המהפכה כבר כאן: סטארט אפ ישראלי שואף לכבוש את שוק אנשי המקצוע

עם מספרים קשה להתווכח: 400 תחומי שרות, 40,000 נותני שרות, 500,000 שימושים באפליקציה. אלה הנתונים המרשימים של ספץ, המחברת בתוך שניות בין לקוחות לאנשי מקצוע זמינים ומומלצים. גם אתם יכולים להצטרף להצלחה ולהשקיע בהם תמורת מניות דרך פלטפורמת הגיוס פיפלביז

אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איש קופץ מול בית
אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם

"אינדקסים של נותני שירות נפוצים ברשת כבר שנים אך אינם מחדשים מאום" מסביר יוסי נבו, מנכ"ל ומייסד החברה, "אתה בורר, בודק, מתקשר מאחד לשני, לעיתים מתקשה למצוא מישהו טוב ופנוי, ואם הוא טוב הוא לא פנוי. אתה ממש "עובד" בזה. "ספץ", לעומת זאת, יוצאת דופן ומתאימה לקדמה הטכנולוגית הרווחת בתחומים אחרים, כמו Waze בבחירת מסלול אידיאלי או Uber באיתור נהג פנוי וקרוב. כעת, "ספץ" מאפשרת פתרון מיטבי בשבריר שנייה בתחום הזמנת אנשי המקצוע. זוהי מערכת בעלת בינה מלאכותית הנשענת על חכמת ההמונים, ומאתרת עבורך בתוך שניות כל שירות על ידי נותני השירות הפנויים והמומלצים ביותר. כל זאת על סמך מערכת אוטומטית הנשענת על דירוגים של לקוחות קודמים, חקר ביצועים מתמיד, רלוונטיות וזמינות".

המערכת מקיפה את כל תחומי השירות: בעלי מקצוע לבית, כמו אינסטלטור או חשמלאי, וגם סוכן ביטוח, עורך דין ואפילו ליצן לימי הולדת. גם אם תתקע באמצע הלילה עם הרכב בכביש 6, קליק אחד באפליקציית 'ספץ' יספק לך גרר שיהיה בדרכו אליך תוך שניות.

"הצלחת ההשקעה מבוססת על היתרון המוחלט שמציגה החברה. האוטומציה המלאה בפתרון הבעיה המלווה את איתור איש המקצוע, יצירת הקשר עם הלקוח, וליווי הפתרון עד לסיומו תוך שניות ספורות. כלו אלו מאפשרים צמיחה מתפרצת ובלתי נדלת לעולם כולו. הכול טכנולוגי, הכל אוטומטי, עם פעולת אלגוריתמים של בינה מלאכותית וחוכמת המונים, שמולידים את הקשר המיידי בין הלקוח לנותן השירות ומובילים לפתרון הבעיה".

לפרטים והשקעה בחברת ספץ >>

גם אתם יכולים להיות חלק מההצלחה

"ספץ" נולדה בחברת Gpage הוותיקה, אותה חלקכם מכירים מ"מדריכי דף הזהב", אותם דפים עם רשימת אנשי מקצוע, שעד היום ניתן לראות מוצמדים עם מגנטים לדלתות בתים. לפני כעשור הבין נבו שלמרות שהמדריכים הללו עובדים היטב, הם שייכים לעולם הישן ושעתיד תחום השירותים הוא טכנולוגי. הוא הוביל את התהליך שהוליד את ספץ, גרסת הבטא עלתה לפני 9 שנים ומאז בעבודת נמלים ניתוח ומחקרי עומק, שוכללה והפכה לכמעט מושלמת, למגשימת חלומות בתחום השירותים, כל השירותים זמינים בלחיצת כפתור מיידית.

הצרכנים רוצים לפתור את הבעיה, לא לחפש ברשימות, ולדבריו ספץ מותאמת בדיוק לזה. "הגענו לרמת מוכנות פורצת דרך שאפשרה לנו להשיק מוצר שהוא לא רק רעיון - אלא רעיון שמיד מצליח. ספץ מספק חוויה חדשה שאף אחד לא הכיר קודם".

"הגענו לרמת מוכנות פורצת דרך". יוסי נבו

החוויה הזאת מדברת ללקוחות, ואת זה ניתן לקבוע לאור העובדה שלמרות האווירה הסטארט-אפית, החברה כבר רווחית ומאות אלפי לקוחות כבר השתמשו בשירותיה בחודשים האחרונים. הצלחה זו הולידה באזז של סקרנות בעולם העסקי, בין המשקיעים והשותפים ישנם גם אנשי עסקים מוכרים כמו איתן כבל - שר בממשלת ישראל ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר, לצד אנשי עסקים המוכרים בתעשיית הסטרטאפים והקהילה העסקית כגון יוסי נבו, ירון קגן ואון פרוינד.

בחברה, המונה כיום כעשרים איש וממוקמת בראשל"צ, מתכננים לפרוץ בתום הגיוס לשוק הבריטי לאחר שכל התשתית לקראת ההשקה מוכנה וכן תוך שנה גם לארה"ב ולכן מגייסת כיום "ספץ" כספים מהציבור, דרך פלטפורמת פיפלביז. הבחירה בפלטפורמה החדשנית היא מתבקשת כשמדובר במוצר פורץ דרך. "פיפלביז" מאפשרת השקעה בחברות טכנולוגיה בסגנון המוכר לנו של גיוס המונים. רק שהפעם – רוכשים מניות בחברה קיימת והופכים לשותפים. פיפלביז פועלת באישור הרשות לניירות ערך והינה החברה הראשונה שהוסמכה לפעול במסגרת "רכז הצעה", בוררת היטב את החברות המבקשות לגייס דרכה ובוחרת רק את אלו שמראות פוטנציאל צמיחה. המשקיעים יכולים להשקיע החל מסכום של 624 שקלים. פיפלביז לא מתפקדת רק כצינור בין המשקיע למושקע, אלא מוודאת שהחברות המגייסות עומדות בכל הקריטריונים שקבעה רשות ניירות הערך ושהן מקפידות לשלוח דיווחים, עדכונים ודו"חות למשקיעים.

החברה יוצאת לסבב גיוס נוסף לאחר שגייסה כ – 2 מיליון שקלים מלמעלה מ – 600 משקיעים.

אפליקציית ספץ

"להיות רווחיים כבר בשלב הגיוס זה מצב נדיר, אבל אנחנו נמצאים בו", אומר נבו. "הבאנו את החברה עד הלום באמצעות ההשקעה של הציבור עד כה. עכשיו זה השלב האידיאלי להצטרף אלינו ולסייע לנו לחדור לשווקים הבינלאומיים. הגיוס לא מיועד לכסף שישמש לניסויים, מחקר ופיתוח, אלא להתרחבות ולשיווק. זה כסף שמיועד נטו לצמיחה פורצת דרך".

הציבור יכול להיות שותף בהשקעה של סכומים קטנים החל מ-624 ולהרוויח ב-4 דרכים עיקריות: 
אקזיט במכירה - נפוץ בעיקר בחברות סטארט אפ, ומתבצע במכירת כלל מניותיה או נכסיה של אותה חברה. לרוב, אקזיטים מתרחשים כאשר חברה גדולה מעוניינת במה שיש לסטארט אפ להציע, ולכן רוכשת את פעילות החברה או את המניות המוחזקות על ידי בעלי מניותיה.

הנפקה ציבורית IPO - בדומה לאקזיט, גם במקרה של הנפקה ציבורית, יכול להניב מימוש רווחים. עם זאת, במקרה של הנפקה ניתן להמשיך להחזיק במניות וליהנות מהמשך צמיחת ערך החברה בשוק הציבורי.

חלוקת רווחים – החברה הינה חברה רווחית והתחייבה בהצעתה למשקיעים לחלק לפחות 30% מרווחיה לבעלי מהיותיה. תוך שמירה על יתרה שתשמש את החברה להמשך פעילותה וצמיחתה.

אקזיט אישי - מתוקף האחזקה הישירה במניות החברה, המשקיעים אינם מחויבים לחכות עד שהחברה כולה תבצע אקזיט או הנפקה. באפשרות המשקיעים להציע למכירה את המניות שברשותם בכל רגע נתון.

לפרטים והשקעה בחברת ספץ >>

>> בחזרה למדור
>> טיפים נוספים בנושא השקעות