שיחת הייעוץ הפנסיונית הכפילה ללקוחה את קצבת הנכות

קצבת הנכות יכולה לאפשר לאדם קיום בכבוד בתקופה בה הוא אינו יכול לחזור למעגל העבודה. לשלב ליבון הצרכים בעת ייעוץ פנסיוני יש חשיבות רבה לקביעת כיסוי ביטוחי מתאים במקרים של פרישה, קצבת שאירים או אובדן כושר עבודה

עדנה נעמן, יועצת פנסיונית בבנק הפועלים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה בכיסא גלגלים מביטה בחלון
קצבת הנכות יכולה לאפשר לאדם קיום בכבוד בתקופה בה הוא אינו יכול לחזור למעגל העבודהצילום: Pojoslaw | Dreamstime.com
עדנה נעמן, יועצת פנסיונית בבנק הפועלים
תוכן שיווקי

עינת (שם בדוי), בת 45, הגיעה לייעוץ פנסיוני בבנק הפועלים במסגרת ייעוץ פנסיוני מתמשך. עם כניסתה לסניף הבחנתי כי היא נעזרת בהליכון. במהלך שיחת הייעוץ, בשלב ליבון הצרכים, סיפרה כי אינה עובדת כבר למעלה משנה בעקבות הסתבכות של מחלת דלקת ריאות קשה. עקב המחלה נפגעו הגידים ברגליה, נקבעו לה 100% נכות ומאז היא בבית.

במסגרת הכנה לפגישה שביצעתי לקראת שיחת הייעוץ, בחנתי את שיחת הייעוץ האחרונה שנערכה לעינת לפני שלוש שנים, בה בשלב ליבון הצרכים עלה כי הכיסוי הביטוחי שלה למקרה של אובדן כושר עבודה אינו מספק. עקב כך הומלץ לשנות בקרן הפנסיה בה היא חברה את ה"מסלול הביטוחי" ולהצטרף למסלול "עתיר ביטוח", שכלל הגדלה של הכיסוי למקרה נכות מ-35% ל-75% מהשכר הקובע. עינת, שקיבלה את המלצתי, חתמה בזמנו על טפסי ההצטרפות למסלול החדש והם הועברו לקרן הפנסיה.

עדנה נאמן, יועצת פנסיונית בבנק הפועלים

כששאלתי מה גובה קצבת הנכות שהיא מקבלת כיום, ציינה כי קרן הפנסיה משלמת לה קצבת נכות חודשית בגובה של 1,700 שקלים. מאחר וסכום זה נראה לי נמוך מדי, החלטתי בו במקום להתקשר לקרן הפנסיה לבדוק האם בוצע שינוי המסלול הביטוח לפני שלוש שנים. הבדיקה שביצעתי העלתה כי לא בוצע שינוי ונאמר לי כי הנושא יטופל כעת. לאחר מספר ימים קיבלתי עדכון שהמסלול הביטוחי עודכן וכי קצבת הנכות של עינת תגדל מ 1,700 שקלים ל 3,600 שקלים - גידול של מעל ל- 100%. (שווי מהוון של כ- 330,000 שקלים הטבה לקצבת הנכות). מיותר לציין כי שיחת הטלפון ביני לבין עינת בה עדכנתי אותה על השינוי בגובה הקצבה הייתה שיחה מרגשת וכי תוספת הקצבה הייתה משמעותית.

שיחת ייעוץ פנסיוני משלבת בתוכה, במסגרת ליבון צרכים כולל, בחינה של שלושה כיסויים חשובים: פנסיה חודשית בעת פרישה מעבודה, קצבת שאירים לאלמן/אלמנה וילדים עד גיל 21 במקרה מותו של העמית, וקצבת נכות במקרה של אובדן כושר עבודה.

קצבת הנכות יכולה לאפשר לאדם קיום בכבוד בתקופה בה הוא אינו יכול לחזור למעגל העבודה והוא נדרש לשבת בבית עד לגיל הפרישה. תקופה זו יכולה להימשך מספר חודשים ואף שנים, ולכן בעת שיחת הייעוץ הפנסיוני, חשוב להגדיר בצורה נכונה את רמת החיים אותה הלקוח ירצה לשמר במקרה של אובדן כושר עבודה. במידה ואותר פער בין הכיסוי הקיים לכיסוי האופטימלי מבחינת הלקוח (פער בין הרצוי למצוי) יש לבחון, יחד עם היועץ הפנסיוני, דרכים לגשר על הפער.

הבהרה: הבנק אינו יועץ מס. כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או ייעוץ מס, וגם אינו תחליף לייעוץ אישי הניתן בכפוף להוראת כל דין. הייעוץ הפנסיוני יינתן בכפוף לתנאים הנהוגים בבנק.

למידע נוסף על ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי בבנק הפועלים >>

>> בחזרה למדור