תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הפטנט שכל יצרני הרכב האוטונומי מחכים לו

חברת Green2Pass פיתחה טכנולוגיה המאפשרת גילוי רכבים ממרחק של מאות מטרים, זאת בניגוד למערכות הזמינות כיום שמוגבלות לכ-200 מטרים בלבד. עם שני פטנטים ומענק מהרשות לחדשנות, בוחרת החברה לגייס מהציבור דרך "פיפלביז" על מנת להתחיל ייצור המוני

שני נתיבי כבישים
צילום: Depositphotos

על פי נתונים של ארגון הבריאות העולמי, בכל שנה נהרגים כ-1.2 מיליון אנשים בתאונות דרכים ברחבי העולם. בשנים האחרונות מיוצרות יותר ויותר מערכות בטיחות שכוללות מצלמות וחיישנים המתריעים מפני איומים אפשריים, הן קיימות ברכבים פרטיים רבים ונהגים רבים רגילים אליהן כיום. עושה רושם שאזהרת הנהג בזמן אמת על ידי אמצעים קוליים יכולה למזער את הנזק בכבישים, אך מנתונים שפורסמו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה תמונה עגומה: בשנת 2019 נהרגו בישראל 355 בני אדם בתאונות דרכים, עלייה של 11.5% לעומת שנת 2018. בנוסף, נרשמה עלייה גם במספר התאונות הקטלניות וגם במספר הפצועים קשה. 

לפני כשנתיים הודיע משרד התחבורה בישראל על רפורמה בתחום והציב יעד של התקנת מערכות בטיחות בעשרות אלפי רכבים פרטיים משומשים. הביקוש למערכות מסוג זה מצביע על ההבנה שהן יכולות להשפיע על התנהגות הנהג בכביש ולמזער תאונות דרכים שנגרמות מחוסר תשומת לב. אך המערכות שקיימות כיום אלו אינן יעילות במידה מספקת היות ויכולת הגילוי שלהן תקפה רק למרחק שלא עולה על 200 מטרים. וכשרכב אוטונומי יגיע לשוק בשנים הקרובות? הוא יהיה מצויד בציוד טכנולוגי המתקדם ביותר המיועד לנהיגה בטוחה בסביבה מאוד לא צפויה ומסובכת ומערכת כשל Green2Pass עולה על הציפיות

כל הפרטים על ההשקעה בGreen2Pass >

השקעה בראייה קדימה

עקיפה היא אחד הגורמים לתאונות דרכים בעולם, כאשר גם הסחות דעת מהסביבה או תשתיות לקויות יכולות להשפיע על מהלכה, לדוגמה, תאורה עמומה, מזג אוויר סוער או ילדים מרעישים ברקע. חוסר היכולת של הטכנולוגיות הזמינות כיום לאתר רכבים ממרחק של יותר מ-200 מטרים הוא קושי מרכזי במניעת תאונות בעת עקיפה. חברת Green2Pass פיתחה טכנולוגיה המבוססת על סנסור ייחודי אשר מסוגל לזהות רכבים ממרחק של עד כ-1,000 מטרים, מה שמאפשר ביצוע עקיפה בצורה בטוחה.

"כל נהג נתקל בסיטואציה בה הוא מנסה לעקוף רכב, לאו דווקא במהירות גבוהה. מדובר בפעולה מלחיצה שמוציאה מאיזון ודורשת תכונות כמעט על אנושיות, כמו לצפות את התנהגות שאר הנהגים בסביבה או לנחש מתי הדרך פנויה", מסביר ראובן נניקשווילי, שותף מייסד ומנכ"ל החברה. "מחקירה של השוק עולה כי אף אחד לא מתמודד כיום עם סוגית העקיפה בכביש, ואנשים מסתפקים בטכנולוגיות הקיימות, אך הן יעילות במקרים אחרים כמו רכבים תקועים, בלימות פתאומיות או גילוי עצמים על הכביש".

מעבר לעובדה שלא קיים פתרון בעל יכולות דומות לזה שמציעה Green2Pass, הטכנולוגיה שלה אושרה על ידי רשות החדשנות ואף זכתה למענק ממנה. "עברנו את שלב הוכחת ההיתכנות הטכנולוגית בעזרת דגם שהראה את ישימותו ויעילותו של המוצר. השלב הבא הוא ביצוע ניסויים בשטח והתקנת אבטיפוס ברכב. לשם כך יצאנו לגיוס המונים דרך פיפלביז, כאשר המטרה בסופו של דבר היא חתימת הסכם עם יצרן רכב והתחלת ייצור".  

החברה פועלת בשוק בעל שיעור צמיחה גבוה (19% בשנה), כאשר הפטנט שלה פורץ דרך גם בשוק הרכב האוטונומי. רכבים מסוג זה מחויבים לעשות שימוש במערכות בטיחות מתקדמות ביותר כיוון שהם צפויים לשחרר את בני האדם מעול הנהיגה. "כל החברות שמייצרות רכבים אוטונומיים יצטרכו את הטכנולוגיה הזאת, כי גם רכב אוטונומי ייאלץ לבצע עקיפה. כיום, למי שרוצה להשקיע סכומים קטנים בטכנולוגיה של רכבים אוטונומיים אין אפשרות לעשות זאת, לכן מדובר בהזדמנות מיוחדת עבור משקיעים", מסכם נניקשווילי. לפי תחזיות של PWC, החוזה את השינויים העיקריים בשוק הרכב, נתח הרכבים האוטונומיים השיתופיים יעלה החל מ-2022 בקצב של 70% בשנה. בנוסף, עד שנת 2030 בארצות הברית כ-36% מכלל הנסועה תהיה ברכב אוטונומי, ובסין צופים שאחוז החדירה לשוק יגיע ל-50%. תחזיות אלו מצביעות על מהפכה בתחום הרכב והתחבורה ומזמנות הזדמנויות עסקיות רבות בזכות צמצום משמעותי של נזקי תאונות דרכים.  

כל הפרטים על ההשקעה בGreen2Pass >

כתבות שאולי פיספסתם

*#