תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פיליפס העולמית החלה שיתוף פעולה עם סטרטאפ ישראלי פורץ דרך

סטארטאפ ישראלי בהובלת מנכ"ל יורוג'ן לשעבר פיתח כלי ייחודי לשיקום מערכות הגוף הקשורות להליכה וצפוי לחולל מהפכה בטיפול במתקשי הליכה בעלי סיכון גבוהה לנפילות אשר יחסוך כסף רב למוסדות ולממשלות. השוס? כעת ניתן להשקיע בו דרך פיפלביז

צוות רפואי
Depositphotos

לא כולם יודעים שההליכה שלנו אינה תוצאה של תנועות הרגליים בלבד. למעשה מדובר במאמץ משולב של הגוף, המשלב את פלג הגוף העליון והתחתון, ומלבד הרגליים מופעלים גם רצועת הכתפיים והאגן. יחד שומרים כל אלו על האיזון בזמן ההליכה.

היזם אורי הלפרין למד את הנושא הזה לעומק כחלק מהכשרתו ועבודתו כמורה לשיטת הפלדנקרייז. במשך שנים הוא עבד עם מטופלים הסובלים מפגיעות נוירולוגיות וסייע בשיקומם. אחת התובנות שקיבל במהלך העבודה היא שטיפולים המיועדים לאנשים שהליכתם התדרדרה מתמקדים ברגליים בלבד ונסובים סביב חיזוק הרגליים ותרגול הליכה, למרות שהגוף זקוק לשילוב של איברים ושרירים נוספים. עוד הוא שם לב שמרבית התרגול מתבצע בעמידה - דבר שיכול להרתיע מטופלים שכבר חוו  נפילה, ושאיבדו את הביטחון העצמי ביכולתם ללכת מחשש לנפילה הבאה. מה  שיכול להשפיע לרעה על אפקטיביות  התרגול.

התובנות האלו הביאו את הלפרין להמצאת ה Balanseat - כיסא שהוא כלי טיפולי אינטגרטיבי המערב את כל מערכות הגוף הקשורות להליכה - מוצר חדשני שעומד לחולל מהפכה בתחום שיפור ההליכה. המוצר נמצא כיום לפני שיווק ואף לוקח חלק בפרויקט גדול בשיתוף חברת פיליפס העולמית. אם יסתיים הפרויקט בהצלחה כנראה שיביא לשיתוף פעולה אסטרטגי בין החברה - לענקית האלקטרוניקה ההולנדית וכעת היא מגייסת דרך פלטפורמת ההשקעות פיפילביז.

לפרטים נוספים על ההשקעה ב Balanseat >

פוטנציאל עניין למוסדות, חברות ביטוח וממשלות

"החדשנות כאן היא לא הפיתרון המכני אלא התנועה ושיטת הטיפול", אומר יוסי יבין, מנכ"ל החברה "רשמנו על זה פטנט, קיבלנו שלוש פעמים תמיכה מהרשות לחדשנות ("המדען הראשי") ותוכנית הדגל של האיחוד האירופאי למחקר ופיתוח - Horizon 2020 - העניקה גם היא מענק ראשוני. הפיתוח הזה מלהיב את כל מי שנתקל בו. מנכ"ל החברה, יוסי יבין, הגיע לחברה במקור כמשקיע. אורי הלפרין היזם פנה אליו בהצעה שישקיע במיזם, ולאחר שיוסי למד העניין לעומק ביקש במקביל להשקעתו גם לנהל את החברה. יוסי מביא לחברה עשרות שנות ניסיון בהובלת חברות ובפיתוח עסקי בתעשיות ההיי-טק והמדיקל. חברת UroGen Pharma, שהיה המנכ"ל שלה בעבר, נסחרת כיום בנאסד"ק לפי שווי של מאות מיליוני דולרים.

יוסי בין
צילום: יח"צ

אין זה מפתיע שההיענות גבוהה. בממוצע, אחד מכל ארבעה אנשים מעל גיל 65 נופל פעם בשנה. נפילה כזאת עלולה להתחיל כדור שלג של התדרדרות פיזית, נפשית וקוגניטיבית  שעשויה אפילו להסתיים במוות. העלויות הנגזרות מנפילות מבוגרים בארצות הברית מגיעות ל-50 מיליארד דולר בשנה ובאירופה הסכומים דומים. Balanseat שמה לה למטרה לצמצם עד כמה שאפשר את היקף הנפילות האלו.

רז לירן סמנכ"ל הפיתוח העסקי בחברה: "היום ברור שהתדרדרות ההליכה היא תהליך בלתי נמנע, אך כזה שאפשר לעכב. עלות ה'תחזוקה' הזאת של יכולת התנועה היא נמוכה בהרבה מעלות הטיפול בקשיש שנפל וצריך שיקום. לכן אנחנו צופים לביקוש ער מצד מוסדות המטפלים בקשישים: דיור מוגן, בתי אבות, מרכזי יום לקשיש, מכוני פיזיותרפיה ומחלקות לשיקום בבתי חולים - כאשר בשניים האחרונים ימצאו בו שימוש גם אנשים צעירים יותר שעברו אירוע שהפך אותם למתקשי תנועה. יש אין ספור מוסדות כאלו בעולם ומתבקש שכולם יתעניינו במוצר כזה, במיוחד שהוא חוסך להם כל-כך הרבה כסף. המוצר לא צפוי להיות יקר, בעוד שהמשמעות הכספית של טיפול בנפגעי נפילות היא אדירה. זהו נתון שיכול לקרוץ גם לחברות ביטוח ולממשלות - העשויות לדרוש ממוסדות לעבוד עם ה-Balanseat כדי לצמצם משמעותית הנפילות, המביאות לעלויות גבוהות על המערכות של אלו".

כיסא טיפולים
צילום: יח"צ

"יתרון נוסף עבור מוסדות הוא שהמוצר מאפשר טיפול ללא נוכחות המטפל. לאחר שהושיב את המטופל על הכיסא והפעיל אותו הוא יוכל להתפנות לאדם אחר. זה מגדיל משמעותית את מספר המטופלים להם ניתן לערוך סשנים טיפוליים ביום, כך שהתועלת והתוחלת הכלכלית למוסדות, לחברות הביטוח ולממשלות ברורה מאוד. בנוסף, יש לנו כבר שלב ב' מתוכנן לעתיד: גרסה ביתית של ה-Balanseat. בעולם מתפתחת מגמה להשאיר קשישים בסביבה הביתית שלהם, כך שמתבקש שיהיה גם דגם שיאפשר תרגול ביתי. דגם כזה יגדיל את קהל היעד לעוד מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם".

כספי השקעת ההמונים שיגויסו ישמשו לסיום הפרויקט המשותף עם פיליפס ולהכנה לשיווק ולהפצה

החברה רשמה פטנטים על המוצר וקיבלה אישור רגולטרי (CE) למכור אותו באירופה. הנתונים הקליניים ממחקרו של פרופ' שמואל שפרינגר מהחוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל הוכיחו את יעילות ה-Balanseat והראו שורה של שיפורים בפרמטרים הקשורים למדדי ההליכה וסיכון לנפילות של הנבדקים. מספר אוניברסיטאות באירופה מקיימות מחקרים דומים בימים אלו ממש.

גאווה גדולה נוספת של החברה היא הכניסה לתוך מיזם רפואי-מחקרי משותף של מספר ארגונים, ביניהם חברת פיליפס, המפתחת חיישנים המנטרים איכות הליכה ויכולים לזהות התדרדרות בה. מכיוון שהמוצר של פיליפס משלים את ה-Balanseat – עובדות שתי החברות על אפשרות להשיק מוצר משותף. הפרויקט נמצא בעיצומו וב- Balanseat נרגשים מההזדמנות בין היתר מכיוון ששיתוף פעולה עם פיליפס יוכל לתת בוסט משמעותי לשיווק המוצר. כספי השקעת ההמונים שיגוייסו ישמשו לסיום הפרויקט המשותף עם פיליפס ולהכנה לשיווק ולהפצה.

"השוק למוצר עצום, היעילות שלו הוכחה קלינית ופלטפורמת השיווק העתידית צפויה להיות אפקטיבית מאוד", מסכם יוסי יבין . "אבל מעבר לכל זה - מי שמשקיע ב-Balanseat מקבל עוד משהו: ההזדמנות להיות שותף בפיתוח חשוב שישפר את חייהם של רבים, וכך בעצם גם ישפר את העולם".

לפרטים נוספים על ההשקעה ב Balanseat >

כתבות שאולי פיספסתם

*#