עישון חכם: הסטארט-אפ שיטהר את האוויר של כולנו

Wise Smoker הישראלית פיתחה מוצר חכם המנטרל את עשן וריח הסיגריות ברכב ומפיץ במקומן ריח מבושם. עם חוזי הפצה ב-5 מדינות ומענק ישיר מהממשל הסיני, יצאה החברה לסבב גיוס המוני דרך פלטפורמת פיפלביז ואף חצתה את יעד הגיוס תוך ימים ספורים. ההשקעה עדיין פתוחה לציבור – וגם אתם יכולים לקחת חלק בהצלחה

קורל אוגדן, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתקן עישון ברכב
חברת Wise Smoker פיתחה מוצר שנותן מענה לבעיה, כיוון שהוא שואב את עשן ואפר הסיגריות ודואג לאוויר נקי ומבושםצילום: צילום: יח"צ

מי מאתנו לא חווה נסיעה במכונית מסריחה מסיגריות או ישב לצד נהג שמעשן? מעבר לעובדה שמדובר בסיטואציה לא נעימה, היא גם מזיקה לנהג, ליושבי הרכב ומזהמת את האוויר. העשן עלול להסיט את תשומת הלב מהכביש וההתעסקות עם הסיגריה במהלך הנסיעה מסוכנת לא פחות משליחת הודעה בוואטסאפ - הרי כל רגע של נהיגה בחוסר ריכוז יכול להיות קטלני.

חברת Wise Smoker פיתחה מוצר שנותן מענה לבעיה, כיוון שהוא שואב את עשן ואפר הסיגריות ודואג לאוויר נקי ומבושם. רון אייל, מנכ"ל ומייסד החברה, נפגע בתאונת דרכים כתוצאה מהיסח דעת בעת עישון ונהיגה, מה שהניע אותו למצוא פתרון לסוגיה שמטרידה ומסכנת לא מעט אנשים. כך נולד הפיתוח של Vootto, מטהר אוויר חכם לרכב הפועל באמצעות מערכת סינון דו-שלבית ולהבי מנוע ייחודיים, ומאפשר נסיעה מבלי להוריד את העיניים מהכביש. המוצר ממזער את הסחות הדעת בעת עישון בנהיגה ומפחית את נזקיו, שכן הוא גם מונע מהעשן להיספג בפנים הרכב.

מתקן עישון
כך נולד הפיתוח של Vootto, מטהר אוויר חכם לרכב הפועל באמצעות מערכת סינון דו-שלבית ולהבי מנוע ייחודייםצילום: צילום: יח"צ

צוות החברה שואף לטהר גם את האוויר שמחוץ לרכב הפרטי שלנו. למוצר כוח מסחרי לא קטן, כיוון שליישומים שקיימים בו כיום יכולת לפעול גם באזורי עישון, בתים של מעשנים ואף להגן מנזקי זיהום אוויר בכלל. מטרת הגיוס דרך פלטפורמת ההשקעות "פיפלביז" היא לממש חזון זה ולצמוח לשווקים נוספים.

כל הפרטים על השקעה ב- Wise Smoker>>

שוק של כ-1.4 מיליארד מעשנים בעולם

עד כה, הצליח הסטארט-אפ הישראלי להעפיל לגמר תחרות הסטארט-אפים של ענקית הקמעונאות הסינית Ali-Baba ואף לקבל מענק כספי מהממשל הסיני. בנוסף, מפיצים בחמש מדינות שונות כבר חתמו על חוזי רכישה בהיקפים של מעל לעשרה מיליון דולר, כאשר בארצות הברית קיים גם הסכם חתום עם רשת השיווק המפורסמת Seven Eleven. מדובר במוצר שמוכן לכניסה לשוק צומח של מעל מיליארד מעשנים בכל העולם - כוח רכישה שממשיך לגדול מידי שנה.

כעת פתוחה בפניכם האופציה להשקיע במוצר, שכבר מוכן לייצור המוני, בסכום של 602 שקלים בלבד. נמרוד מאי, חבר דריקטוריון ב- Wise Smoker מספר כי "בניגוד לחברות אחרות שמפתחות מוצר ובמקביל מחפשות קהל, ל Wise Smoker-כבר קיים ביקוש בשוק. לייצר מוצר מאפס זו עבודה קשה שכוללת אתגרים אופרטיביים ולוגיסטיים, אבל היא לא הרתיעה את היזמים. הם הבינו את הפוטנציאל במכשיר שממזער פגיעות הנובעות משתי סוגיות חמורות: נזקי עישון וזיהום אוויר".

נמרוד מאי
נמרוד מאיצילום: צילום: יח"צ

למאי קריירה עשירה בתחום המדיה והאינטרנט וכיהן בשורה של תפקידים בכירים, בהם סמנכ"ל שיווק עולמי של חברת Gett, ומנכ"ל קרן הון סיכון של רפא"ל ואלרון. כיום הוא שותף יועץ ב"מאור מעוף", המתמחה בהשקעות בחברות סטארט-אפ בשלבים מוקדמים. עד כה הוא הצליח לגייס כ-20 מיליון דולר עבור למעלה מ-30 חברות, דוגמת חברת woo.io שפיתחה מערכת מבוססת AI לחברות השמה.

מכיוון שה- Voottoמקיים שלוש פונקציות: שאיבה וקיבול של פסולת עישון, טיהור האוויר ובישומו, הוא פונה למספר שווקים מגוונים, הגדול בהם הוא שוק אביזרי העישון. "מעבר לכל, מה שהניע אותי להצטרף לחברה בתור יועץ ולסייע ליזמים בגיוס כספים היא ההבטחה לאנושות שטמונה במוצר ומסוגלות החברה לצמוח בהמשך הדרך".

הסטארטאפ הישראלי כבר הצליח לחצות את יעד הגיוס המינימאלי ולגייס למעלה ממיליון שקלים תוך מספר ימים. ההשקעה באתר "פיפלביז" עדיין פתוחה לציבור. 

כל הפרטים על השקעה ב- Wise Smoker>>