"המטרה שלנו היא לקדם אנשים שאנחנו מזהים בהם את הניצוץ"

JUMP!N מכשירה טאלנטים מהפריפריה החברתית למקצועות המבוקשים בתחומי השיווק הדיגיטלי. המנכ"לית, מיה שהם: "אנחנו משנים לאנשים את החיים"

יאנה גימפלביץ'
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משתתפי הקורס
משתתפי הקורס
יאנה גימפלביץ'
תוכן שיווקי

"תואר כבר לא מבטיח הצלחה מקצועית, חשוב יותר שיהיה לך סט מיומנויות רלוונטי לשוק העבודה", אומרת מיה שהם (33), מנכ"לית JUMP!N Digital Marketing, סוכנות שיווק דיגיטלי שחלק משמעותי מפעילותה מוקדש להכשרת עובדים בתחום. שהם, בעלת ניסיון עשיר בייעוץ תעסוקתי והשמת עובדים, מספרת שלמחצית מהסטודנטים של JUMP!N אין אמנם תואר אקדמי, אבל מה שחשוב הוא שכולם בדרך לקריירה חדשה.

הקורסים ב-JUMP!N מתכתבים עם דרישות שוק הדיגיטל המשתנה ומיועדים למי שנמצאים בפריפריה החברתית של ישראל כמו חרדים, ערבים, עולים חדשים, אמהות חד–הוריות וכל מי שמסיבות שונות לא הצליחו לקבל הזדמנות שווה ולממש את עצמם בשוק העבודה. השיוך לאו דווקא גיאוגרפי, ונוגע בעיקר בנגישות נמוכה יותר לשירותים והזדמנויות. "אנחנו בודקים את הרקע, אך אין רשימת קריטריונים קשיחה - אלה אנשים שלא קיבלו הזדמנויות כל החיים ואנחנו רוצים לעזור להם לפתוח דלתות. הרבה מהפונים אלינו מגיעים מעמותות, ממרכזי תעסוקה ומלשכת התעסוקה", אומרת שהם.

"80% מהבוגרים שלנו התחילו לעבוד"

אז מה בכל זאת ההבדל? "המטרה שלנו היא לקדם אנשים שאנחנו מזהים בהם את הניצוץ, את היכולות, וחושבים שהם באמת יכולים להצליח בתפקיד שמעניין אותם. עד כה 80% מהבוגרים שלנו - התחילו לעבוד". לאחר שהגתה את הרעיון, החלה שהם לרתום בזה אחר זה ארגונים חברתיים וחברות המקדמות העסקה חברתית וגיוון תעסוקתי. זמן קצר לאחר מכן, הצטרף אליה ברק דימנשטיין (40), מומחה שיווק דיגיטלי שהגיע לראיון עבודה לתפקיד מרצה, התאהב ברעיון ומהר מאוד הפך להיות שותף ב-JUMP!N ו-CMO.

"הכשרה שמסתיימת בהשמה זה רווח חברתי כפול"

החודש חוגגת JUMP!N שלוש שנות פעילות, ובין השותפים שלה אפשר למצוא חברות הייטק, משרדי פרסום ושיווק כמו WIX, Facebook, Wework, Yellowhead, Appsflyer, Outbrain, ראובני פרידן, UMD, Interaction, Publicis, Jellyfish Splash ועוד.

מה סוד ההצלחה לעומת קורסים אחרים?
"המודל שלנו מוכיח את עצמו בזכות שני מרכיבים עיקריים: תהליך מיון קפדני וליווי תעסוקתי יד ביד של הסטודנטים שלנו עם המעסיקים".

רק 1 מתוך 10 מתקבל

תהליך המיון מתחיל בטופס הרשמה המופיע באתר, ממשיך בשיחה טלפונית קצרה להתרשמות, ואחריה יקבלו המתאימים מבחן בית מעמיק יותר. "המבחן לא דורש ידע קודם, אלא בוחן מיומנויות רכות הנדרשות לתפקידים אליהם מתמיינים", מסבירה שהם. "אחת המיומנויות החשובות שאנחנו מחפשים זו היכולת ללמוד לבד, אוטודידקטיות, יוזמה ופרואקטיביות.

אם זיהינו את הפוטנציאל במבחן נמשיך לראיון אישי מקיף שבו אנחנו רוצים לוודא התאמה, רצינות ומוטיבציה. ההכשרה שלנו צמודה ועוטפת, אך התלמידים יידרשו לפעול, ליזום, לעבוד בצוות ולהוכיח את עצמם". רק כ-10% מהפונים יתקבלו – הם ייקראו מרגע זה "טאלנטים", שיוצאים לדרך חדשה.

מיה שהם, מנכ"לית JUPM!Nצילום: אנה דולקין

איך מתנהל תהליך ההכשרה?
"JUMP!N מחוברת למה שקורה בשוק כרגע. התוכניות נבנות בשיתוף עם החברות המובילות במשק ומרצים עם ניסיון עשיר. הסוד הוא שלומדים תכל'ס מה שהולכים לעשות בעבודה. ההכשרה כוללת ליווי מקיף למציאת עבודה, סדנאות כתיבת קורות חיים, לינקדאין, סימולציות של ראיונות עבודה עם מגייסים מהתעשייה וקהילת בוגרים התומכים זה בזה גם אחרי שהקורס מסתיים".

ומה המודל העסקי שלכם?
"אנחנו מגדירים עצמנו עסק חברתי. אף על פי שאין ישות משפטית כזו בישראל, אנו מודדים שתי שורות רווח, כלכלי וחברתי. המטרה היא להרבות טוב, הכשרה שמסתיימת בהשמה זה רווח חברתי כפול, סטודנט שנכנס למעגל התעסוקה ומעסיק שזכה בעובד מקצועי וראוי. אנחנו עושים את החיבור המדויק בין האדם לתפקיד, בין מעסיקים לעובדים.

האימפקט החברתי מתבטא בעלייה של 23% בשכר הבוגרים תוך שישה חודשים בממוצע בלבד. המודל העסקי-חברתי שלנו פשוט מאוד, אנו מאפשרים מחיר מסובסד לסטודנטים הודות לעמלת מיון והכשרה שאנחנו מקבלים ממעסיקים. בין סיפורי ההצלחה של JUMP!N אפשר למצוא בוגרים שהשתלבו בחברות היי–טק, חברות פרסום וסוכנויות דיגיטל. עד כה מדובר בכ-300 סטודנטים ובוגרים. "אנחנו עובדים על איכות, לא על כמות", אומרת שהם, "ובכל זאת שינינו את החיים למאות אנשים".

"הקורס הציל אותי"

רומן מלשקין (26), בוגר קורס ניהול קמפיינים ממומנים (PPC), מלווה היום כ-20 לקוחות במשרד מוכר ושותף בשני עסקים. "הייתי אחרי צבא ועבדתי בעבודות מזדמנות, JUMP!N היווה עבורי נקודת זינוק לתוך עולם מקצועי רחב ומרתק. בדיעבד הקורס 'הציל' את החיים שלי, כיוון אותי ופתח בפניי הזדמנויות אדירות שלא יכולתי לקבל אחרת".

תמר אוטמזגין (28), בוגרת קורס ניהול סושיאל ותוכן, היא מנהלת פרויקטים בחברת ניהול מוניטין ומיתוג. עד הקורונה, תמר, שבדיוק סיימה תואר במדעי הרוח, עוד עבדה בתחום התיירות. ״העתיד המקצועי שלי היה נראה מאוד מעורפל. ידעתי שאני רוצה להתמקצע בכתיבה, אבל לא ידעתי איך להיכנס לעולם העסקי. התחלתי את הקורס ב–JUMP!N בסגר. הם עזרו לי לסלול את הדרך המקצועית שלי ולהבין שגם הרקע שלי רלוונטי. התחלתי בחברת שיווק קטנה, מאז כל יום אני לומדת ומתקדמת״.

מה התוכניות לעתיד?
שהם: "JUMP!N נבחרה על ידי רשות החדשנות להכשיר ולהשים עובדים לתפקידים טכנולוגיים ועסקיים מבוקשים. זה אומר שבקרוב נוכל לפתוח מגוון קורסים נוספים. במקביל, בעקבות השקעה של קרן האימפקט Si3 של UJIA אנו עובדים על מוצר טכנולוגי. המוצר מגלם את המומחיות שלנו במיון עובדים בהתאם למיומנויות שלהם ולא על סמך רקע יבש שאינו תמיד רלוונטי למעסיק".

JUMP!N מכשירה עובדים בתפקידי ניהול קמפיינים ממומנים PPC/SEM, ניהול סושיאל ותוכן, UX (חוויית משתמש), שיווק דיגיטלי ועוד. השיעורים נערכים במרכזי הדרכה בתל אביב ובירושלים בשילוב לימודי אונליין, ברוח התקופה. מדי חודש נפתחות תוכניות חדשות, כשכל תוכנית אורכת כחמישה חודשים, בסך הכל - 80-130 שעות לימוד ובכל קבוצה משתתפים 15-25 סטודנטים. מחירי הקורסים הם בין 1,000-4,500 שקל לקורס (בהתאם לסבסוד המגיע לכל סטודנט).
לפרטים נוספים