רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מרכז המעשים הטובים של מפעל הפיס

חברה טובה יותר היא חברה שיש בה נתינה. כשאדם נותן לזולתו הוא לא רק משפיע על איכות חייו ועתידו אלא גם ממלא בו תקווה ואופטימיות. מהיום, הרבה יותר פשוט לעשות טוב ולתרום לקהילה. הכירו את המתחם שמרכז עבורכם מגוון עמותות וגופים בהם תוכלו להתנדב ולהפוך את הנתינה לדרך חיים

סינוני תחומים
איזורים בארץ
 • הרשת להתנדבות ארצית

  הרשת להתנדבות ישראלית הוקמה על ידי מיזם ההתנדבות הישראלי, בשותפות עם עמותת "רוח טובה" והיא מקדמת את מגוון הפלטפורמות והתשתיות שמציעה הרשת להתנדבות ישראלית המחברת בין ארגונים ועמותות, ויחד הם פועלים לקידום ההתנדבות בישראל ולהרחבתה. תקצוב הרשת מגיע ממשרדי ממשלה, עסקים וגופים פילנטרופיים, אך היא מייצגת במידה שווה את הממשלה, המגזר השלישי, עסקים וציבור המתנדבים הרחב. הרשת להתנדבות ישראלית ממשיכה לצרף ארגונים לשורותיה.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת בית אורי

  צרכים מיוחדים

  מעל גבעת המורה שבעפולה, בין נופו הירוק של עמק יזרעאל, שוכן כפר ייחודי המשמש קהילה ובית חם עבור למעלה ממאה ילדים, נוער ובוגרים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. בית אורי פועל במטרה לקדם חיי איכות, תוך טיפוח מרבי של האוטונומיה של הדייר והעלאת מסוגלותו להשתלב בחברה בהתאם לרצונו, לכישוריו וליכולותיו. חיי היום-יום במקום מתנהלים ברוח התפיסה האנתרופוסופית, לפיהם יש לטפל בכל אדם כאינדיבידואל בריא.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת קלי"ק

  קשישים / ניצולי שואה

  העמותה מפעילה שירותים מגוונים המעודדים ומאפשרים איכות חיים טובה יותר לוותיקים, כגון: מרכזי תעסוקה, תיאטרון קהילתי, מועדוני קשישים, מרכז יום לתשושים, פרויקט קהילה תומכת, מועדון לניצולי השואה ותמיכה כלכלית לניצולי שואה. העמותה שואפת לתפעול עצמאי ויציב על ידי ייזום פרויקטים חדשניים שייעודם קידום האוכלוסייה הוותיקה, במטרה להעלות את דימויים האישי והחברתי ולאפשר להם להמשיך לחיות בכבוד ולתרום לחברה.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת אותות

  ילדים / נוער בסיכון

  עמותת "אותות" הוקמה על מנת לתת מענה חוץ-ביתי בקהילה לבני נוער וצעירים בסיכון מאוכלוסיות קצה. העמותה מפעילה 34 מסגרות ופתרונות דיור לצעירים וצעירות בפריסה ארצית ומעניקה להם, במסגרות אלו, טיפול, חינוך ושיקום, תוך כדי שילובם בקהילה הסובבת. היא מציעה פתרונות לבני נוער וצעירים מרקעים שונים ומפעילה מסגרות ייעודיות, למגזר היהודי ולמגזר הערבי וכן למגזרים הדתי והחרדי ולקהילת הלהט"ב.

  התנדבו עכשיו
 • "בית קסלר", עמותת איל"ן

  ילדים / נוער בסיכון

  "בית קסלר" הוא מעון לאנשים בעלי נכויות פיזיות ותפקודיות, שהוקם על ידי עמותת איל"ן וממוקם בקרית חיים. המעון פועל במטרה לאפשר לבעלי נכויות לצאת לחיים בסביבה חמה ותומכת, תוך שימת דגש על איכות חייהם באמצעות סביבה חמה ותומכת, סיוע במימוש היכולות האישיות הטמונות בהם, קיום סביבת חיים מהנה ומאתגרת, ויצירת מעורבות עם הקהילה הסובבת את המעון.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת ינשופים

  ילדים / נוער בסיכון

  עמותת "ינשופים" הוקמה במטרה לסייע, לעודד ולקדם את הישגיהם הלימודיים והחברתיים של תלמידים המגיעים מכלל שכבות האוכלוסייה בהתאמה לצרכיהם ולצרכי בית הספר. הלמידה נעשית ברובה בקבוצות קטנות והומוגניות המהוות קרקע לחוויית למידה חברתית ופיתוח אחריות אישית וקבוצתית. מערך ההדרכה של העמותה משלב סטודנטים המתווים את הדרך לתלמידים ומהווים דוגמא אישית.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת על"ה

  צרכים מיוחדים

  עמותת על"ה פועלת משנת 1990, במטרה לסייע ולתמוך ברכישת השכלה של אוכלוסיית העיוורים ולקויי הראייה בישראל, מתוך התפיסה שהשכלה, ובמיוחד השכלה גבוהה, היא הדרך הטובה ביותר להשתלבות תעסוקתית וחברתית. העמותה שואפת לתת פתרונות מקיפים לרכישת השכלה, באנמצעות מערך חונכים, חדרי לימוד במוסדות להשכלה גבוהה, השאלת ציוד עזר לתקופת הלימודים, ספרייה מוקלטת וסדנאות להתמודדות בעולם האקדמי, ופתרונות נוספים.

  התנדבו עכשיו
 • תוכנית זהב בגן

  ילדים / נוער בסיכון

  תוכנית "זהב בגן" היא תוכנית ארצית להתנדבות גמלאים בגני הילדים בנושא בטיחות בדרכים כדרך חיים. התכנית מופעלת על ידי עמותת אור ירוק ותנועת של"מ – החברה למתנ"סים בשיתוף משרד החינוך. לתוכנית דרושים מתנדבים גמלאים להעברת הפעלות בגני ילדים. ההתנדבות כוללת: הפעלות בנושאי בטיחות וזהירות בדרכים, שימוש במערכים מוכנים של התוכנית והעברתם בצורה חווייתית לילדים, יצירת קשר עם הילדים ושימוש מודל לחיקוי והערכה מבחינתם.

  התנדבו עכשיו
 • ארגון קשר

  צרכים מיוחדים

  קשר- הבית של המשפחות המיוחדות, הוא ארגון לשינוי חברתי, הפועל יחד עם המשפחות לילדים ובוגרים עד גיל 35 עם כל סוגי המוגבלויות, בכל המגזרים ובכל תחומי החיים. הארגון פועל במגוון רבדים החל ממתן מידע ומיצוי זכויות, הכשרות לבני משפחה ולאנשי מקצוע, פיתוח מנהיגות הורים ויצירת רשת של קהילות הורים לערבות הדדית ועד יצירת שותפות בין הורים ואנשי מקצוע, פעילות לשינוי מדיניות, הסברה והעלאת מודעות בקרב הקהל הרחב.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת רוח נשית

  נשים

  רוח נשית מסייעת לנשים נפגעות אלימות למצוא תעסוקה ולבסס עצמאות כלכלית, כדי שיוכלו להיחלץ ממצבי עוני וסיכון. העמותה פועלת לתת לנשים הזדמנות אמיתית לבנות חיים בטוחים וטובים עבורן ועבור ילדיהן, באמצעות תכניות תעסוקה והעצמה כלכלית, בדגש על בניית תכנית אישית המותאמת לצרכיה ואתגריה של כל אישה. העמותה פועלות גם במישור הציבורי להעלאת מודעות לתופעה, וליישום פתרונות מערכתיים לשיפור מצבן של נפגעות אלימות בישראל.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת יחס חם

  בריאות

  עמותת יחס חם פועלת בתחום הבריאות והסעד לחולים, משנת 2003. העמותה מציעה שירותי הסעת חולים, ארגון חופשות, טיולים וימי כיף לחולים ובני משפחותיהם. תמיכה וסעד למשפחות חולים ונזקקים, ארגון שמחות לילדים חולים, רכישת ציוד ומכשור לחולים, ארגון פעילויות תרבות לילדים ונוער חולי סרטן ונזקקות.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת תקווה ומרפא

  בריאות / ילדים ונוער בסיכון

  תקווה ומרפא הוקמה בשנת 2001, ומאז פועלת במטרה לשפר חיי ילדים חולי דיאליזה, מושתלי כליה ונפרולוגיה. מטרת הארגון היא להעניק תמיכה לילדים ולבני משפחתם, לסייע בקושי אותו הם חווים, לעזור להם להתמודד בדרך הטובה ביותר ועם כמה שיותר עזרה ושמחה. תקווה ומרפא מטפלת בילדים מכל שכבות האוכלוסייה ומכל המגזרים, ומעניקה להם סיוע בהיבטים חברתיים, חינוכיים ופסיכולוגיים, מתוך מטרה לסייע למשפחות.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת מטב: ליווי אישי וביקורי בית לקשישים וניצולי שואה

  קשישים / ניצולי שואה

  עמותת מטב מתמחה בפיתוח ומתן שירותים לקשישים, שירותי סיעוד ושירותי רווחה שונים. העמותה נוסדה בשנת 1958 ומקפידה על פעילות על פי מערכת ערכים חברתית ומקצועית, תוך שמירה על סטנדרטים טיפוליים גבוהים ומתן אפשרות לכל מטופל לבחור את המסגרת המתאימה ביותר עבורו, דוגמת טיפולים סיעודיים, השגחה אישית באשפוזים, ייעוץ מקצועי בתחום בתי אבות, סיעוד לניצולי שואה ואפילו שירותי אומנה לילדים.

  התנדבו עכשיו
 • התא הירוק: חונכות לימודית לילדים ועולים בוגרים

  ילדים / נוער בסיכון / קשישים / ניצולי שואה

  התא הירוק הינה יוזמה פרטית השואפת לעזור לשכונות עוני בעכו דרך פעילויות חברתיות, שיפור פני העיר, ניקיון והרצאות בנושאים שונים בעיקר על איכות הסביבה. זוהי תכנית שנתית שפועלת בשכונות המצוקה בעיר, ומסייעת לעירייה ולארגון ג'ויינט במציאת מתנדבים מתאימים לשיפור העיר.

  התנדבו עכשיו
 • אקים

  צרכים מיוחדים

  אקים הינו ארגון ארצי של הורים ושל אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל, הפועל כארגון ממוקד אדם, שמשמעותו ארגון המייצג את האנשים עם מוגבלות שכלית ואת משפחותיהם, תוך שמירה על זכויות האדם וחירותו. הארגון מקדם הטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית וזאת באמצעות מטה אקים ו64 סניפים ומוקדי פעילות הפרוסים ב77 ישובים ברחבי הארץ, המנוהלים על ידי הנהלות הורים ומתנדבים.

  התנדבו עכשיו
 • מרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, חיפה והצפון

  נשים

  מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית פועלת למען נפגעות ונפגעי אלימות מינית. העמותה מציעה שירותים בכל אזור הצפון, מחדרה ועד לגבול הצפוני (למעט אזור קרית שמונה, צפת, גולן וסובב כנרת). מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית חיפה והצפון הוקם בשנת 1979 מתוך צורך ליצור טיפול רגיש ומיומן בנפגעות ונפגעי אלימות מינית, ומתוך כוונה לתת מענה למצוקות המיוחדות המאפיינות אותם.

  התנדבו עכשיו
 • תנועת גיבורים קטנים

  צרכים מיוחדים

  תנועת גיבורים קטנים היא תנועה חברתית שנוסדה בשנת 2001 כעמותה חברתית. עמותת גיבורים קטנים מבוססת על פעילות התנדבותית ללא שכר של כל פעיליה, כולל המנהלים, שפועלים למען ילדי החינוך המיוחד עם מוגבלות שכלית, מגיל 6 ועד 21. התנועה פועלת בבתי הספר המיוחדים ועורכת פעילויות שנתיות בבתי הספר באופן סדיר. מטרתה היא לקרב בין ילדים "רגילים" לבין הילדים המיוחדים, להעניק להם מסגרת תומכת ומהנה, ולהכשיר ילדים מיוחדים לחיים עצמאיים.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת חיים – למען ילדים חולי סרטן בישראל

  ילדים / נוער בסיכון

  עמותת חיים – למען ילדים חולי סרטן בישראל הוקמה על ידי הורים לילדים חולי סרטן, ומשנת 1984 פועלת בכל המחלקות האונקולוגיות לילדים בכל רחבי הארץ. העמותה מפעילה תומכות רווחה שמלוות באופן יומיומי את הילדים החולים ובני משפחותיהם לצד סיוע וליווי לצוות הרפואי והסוציאלי. כספי התרומות מסייעים במחלקות האונקולוגיות ומשלימים את החסר במערכת הבריאות ובקופות החולים עבור פרויקטים "מצילי חיים".

  התנדבו עכשיו
 • עמותת גדעון ליהדות אתיופיה בחדרה - מקסם

  ילדים / נוער בסיכון

  עמותת גדעון ליהדות אתיופיה בחדרה – מקסם, היא עמותה המנוהלת על ידי מתנדבים בני העדה האתיופית. העמותה מפעילה ארבעה מרכזי לימוד בשכונות בעלות מספר רב של תושבים ממוצא אתיופי, ומסייעת לילדים ובני נוער מהעדה האתיופית במימוש הפוטנציאל הגלום בהם, ומסייעת בהשגת תעודת בגרות ובפתיחת שערי ההשכלה הגבוהה בפניהם.

  התנדבו עכשיו
 • עמך - תמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה ובדור השני

  קשישים

  עמותת עמך - המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה ובדור השני, הוקמה בשנת 1987 על ידי ניצולי שואה ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, על מנת להעניק טיפול נפשי, תמיכתי וחברתי לכ-20,000 ניצולי שואה ובני משפחותיהם. העמותה מפעילה מועדונים חברתיים-שיקומיים והצוות עורך טיפולי בית לניצולים מרותקים.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת קרן אור

  בריאות / צרכים מיוחדים

  עמותת קרן אור שמה לה למטרה לסלול את דרכם של ילדים וצעירים עם עיוורון ולקויות מורכבות נוספות, אל עבר עתיד טוב יותר וחיים מלאי משמעות. העמותה פועלת לקדם את הילדים למיצוי מלוא הפוטנציאל שלהם, לשילובם בחברה ככל שניתן, להטמיע בקרב הקהילה את ערכי קבלת השונה ולהפיץ את הידע המקצועי שנצבר בישראל ומחוצה לה.

  התנדבו עכשיו
 • אלו"ט

  צרכים מיוחדים

  אלו"ט היא עמותת הורים שפועלת לטיפול וקידום ילדים, מתבגרים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי, משלב האבחון ועד גיל 120. העמותה פועלת לקידום זכויותיהם של יותר מ- 20,000 המאובחנים על הרצף, מלווה ותומכת בבני משפחותיהם, מקדמת הקמת ופיתוח שירותים למאובחנים ולמשפחותיהם, וקידום הידע ועידוד המחקר בתחום.

  התנדבו עכשיו
 • גדולים מהחיים

  בריאות

  עמותת גדולים מהחיים הוקמה בשנת 2000 במטרה לשפר את איכות חייהם ורווחתם של ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. העמותה מלווה את הילדים והמשפחות מרגע האבחון עד להחלמה מלאה, במטרה לזרוע שינוי משמעותי בחייהם באמצעות חוויות משמחות ושיפור מתמיד באיכות הטיפול ובתנאים הרפואיים.

  התנדבו עכשיו
 • עמותת ידיד לחינוך

  ילדים / נוער בסיכון

  עמותת ידיד לחינוך מפעילה גמלאים מתנדבים במערכת החינוך ברחבי הארץ, על מנת לסייע בגישור על פערים לימודיים ולמתן תופעות של אלימות באמצעות טיפוח תחושת מסוגלות והעלאת הדימוי העצמי של התלמיד. פעילות העמותה כוללת גיוס, הפעלה וליווי מתנדבים ממגוון מקצועות ותחומי עיסוק, החונכים, מלווים ומסייעים לתלמידים בבתי הספר במהלך יום הלימודים.

  התנדבו עכשיו
 • אח בוגר אחות בוגרת

  ילדים / נוער בסיכון

  אח בוגר אחות בוגרת הוא השלוחה המקומית של ארגון Big Brothers Big Sisters. העמותה פועלת לחולל שינוי צורת מנטורינג וליווי לילדים הזקוקים לנוכחות של דמות בוגרת, חיובית ויציבה בחייהם. על ידי בילוי משותף בצורת משחק, שיחה או פעילות אחרת – ה"אחים הבוגרים" הופכים לחלק בלתי נפרד מחיי ה"אחים הקטנים".

  התנדבו עכשיו
 • עמותת נגישות ישראל

  בריאות/ צרכים מיוחדים

  העמותה פועלת מאז 1999 לקידום הנגישות של אנשים עם כל סוגי המוגבלות ושילובם בחברה. העמותה פועלת בתחומים רבים: קידום חקיקת נגישות, תכניות חינוך, העלאת המודעות, הדרכות, ליווי וייעוץ להטמעת הנגישות ועוד. מאז הקמתה, הנהיגה העמותה מהפכה בתחום הנגישות ותרמה רבות לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם ולהעלאת המודעות כלפי אנשים עם מוגבלות.

  התנדבו עכשיו
בשנת 2018 מפעל הפיס העניק
shape

0

מלגות *

דברים טובים מתחילים כאן וממשיכים הלאה

0

שעות התנדבות בקהילה *

shape

המכירה אסורה למי שטרם מלאו לו 18 שנה.
אזהרה: משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים קובע כי הימורים עלולים להיות ממכרים. ניתן ליצור קשר עם מוקד הרווחה והסיוע של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים שמספרו 118 (שיחה חינם) 24 שעות ביממה. הזכייה תלויה במזל בלבד ואינה קשורה לידע, ניסיון, יכולת או ריבוי משחקים. העמותות אינן ממומנות על ידי מפעל הפיס או פועלות מטעמו * המספרים הם בקירוב

הכתבות המומלצות

כתבות ראשיות באתר