תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם אתם יודעים אילו מוצרים מרכיבים את הפנסיה שלכם?

גובה החיסכון הפנסיוני של כל אחד ואחת מאתנו הוא פרמטר משמעותי באיכות החיים שמצפה לנו בגיל הפרישה, במיוחד עם העלייה המתמדת בתוחלת החיים. ייעוץ נכון יאפשר לכם לחסוך יותר עבור השנים האלו

זוג מבוגר בטיול
Ljiljana Turinski | Dreamstime.com

אביבה (שם בדוי), לקוחה ותיקה של הבנק, הגיעה אלי ליעוץ פנסיוני לאחר שפרשה מהעבודה. למרות שלדבריה ידעה מה הרכב התיק הפנסיוני שלה, הבהרתי לה כי אבצע עבורה איסוף מידע מהמסלקה הפנסיונית וכי השירות הנ"ל ניתן לה ללא עלות. עם קבלת המידע תאמתי לאביבה שיחת ייעוץ פנסיוני בסניף והצגתי בפניה את המוצרים השונים שברשותה. כבר בתחילת השיחה הבחינה אביבה כי נוסף לתיק הפנסיוני שלה מוצר שלא ידעה על קיומו. מדובר היה בקופת גמל לפיצויים שבעת עזיבת מקום עבודתה לא הועברה לרשותה על ידי המעסיק, על סך כ-130 אלף שקלים.

עופרה שמלה, יועצת פנסיונית בבנק הפועלים

במהלך שיחת הייעוץ התקשרה אביבה למחלקת השכר במקום עבודתה וכבר באותו רגע קיבלה תשובה כי אכן יש קופה נוספת על סך 130 אלף שקלים. מספר ימים לאחר מכן, היא הועברה לרשותה. בנוסף, בעת בחינת שאר המוצרים בתיק הפנסיוני של אביבה, התברר כי יש ברשותה קרן השתלמות על סך של למעלה מ-2 מיליון שקלים, וכי היא משלמת עבורה דמי ניהול מקסימליים בשיעור של 2% לשנה. אביבה צינה בפניי כי לאורך השנים נמנעה מלבצע משיכות מקרן ההשתלמות שלה מאחר וראתה בה קרן שתשמש אותה בעת פרישתה מהעבודה. יחד עם זאת, מעולם לא הגיעה לשיחת ייעוץ פנסיונית ולא נבדקו המוצרים הפנסיונים שברשותה באופן יסודי.

כבר במהלך הפגישה נעשתה פניה לבית ההשקעות ונתקבלה הנחה משמעותית שמשמעותה חיסכון של אלפי שקלים בשנה בכל שנה, מה ששיפר מאוד את החיסכון הפנסיוני שלה. לאור העלייה המתמדת בתוחלת החיים, גובה החיסכון הפנסיוני של כל אחד ואחת מאתנו הוא פרמטר משמעותי באיכות החיים שמצפה לנו.

שיחת ייעוץ פנסיונית הבוחנת את התיק הפנסיוני שלנו, את הצרכים שלנו בעת פרישה מעבודה את דמי הניהול ועוד, מבטיחה שכל אחד מאתנו יעשה את המקסימום שביכולתו לתרום לרווחתו האישית ורווחת משפחתו.

הבהרה: הבנק אינו יועץ מס. כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או ייעוץ מס, וגם אינו תחליף לייעוץ אישי הניתן בכפוף להוראת כל דין. הייעוץ הפנסיוני יינתן בכפוף לתנאים הנהוגים בבנק.

למידע נוסף על ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי בבנק הפועלים >>

>> בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#