שף החצר

למה כולם פתאום רוצים מטבחי חוץ, מה השוק מציע ומה כדאי לבדוק לפני שקונים?

טלי אשחר גוטליב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטבח חוץ
טלי אשחר גוטליב
תוכן מקודם

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המילים "על האש"? פעם זה היה פיקניק משפחתי על שולחנות קק"ל, עם הרבה צידניות, סלטים, פיתות ורשת מנגל שעליה מכינים את הבשר, עם הרבה עשן ורעש מסביב. אבל במשך השנים התקדמנו. ה"על האש", החוויה הכל כך ישראלית, הפכה להיות מסוגננת יותר. גריל הפחמים הקטן הפך לגריל גדול וקבוע או לגריל גז מהוקצע בחצר הבית, בחירת נתחי הבשר שיעלו על הגריל הפכה לתורה בפני עצמה, שיטות הצלייה וההכנה הפכו למתוחכמות הרבה יותר, וגם חוויית האירוח השתדרגה והתעדנה – ממפגש משפחות בחוץ לאירוח של בני המשפחה או החברים לארוחות גדולות וארוכות בחצר הביתית או במרפסת.

בשנים האחרונות התחלנו להתעניין יותר ויותר בקולינריה. תוכניות הבישול והאוכל הרבות פתחו את העיניים והתיאבון, הריאליטי הכיר לנו בישול ביתי מסוגים שונים ומגוונים, המסעדות והשפים האכילו אותנו במנות גורמה וההיצע של חומרי גלם מעולים מסביב הלך והתרחב. במקביל התחלנו להתעניין יותר במה שאנחנו אוכלים, לאמץ שיטות תזונה שונות, להתנסות בטכניקות הכנה ובישול מורכבות ולבחור חומרי גלם ולטפל בהם בקפידה.

אל המצע התרבותי הקולינרי הזה נכנסו מכשירי בישול מתקדמים שמאפשרים להתנסות בשיטות בישול שונות ומעניינות, בהם גרילי גז מתקדמים, טאבונים ומעשנות. אחרי שאלה נכנסו למסעדות, בשנים האחרונות התחילו גם בשלנים ביתיים לרכוש את המכשירים ולהתנסות בשיטות בישול חדשות. מכאן הדרך למטבח חוץ שלם, הכולל כמה מכשירי בישול וכן מקרר, משטחי עבודה, שטחי אחסון ושטח אירוח – היתה קצרה. במקום אוסף אקלקטי של מכשירי בישול בחצר – מטבח חוץ מאחד הכל בצורה מסודרת, מעוצבת, נוחה ושימושית.

ככל שההיצע בתחום גדל, כך גדל גם הביקוש. ענף מטבחי החוץ התרחב והשתכלל במהירות ושחקנים רבים נכנסו לתחום. היום יש בארץ עשרות יצרנים, יבואנים וספקים של מטבחי חוץ, המאפשרים כמעט לכל אחד למצוא את מטבח החוץ שמתאים לו ולביתו, בתנאי שיש לו מרפסת או חצר ביתית כמובן.

חלום לכל כיס

העלייה של מטבחי החוץ שינתה את חוויית האירוח – היא הוציאה את האירוח החוצה, לארוחות בחצר או במרפסת, לצד המעשנה או הגריל, באוויר הפתוח, כשהילדים משחקים מסביב, המבוגרים שותים ומדברים תוך כדי הבישול, וההכנה והארוחה כולה הופכות לאירוע חברתי מתגלגל ומשוחרר. תוסיפו לכל זה את העובדה שהארץ שלנו נהנית ממזג אוויר נוח ברוב ימות השנה, את האהבה הגדולה שלנו לארוחות מרובות משתתפים ואת תרבות האירוח החמה – ותקבלו את אוסף הסיבות שבגללן מטבחי חוץ הפכו לאחד הענפים הצומחים והמשגשגים בישראל בשנים האחרונות.

ואז באה הקורונה – שסגרה אותנו בבתים ומנעה התקהלויות. אז נכון שלא יכולנו לארח ושהארוחות הגדולות הצטמצמו מאוד – אבל היא דווקא גרמה לנו להתכנס בבית, רק עם בני המשפחה, ולהעריך יותר את הבית כבסיס הנוח, הנעים והמהנה שבו אנחנו חיים. היא חידדה את ההבנה שהבית הוא המקום להגשים בו חלומות, ושלא חייבים לצאת לחופשה גדולה בחו"ל בשביל חוויות משותפות. לכך נוספה העובדה שתקציבי הנסיעות והבילויים המשפחתיים פחתו מאוד – וכך נשאר גם תקציב פנוי וגם רצון, זמן ומוטיבציה לשדרג את הבית – גם בשביל למקסם את ההנאה ממנו וגם כדי להכין אותו לימים שאחרי הקורונה. החלום על מטבח חוץ הפך לבר הגשמה – במיוחד לאור ההיצע העצום הקיים בתחום, המתאים כמעט לכל תקציב, רצון, גודל וצורך.

גורם משמעותי נוסף שדחף את התחום קדימה הוא העיצוב של מטבחי החוץ. היום אפשר להשיג בארץ מטבח חוץ במגוון רחב של סגנונות עיצוביים: ממטבח כפרי, דרך מטבח מודרני ועד מטבח מותאם ומעוצב אישית המהווה המשך ישיר לפלטת הצבעים והחומרים הנמצאת בבית כולו. תכנון בתים רבים מתחיל היום דווקא ממטבח החוץ, שמוקדש לו מקום של כבוד במפרט הטכני של הבית, ורק אחר כך ממשיכים ממנו אל תכנון הבית כולו. תכנון מראש מאפשר לדעת מה יהיה המיקום האידאלי למטבח החוץ – כזה שיאפשר לבשל ולארח בחוץ תוך כדי ניצול מיטבי של כיווני האור והאוויר ותוך כדי התאמת כלל תשתיות הבית למטבח החוץ.

מעבר להיבט החברתי, למטבח החוץ יש שלל יתרונות פרקטיים: הוא שימושי ונוח כי הוא מייתר את השימוש במטבח שבתוך הבית – לא עוד ריצות ותיזוזים בין המקרר לגריל, בין הגריל לברז ובין התנור לחצר. מטבח חוץ מאפשר להכין ארוחה שלמה בחוץ, כולל שטיפת הכלים (או ההדחה במדיח הכלים המשולב במטבח החוץ), וכמובן שגם הריחות נשארים מחוץ לבית.

מטבח שלם או מודולרי?

שוק מטבחי החוץ כולל היצע רחב מאוד, והיום אפשר למצוא בארץ מטבחי חוץ כמעט בכל גודל, חומר, צורה, עיצוב ותקציב. השחקנים בשוק מטבחי החוץ מאפשרים לבחור בין מטבח מודולרי שאפשר להרכיב על ידי בחירת כמה חלקים נפרדים המתחברים למטבח שלם, דרך יחידות מטבח חוץ מלאות הכוללות פונקציות ומכשירים שונים ועד עיצוב מטבח חוץ מהתחלה ועד הסוף – על ידי בחירה אישית של החומרים, החיפויים, הצבעים, המכשירים, הצורה והפונקציות השונות.

החומרים השולטים בשוק מטבחי החוץ הם: אלומיניום או נירוסטה – חומרים עמידים מאוד לאורך זמן, אינם מתבלים, אינם משנים את צבעם ואינם סופחים נוזלים; גרניט פורצלן – חומר עמיד שמעניק מראה מעוצב; ובטון – חומר עמיד וחזק, אינו סופח חום, ניתן לעיצוב, לצביעה ולהוספת טקסטורות.

רוב המטבחים מאפשרים לשלב בין אחד מהחומרים הבסיסיים הללו לחיפויים מחומרים שונים שתורמים לעיצוב ולצבעוניות ומאפשרים לעצב מטבח לפי הטעם האישי. כל חברת מטבחי חוץ מאפשרת לשלב מכשירים מתקדמים של יצרנים וחברות שונות מהארץ ומהעולם, והמגוון הוא עצום. בכל אחת מהקטגוריות – גרילים, מעשנות וטאבונים – יש שפע של מותגים מקצועיים ואיכותיים מהארץ ומחו"ל, וכל חברה בוחרת איזה מותגים להחזיק או לייבא ולשלב במטבחי החוץ שלה.

מה חשוב לדעת לפני קניית מטבח חוץ?

קביעת המיקום האידיאלי למטבח החוץ – עדיף בעזרת מהנדס או אדריכל שיביא בחשבון את כיווני האור והאוויר, כך שהמטבח ושטח האירוח שסביבו ימוקמו במקומות מוצלים יחסית וללא רוח או שמש חזקה, אך מוארים דיים, בעלי זרימת אוויר אופטימלית כדי שהעשן או הריחות יופנו כלפי חוץ ולא כלפי הבית או האורחים, בהתאמה לתשתיות החשמל והמים הקיימות או העתידיות בבית, וכן תוך כדי ניצול מקסימלי של החלל ויצירת חיבור אסתטי ונוח בין הבית למטבח החוץ.

גודל וצורת מטבח החוץ – ההחלטה תלויה ברצון ובהעדפה אישית, אבל גם בגודל הקיים, בתנאי השטח ובתקציב כמובן.

הסגנון העיצובי של המטבח – ההחלטה תלויה בעיצוב הכולל של הבית וסביבתו ובבחירות אישיות, אך כדאי להביא בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל חומר שישולב במטבח החוץ.הציוד הנדרש – החליטו מראש מה אתם צריכים שיהיה במטבח לפי סגנון הבישול שלכם. משפחה שממעטת בצריכת בשר תוותר אולי על גריל חשמלי ועל מעשנת כדי להשקיע בטאבון רחב ואיכותי. חשבו מה גודל שטחי העבודה והאחסון הנדרשים במטבח החוץ ואיזה צרכים עוד הוא אמור למלא. משטחי אחסון גדולים יכולים למשל לפתור לכם בעיות אחסון במטבח הפנימי. מדיח כלים נוסף יכול לעזור לכם להשתלט על כמות הכלים בארוחות מרובות משתתפים וכד'.