ייעוץ פנסיוני ולווי אישי גם לאחר פרישה מעבודה

ליווי פנסיוני לאורך זמן מאפשר לערוך התאמות בתכניות החיסכון במקרים של שינויים שמתרחשים במהלך החיים, ומסייע לשפר את מצבם הפיננסי של הלקוחות לאורך שנות הפנסיה

אסנת מור ורדי, יועצת פנסיונית בבנק הפועלים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליווי פנסיוני לאורך זמן מסייע לשפר את מצבם הפיננסי של הלקוחות לאורך שנות הפנסיהצילום: Pojoslaw | Dreamstime.com
אסנת מור ורדי, יועצת פנסיונית בבנק הפועלים
תוכן שיווקי

שרה (שם בדוי), לקוחה ותיקה של הבנק, עבדה במשך שנים רבות כמורה בבית ספר יסודי בעיר מגוריה. עם הגיעה לגיל 60, החליטה לפרוש מהעבודה והגיעה אלי לשיחת ייעוץ ראשונה לתכנון פרישה, בה סייעתי לה לתכנן ולארגן נכון את תהליך הפרישה שלה מהעבודה. כבר במהלך שיחת הייעוץ התברר כי הפנסיה המוקדמת לה תהיה זכאית אינה מספיקה לשמירה על רמת החיים אליה היו רגילים שרה ובעלה, והיא ציינה בפני כי היא שוקלת לחזור למעגל העבודה בעתיד הקרוב. לפני שנפרדנו ציינתי בפניה כי לאחר שתמצא מקום עבודה חדש, אני מזמינה אותה לשיחת ייעוץ נוספת בה נבחן את ההסדר הפנסיוני החדש שיהיה לה.

אסנת ורדי מור, יועצת פנסיונית

לאחר מספר ימים מצאה שרה מקום עבודה חדש כמטפלת פרטית אצל משפחה שהכירה, בשכר של 5,300 שקלים לחודש. עם תחילת עבודתה, תיאמה שרה פגישת ייעוץ שניה עימי בה הסברתי לה שעל מעסיקתה החדשה לבצע הפקדות חודשיות לפנסיה על שמה של שרה, במסגרת חוק פנסיה חובה שנכנס לתוקף בשנת 2012. ואומנם, לאחר שלושה חודשים מיום תחילת עבודתה החלה המעסיקה החדשה של שרה לבצע הפקדות חודשיות לאותה קרן פנסיה חדשה שפתח עבורה משרד החינוך חמישה חודשים לפני פרישתה מהעבודה.

לאחר כשנה של עבודה כמטפלת, חלתה שרה ועברה ניתוח לא פשוט שלאחריו לא יכלה לחזור לעבוד ולכן הייתה במצב של אובדן כושר עבודה. לאחר שחרורה מבית החולים הגיעה אלי לשיחת ייעוץ שלישית, בה המלצתי לה לפנות לקרן הפנסיה ולתבוע את זכותה לכיסוי לאובדן כושר עבודה בגינו היא הייתה מבוטחת. לאחר 90 יום מקרות האירוע, פנתה שרה לקרן הפנסיה וכיום היא מקבלת קצבת נכות בשיעור של 75% מהשכר אותו ביטחה (שהוא 5,300 שקלים) - סכום של כ 4,000 שקלים בנוסף לפנסיה המוקדמת אותה היא מקבלת ממשרד החינוך.

מקרה זה מלמד כי לייעוץ פנסיוני מתמשך הניתן לאורך חיי הלקוח, שמהווה סוג של ליווי אישי בצמתי חיים שונים וגם לאחר הפרישה, יש ערך רב והוא מסייע ללקוחות לשפר את מצבם הפיננסי בשנות הפנסיה הארוכות.

הבהרה: הבנק אינו יועץ מס. כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או ייעוץ מס, וגם אינו תחליף לייעוץ אישי הניתן בכפוף להוראת כל דין. הייעוץ הפנסיוני יינתן בכפוף לתנאים הנהוגים בבנק.

למידע נוסף על ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי בבנק הפועלים >>

>> בחזרה למדור