השקעות פתוחות: אלו הסטארט אפים שצריכים אתכם

כיום, יש לציבור אופציה להשקיע סכומים של מאות שקלים (ומעלה) בסטארט אפים ישראלים פורצי דרך. הרכבנו לכם רשימה של חברות שמגייסות כעת – כשכל מה שנותר לכם לעשות הוא לבחור במיזם שאתם מאמינים בו וסכום שמתאים לכם

בשיתוף פיפלביז
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צג של אייפד עליו מופיע אתר של חברת פיפלביז
צילום: יח"צ
בשיתוף פיפלביז
תוכן שיווקי

חוק השקעות המונים, שנכנס לתוקף לפני כשנה, מאפשר כעת לכל אחד לקחת חלק בהצלחות של הסטארט-אפים הישראלים ולהפוך לבעלי מניות בחברה גם בסכומים זעומים של החל ממאות שקלים. לאחר מכן, כבעלי מניות, הם זוכים להשתתף בחלוקת רווחים וכמובן באקזיט הנכסף. התהליך מתאפשר בזכות "רכז הצעה" – שתפקידו לוודא כי החברות המגייסות עומדות בקריטריונים שנקבעו על ידי רשות ניירות הערך. "פיפלביז" הם רכז ההצעה הראשון שהחל לפעול בישראל ותפקידם בין היתר הוא לבדוק לעומק את החברות המגייסות, לוודא שאין תרמיות ושהרישום שלכם כבעלי מניות בחברה בוצע כראוי.

>> טיפים בנושא השקעות

היצע הסטארט אפים וסכומי ההשקעה הוא מגוון, וכדאי לבחון לעומק כל אחד מהם לפני שאתם שולפים את השטרות. ההמלצה היא לבחור בחברה שמעניינת אתכם ושאתם מאמינים בה, או אפילו כמה חברות שונות כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה. כך אולי תוכלו להשתתף בחלוקת רווחים או באקזיט של החברות בהן השקעתם.

+PickSpace - ניהול מתחמי עבודה משותפים ונדל״ן מסחרי

חברת Pickspace היא פלטפורמה לניהול מתחמי עבודה משותפים ונדל״ן מסחרי, אשר מאפשרת לבעלי המתחם מעקב שוטף אחר ההתנהלות במקום: גביית תשלום, ניהול מלאים, הזמנת חדרי ישיבות ועוד. שוק מתחמי העבודה המשותפים נתון בצמיחה מתמדת (מעל 3,000 מתחמים כאלו נפתחים מידי שנה ברחבי העולם), ופיקספייס מספקת פתרון ארגוני לצרכים רבים העולים בעת ניהול מתחם שכזה. החברה כבר פועלת ב-25 מתחמי עבודה משותפים ברחבי העולם.
>> השקעה החל מ - 507 שקלים
>> לכל הפרטים אודות תהליך ההשקעה

Spetz - איתור אנשי מקצוע מומלצים בטכנולוגיית AI מתקדמת

המערכת מקיפה את כל תחומי השירות: בעלי מקצוע לבית, כמו אינסטלטור או חשמלאי, וגם סוכן ביטוח, עורך דין ואפילו ליצן לימי הולדת. גם אם תתקע באמצע הלילה עם הרכב בכביש 6, קליק אחד באפליקציית 'ספץ' יספק לך גרר שיהיה בדרכו אליך תוך שניות. מדובר בסבב גיוס שני - לאחר שגייסה 1,280,898 שקלים מ- 384 משקיעים. בכספי הגיוס מתוכננת הקמת חברת בת אשר תפעל בכל רחבי אנגליה.
>> השקעה החל מ - 415 שקלים
>> לכל הפרטים אודות תהליך ההשקעה

החברה יוצאת לסבב גיוס שני צילום: יח"צ

Neurosense – תקווה חדשה לחולי ALS

חברת ביוטק המפתחת תרופה למחלת ה-ALS הנקראת PrimeC. החברה פונה לשוק המוערך במיליארדי דולרים. הפיתוח החדשני סיים בהצלחה ניסויים פרה-קליניים עם תוצאות חסרות תקדים, צוות החברה כולל מדענים בכירים בתחום, בהם ד"ר דוקטור אורון יעקבי-זאבי, פרופ' ג'רמי שפנר, פרופ' ויויאן דרורי וד"ר בנצי ויינר. החברה נמצאת בתהליך הגשת FDA במסלול מקוצר להכרה כתרופה יתומה, המאפשרת 7 שנות בלעדיות, מענקים כספיים והטבות מס.
>> השקעה החל מ - 600 שקלים
>> לכל הפרטים אודות תהליך ההשקעה

Thomas Medical - פתרון מהפכני לסובלים מדום נשימה בשינה

המכשיר אותו מפתחת תומס מדיקל מהווה פתרון חדשני שיכול לסייע לכמיליארד אנשים אשר סובלים מהתסמונת (מדובר ב-12% מהאוכלוסייה העולמית). מנכ"ל החברה, אבי ליאור, בעל ניסיון רב בעולמות המיכשור הרפואי ועשה כבר מספר אקזיטים. שיווק המוצר במדינות בארצות הברית, מערב אירופה וסין יחל ב-2020, והחברה מתכננת להגיע ל-5% מקהל היעד בפרק זמן של 3-5 שנים (כ-25 מיליון מטופלים).
>> השקעה החל מ - 535 שקלים
>> לכל הפרטים אודות תהליך ההשקעה

Correlate – מערכת ייחודית פורצת דרך לייעול מרכזי מחשוב

מערכת מוגנת פטנט המפשטת את תשתיות המחשוב בארגון ומאפשרת למנהליו תפעול יעיל של הארגון. החברה בעלת הסכם שותפות אסטרטגי עם תאגיד הענק IBM, הכולל תמיכה כספית שנתית לטובת המשך פיתוח ובניית מערך הפצה ומכירות עם השותפים העסקיים של IBM וזאת כדי להרחיב את הפעילות של Correlata בארה"ב ואירופה. פועלת בשוק המוערך ב 21 מיליארד דולר בשנה.
>> השקעה החל מ - 535 שקלים
>> לכל הפרטים אודות תהליך ההשקעה

>> בחזרה למדור