תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

גורם משלים לבנקים? כל מה שצריך לדעת על הלוואות המונים

חברת Ourlend היא פלטפורמת הלוואות המונים - P2P) Peer-to-Peer Lending). המשתמשים יכולים לקבל הלוואות הממומנות על ידי הציבור, ללא תיווך של בנקים וחברות אשראי. האם הגיע הזמן לזנוח את השיטות המסורתיות?

אילוסטרציה של הלוואת מזומנים
Dreamstime.com

בעוד שבשאר העולם שיטת ה-P2P (הלוואות עמית לעמית) נהוגה כבר שנים, פעילות של חברות דומות בישראל התאפשרה רק לאחרונה עם העברת חוק מסודר בכנסת. כעת, גם אנשים פרטיים רשאים להלוות כספים, כשעל התיווך אחראיים גופים המאושרים על ידי רשות שוק ההון. חברת Ourlend, המכוונת לשוק הלוואות החוץ בנקאיות, הלוואות P2P ותיווך אשראי, היא בין הראשונות שקיבלה רישיון, וכעת מבצעת גיוס דרך חברת פיפלביז על מנת לצמוח ולפרוץ לשוק הישראלי.

איך זה עובד?

יובל שליו, מנכ"ל OurLend
יח"צ

דקות ספורות לאחר בקשת ההלוואה (בנייד או באתר) מתבצע אפיון מבחינת סיכון ותשואה. בנוסף, נבדק מצבו הפיננסי של המבקש והנתונים אותם הזין במערכת מאושרים. לאחר מכן הוא רשאי להיכנס למאגר הלווים\משקיעים המתאימים לו, כאשר כל מה שעליהם לעשות מצדם הוא לבחור במדד שמתאים להם. גם המלווה וגם הלווה חותמים על הסכם מסודר המוצג בפלטפורמה. במקרים של אי החזר הלוואה, תועבר הגבייה להליך משפטי שינוהל על ידי הפלטפורמה של Ourlend. הפלטפורמה תתמקד בעיקר בהלוואות בסכומים קטנים לטווח זמן קצר, כך שציבור לקוחות שלא מקבל מענה מהבנקים יוכל לנצל אותה למטרה זו. 

השקעה ב- Ourlend- כך תיקחו חלק במהפכת ההמונים

נתחיל עם מספרים: בארה"ב קיימות כיום שתי חברות גדולות (Prosper ו- lendingClub), המשמשות כפלטפורמה מתווכת בתחום הלוואות המונים ושוויין מוערך בכמיליארד דולר. על פי מחקר שביצעה חברת Prosper נמצא כי בכל תיק הלוואות שכלל יותר מ-100 הלוואות, התשואה הייתה חיובית. הביקוש בשוק ביום הוא עצום, ולראייה ישנן לא מעט חברות מתחרות: מיטב דש, Blender,Tarya  ו – BTB, אשר נתנו הלוואות בסכומים של מאות מיליוני שקלים מאז החלו את פעילותן.

ירון מור, סמנכ"ל כספים OurLend
יח"צ

Ourlend מתבלטת בשל העובדה שהיא היחידה שפיתחה ממשק חכם, נגיש ונוח המתאים לכלל הציבור. המערכת מבוססת על אלגוריתם אשר ביכולתו לנתח את הפרופיל הפיננסי של הלווים בצורה אינדיווידואלית. Ourlend הייתה מהראשונות שקיבלה רישיון מסודר משוק ההון, היא ממשיכה לצמוח ולגייס עובדים חדשים, מתכננת להיכנס גם לשוק המשכנתאות והרכב, ואף לפרוץ לשוק הבינלאומי.

כעת גם הציבור יכול להצטרף למהפכת שוק האשראי בישראל ולהשקיע בפלטפורמה שצפויה לחולל שינוי מהותי. בפיפלביז סכום ההשקעה בOurlend- מתחיל ב-100,051 שקלים, כאשר ישנן ארבע דרכים מרכזיות להרוויח מההשקעה: אקזיט במכירה, הנפקה ציבורית IPO, חלוקת רווחים ואקזיט אישי (למשקיע יש אופציה להציע למכירה את המניות שברשותו בכל זמן נתון).

לפרטים נוספים והשקעה בOurlend הקליקו >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#