלהם ישירות לחנויות, ללא צורך במתווך או בספק. הם מיד הבינו את ההזדמנות הטמונה כאן להוזלת מחירים".

האם יש לכם פיתרון למקרה בו סוחר רוכש מוצרים ולא מוצא להם קונים?

"האתר של אינסטנט-טריידס בנוי גם למקרים כאלה. יש אפשרות ליצור דרך האתר קשר עם בעלים של עוד חנויות בישראל ולהציע להם את הסחורה. בהחלט יכול להיות שיש מוצר שלא היה לו ביקוש בחיפה ואילו בירושלים יהיה לו ביקוש גבוה. היום אפשרות כזו היא לא זמינה וחנויות שנתקעות עם סחורה מתקשות להיפטר ממנה".

מי צפויים להיות הלקוחות של אתר אינסנט-טריידס?

"מכיוון ששיטת המכירות הזו מתאימה לכולם, אני צופה שיהיו לנו לקוחות מכל הענפים. יחד עם זאת, אינסטנט-טריידס מתאימה מאוד למוצרים מתחום המזון, שבו חשובה מאוד הטריות של המוצר והיכולת למכור אותו מהר, יחסית. דוגמה טובה היא מתחום הדיג. ספינה שחוזרת לנמל אחרי ליל דיג מוצלח, יכולה לפרסם את הסחורה באתר כשהיא עדיין בים, כולל צילומים של השלל, ובעלי החנויות ומסעדות הדגים ירכשו הכל עוד לפני שהיא תגיע לנמל. באותה מידה הדברים נכונים לכל תוצרת חקלאית, שתימכר עוד לפני שנקטפה. היתרון של אינסטנט-טריידס הוא בכך שהסחורה תוכל להיות מוצגת בו זמנית ללקוחות בכל רחבי המדינה, מבלי שצריך יהיה להתרוצץ מסוחר לסוחר ולהיתקע עם סחורה שהתקלקלה או פרחים שנבלו. כמובן שאת פרטי העיסקה והמחיר ניתן יהיה לסגור מול כל לקוח בצ'אט האישי סטייל סקייפ, שהאתר מספק.

"כך יכולים להימכר גם מוצרים רבים אחרים. נניח לעצמנו מכולה של כלי בית שמגיעה מהמזרח. בעזרת "אינסנט-טריידס אפשר למכור את הסחורה עוד כשהיא על האוניה. ככל שיותר יצרנים וקמעונאים יתחברו לאתר, כך יתרחבו אפשרויות המכירה והקנייה. התוצאה: ירידת מחיר המוצר מבלי שאף אחד יפסיד. אני בטוח שלקוח ישראלי יעדיף לקנות מוצרים דרך האתר מישראלי אחר, שהוא יכול לפגוש, להכיר ולסמוך עליו, מאשר לרכוש דרך "עלי בבא" מיצרן בתאילנד, שהוא לא מכיר ואולי לא בטוח שהוא סומך עליו.

"מעבר לכך, אני מאמין שגם קמעונאים שיש להם חנות אינטרנטית ברשת יוכלו לרכוש דרכנו סחורה. אם אני מבקש, נניח, לקנות משקפיים, אני יכול ליצור קשר עם יבואן שלא מחזיק חנות אלא מוכר רק בעזרת האינטרנט. אני אחסוך במחיר, הוא יחסוך עלויות של חנות ומחסן וגם הלקוח ירוויח מזה. האתר נותן מענה גם לסוחרים קטנים, שלא היו מצליחים בעצמם לרכוש סחורה מרשתות גדולות ומותגים כמו ניו-בלאנס או נייק, שלא מוכרים לסוחרים קטנים. שיטת המסחר הזו מקובלת מאוד בעולם ונקראת DROPSHIPPING".

מה יהיה המחיר שיידרש מהקמעונאים והיצרנים על מנת להשתמש באינסטנט-טריידס?

"הרשמה לאתר לא תעלה כסף. אנחנו נגבה רק 2.1 אחוז מכל עיסקה, תמורת השירות שאנחנו מספקים, הכולל העברת כספים מחשבון לחשבון, העברת חשבוניות והאפשרות לצ'אט. בסופו של דבר כולם ירוויחו עיסקה שתהיה זולה יותר מכל מה שהיה מושג בעזרת מתווך.

"הציפיות שלנו הן לאלפים רבים של סוחרים ויצרנים שיתחברו לאתר. מהנסיון שלנו אני צופה שקצב ההצטרפות יהיה של כמה אלפי עסקים בחודש, כך שגובה הסכומים שיעברו דרכנו יגיע למאות  אלפי שקלים. בארץ יש כשלוש-מאות מרכזי קניות וקניונים שבכל אחד מהם מאות חנויות בעיקרון, כולן יכולות להיות לקוחות של האתר".

מה הנסיון שלך בתחום המסחר?

"הייתי ברוקר לאורך כ-18 שנה, בהן צברתי ותק ונסיון בשווקים ובמסחר על פני כל העולם. אני מכיר את חוקי השוק, יודע מה זה ביקוש והיצע ומה החשיבות של לקנות בזול ולמכור ברווח. כל הניסיון הזה עומד לרשותי כשאני משיק כאן בארץ את האתר של אינסנט-טריידס, כולל תקופת ההרצה המוצלחת שעברנו בצרפת".

לפרטים נוספים לחץ כאן

זהו ערוץ שיווקי והאחריות על התכנים בו של המפרסמים בלבד

כתבות שאולי פיספסתם

*#