רוצים להצליח בגדול? רק תביאו רעיון טוב

אתם יזמים עם רעיון שיכול לשנות את העולם? עכשיו אתם יכולים לקבל מעטפת כוללת של גיוס הון, ליווי ומנטורינג מקצועי וחיבורים עסקיים. תכירו את powercrowd - התכנית החדשה של פיפלביז השקעות המונים ו-max מבית לאומי קארד, שתלווה אתכם כבר משלב הרעיון העסקי

בשיתוף פיפלביז
תוכן מקודם
פיפלביז כתבת max
בשיתוף פיפלביז
תוכן מקודם

כמעט לכל אחד יש רעיון טוב אחד, כזה שהוא מרגיש שיכול לשנות את העולם או לפחות לשפר אותו קצת. אבל מעטים אלה שבאמת מוציאים אותו לפועל – בין אם בגלל קשיים בירוקרטיים, קשיי מימון או חוסר בידע מקצועי מתאים.

בדיוק כדי לענות על הצורך הזה, ולעזור ליזמים צעירים ומבטיחים – שתי חברות גדולות חברו לאחרונה עם הצעה שאי אפשר לסרב לה.

max, מבית לאומי קארד, ופיפלביז, פלטפורמת השקעות ההמונים, משיקות תכנית חדשה ליזמים תחת השם – PowerCrowd. התכנית הזאת תאגד תחתיה 10 מיזמים מכל התחומים הטכנולוגיים – עם העדפה למיזמים בתחומי הפיננסים והביטוח.

המיזמים יזכו לחצי שנה אינטנסיבית בה הם יקבלו ליווי צמוד של מומחים בתהליכים הראשוניים, והמאתגרים במיוחד, של המיזם. החל משלב הרעיון, ועוד בטרם פיתוח המוצר, כתיבת התכנית העסקית או גיוס ההון הראשוני.

מגיעים למוצר ראשוני

כחלק מהסינון לתוכנית, ומתוך הבנה שגיוס הון הוא מהותי לסיכויי הצלחתו והישרדותו של סטארט-אפ, החברות המשתתפות במיזם המיוחד יגייסו בתחילה כ- 100 אלף דולר דרך פלטפורמת גיוס ההמונים של פיפלביז.

צילום: יח"צ

בהמשך, החברות שייקחו חלק בתוכנית, יצאו בסבב גיוס שני, הפעם של חצי מיליון עד מיליון דולר, גם דרך פיפלביז, שתעמיד צוות מומחים בעלי ניסיון בתחום שילווה את הליך הגיוס של המיזמים. "זה לא מקרי שהתנועה בשנים האחרונות היא לכיוון של השקעות ההמונים", אומר אור בנון, מייסד ומנכ"ל פיפלביז. "לצד החוק החדש של הרשות לניירות ערך המאפשר גיוס של עד 4-6 מיליון שקלים ללא תשקיף ומכמות בלתי מוגבלת של משקיעים, גם הגופים המוסדיים והוותיקים בשוק הפיננסי בישראל מבינים את הפוטנציאל הגלום בו. המיזמים שיצליחו לעבור את המיון ולהתקבל לתוכנית, ייהנו מכל התנאים והכלים ומעבודה עם מיטב החברות והיועצים בישראל".

התכנית צפויה להיות מחולקת לשניים, כאשר בחלק הראשון יעברו היזמים סדנאות והרצאות בתחומים מגוונים כמו מחקרי שוק, MVP, מודלים עסקיים, קניין רוחני ורישום פטנטים, שווק דיגיטלי, תכנים בתחום המשפטי והפיננסי ועוד.

החלק השני של התוכנית ילווה את היזמים בתוכנית העבודה שגיבשו, במטרה להגיע למוצר ראשוני בסיסי בלוחות הזמנים שהוצבו. הליווי ייעשה על ידי מנהלי התוכנית ומנטורים, אשר יותאמו לכל מיזם בהתאם לתחום בו הוא פועל. מעבר לליווי המקצועי, אחת המטרות המוצהרות של המיזם היא לייצר ליזמים הצעירים קשרים מוקדמים בתעשייה, ובכך לקצר עבורם תהליכים בהמשך.

לתכנית מספר שותפים אסטרטגיים מענפים שונים בתעשייה, שיפתחו דלתות ליזמים כבר בשלב מוקדם. בין השותפים ניתן למנות את עיתון The Marker, אלטשולר שחם, משרד עו"ד ברנע, קבוצת ריינהולד כהן, פירמת רואי החשבון EY ועוד.

היזמים שישתתפו בתכנית ייהנו משעות ייעוץ חינם, מתן שירותים הכרחיים למיזם במחירים מוזלים והטבות כספיות שונות. גם max מבית לאומי קארד, השותפה הראשית של התכנית כאמור, תספק ייעוץ למיזמים וחיבורים לאקו סיסטם של התעשייה. "אנחנו מחויבים לחדשנות בכל היבטי הפעילות שלנו, מבית ומבחוץ, במסגרת תכנית החדשנות שלנו Value", אומר אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה ב-max. "אנחנו שמחים על ההזדמנות להיות חלק ממיזם יוצא דופן שלראשונה בישראל מעניק ערך אמתי ומעטפת מקצועית ליזם כבר משלב הרעיון. ל-max יש יכולות מוכחות בזיהוי רעיונות טובים שהופכים למוצרים וזוכים לאמון המשקיעים".

>> לפרטים נוספים והרשמה
>> בחזרה למדור