תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

"אור ים היא המודל לתכנון מתחמי המגורים הבאים בישראל"

לכתבה

החברה לפיתוח קיסריה משיקה בימים אלה את מתחם המגורים הגדול הבא של ישראל – אור ים, שתאכלס 3,500 משפחות על פני למעלה מאלף דונם באחד מהמיקומים המבוקשים בצפון השרון

מתחם המגורים, שיוקם בחסות הזרוע המבצעת של קרן רוטשילד קיסריה, מיועד למשפחות צעירות ומשפרי דיור, המבקשים לעצמם דירה חדשה, במתחם מודרני ונעים, לצד היכולת לקחת חלק פעיל בגיבוש קהילה עירונית חדשה בישראל.

מתחם המגורים החדש יכלול כ-3,500 יחידות דיור בבנייה מרקמית: מבתים צמודי קרקע ועד למגדלי מגורים בני 15 קומות, שיתפסו כ-40% בלבד מהשטח הכולל של השכונה. כל שאר השטחים יוקדשו לפיתוח סביבתי מתקדם לרווחת תושבי המתחם והמבקרים בה.

ב-1882 החל הברון רוטשילד לרכוש קרקעות בארץ ישראל מתוך מטרה להשיב את היהודים למולדתם. את רוב האדמות העניקה משפחתו למדינה עם הקמתה של מדינת ישראל. הברון אדמונד דה רוטשילד, בעקבות חזונו של סבו "הנדיב הידוע", הקים את קרן רוטשילד קיסריה והזרוע המבצעת שלה - החברה לפיתוח קיסריה - המופקדת על מימוש חזונו להפוך את האזור לפנינה התיישבותית. וזאת על ידי השקעה בפיתוח, והשבחת קרקעות הקרן למטרות מגורים, תעשיה ותיירות.

אור ים היא הדרך להגדיר מחדש את הסטנדרטים בבניית מתחמי דיור בישראל. היתרונות של החברה לפיתוח קיסריה כרוכים ביכולת הכלכלית ובניסיון כגוף מתכנן ומבצע. לכן, היא יכולה להבטיח השלמה מלאה של התשתיות לפני האכלוס של הדירה הראשונה.

למידע נוסף על הפרויקטים העתידיים באור-ים>>

מיקום, מיקום, מיקום

אור ים תיבנה בין אור עקיבא וקיסריה, במרחק של 20 דקות מחיפה ו-40 דקות מתל אביב. השכונה גובלת במערב עם קיסריה, במזרח עם כביש 4, בדרום עם גבולות השכונה עם צומת פל ים ובצפון עם שכונת אורות רבין.

שכונת אור ים

מיקום מתחם המגורים החדש יעניק לתושביו מספר יתרונות מהותיים:

■ גישה מהירה וקלה לכביש החוף, לכביש 4 ולכביש 6 באמצעות כביש 65, כל זאת מבלי לעבור במוקדים עירוניים בהם יש עומסי תחבורה.
■ קרבה מיידית, תוך 5 דקות, לתחנת הרכבת קיסריה – פרדס חנה, באמצעות כביש 651
■ גישה קלה ונוחה באמצעות הרכב הפרטי או שאטל ייעודי מאזור המגורים אל פארק העסקים קיסריה.
■ ו... גישה ישירה, ברגל לאחד מחופי הים היפים בישראל, באמצעות שביל ייעודי להולכי רגל המתגוררים באור ים.

לצד הפיתוח ממשיכה החברה לפיתוח קיסריה בפיתוח ובשיווק המואצים של פארק התעשייה הצמוד לאור ים. הפארק מספק תעסוקה כבר היום לכ 9000 עובדות ועובדים בתחומי הביוטק, הי טק, השירותים, הלוגיסטיקה ועוד. התחזיות הן כי עד לאכלוס השלב הראשון באור ים יחול גידול במספר המשרות בקרב החברות השונות בפארק.

מגורים במחשבה תחילה

ברבות מהשכונות בישראל אנו עדים למצב בו השכונה מאוכלסת הרבה לפני שכל התשתיות הושלמו. מצב זה גורם לקשיים מהותיים למשפחות המתאכלסות. בחברה לפיתוח קיסריה החליטו למנוע את המצב הזה באמצעות שני עקרונות פורצי דרך: הראשון הוא שהחברה השלימה את הליכי התכנון והרישוי למתחם כולו עוד לפני שיווק הקרקעות ליזמים. לכן, היזמים מגיעים לראשונה בישראל, למתחם בו התב"ע מאושרת וכעת כל שנותר הוא לקבל היתרי בניה על בסיסה. משמעות עיקרון זה הוא קיצור מהותי בתהליכי התכנון והבניה של הפרויקט, המסתכמים בשנתיים ולעיתים אף יותר.

העיקרון השני הוא פיתוח כוללני של אור ים, לרבות תשתיות התחבורה, פיתוח סביבתי ואף מוסדות לימוד, מבני ציבור ומבנים לשימוש קהילתי ומסחרי. באופן זה יוכלו דיירי אור ים להתחיל בחיים החדשים שלהם במתחם מיד עם אכלוס הדירה.

על מנת לעמוד בהתחייבות של המתכננים בחברה לפיתוח קיסריה, חולק מתחם המגורים לארבעה חלקים, שישווקו בנפרד. בשנת 2017 ישווקו 973 יח"ד, ב-2018 ישווקו כ-500 יח"ד, ב-2019 ישווקו 863 יח"ד וב-2020 ישווקו 1,150 יחידות הדיור הנותרות. היזמים יוזמנו להציג הצעות למכרז, כאשר כל יזם יוכל להגיש הצעות לכל אחד מהאזורים באור ים, אולם הזכייה תוגבל למקסימום שלושה מתחמים לכל יזם.

מטרת השיווק ההדרגתי היא לאפשר ליזמים ולחברה לפיתוח קיסריה לשמור על הסטנדרטים שהוגדרו בתהליכי התכנון של אור ים ולהבטיח את השלמת התשתיות לפני אכלוס הבניינים.

אור ים תאכלס 3,500 משפחות על פני למעלה מאלף דונם באחד מהמיקומים המבוקשים בצפון השרון
Dreamstime

מקום לגדל בו ילדים

כחלק מהתכנון פורץ הדרך, נקבעו מספר כללים תכנוניים שמטרתם לאפשר מגורים בקהילה  איכותית, מעצימה ונעימה המעמידה את הילדים וחיי המשפחה בראש סדר העדיפויות.

ראשית, שלא כמו במתחמי מגורים אחרים, כ-60% משטח הפרויקט יוקצב לשטחי ציבור פתוחים ומטופחים, דרכים ושטחים ירוקים, בניהם: פארק המשתרע לכל אורך אור ים, שבילים ומסלולים להולכי רגל ולרוכבי אופניים המתחברים אל הפארק, שביל הולכי רגל לחוף הים ומתחמי פנאי, משחק וכושר המפוזרים בכל השכונה.

הורים רבים מתמודדים עם הצורך להסיע את ילדיהם למוסדות החינוך ולאסוף אותם, בשל העומס ההולך וגדל בכבישים. באור ים יוכלו הילדים והוריהם ליהנות מגישה מהירה, בטוחה ונעימה למוסדות החינוך ולגינות המשחק, במרחק של עד 350 מטר בלבד. כך יוכלו ההורים וילדיהם ללכת בנחת, בסביבה ירוקה ונעימה לגן או לבית הספר, מבלי להיכנס ולצאת מהמכונית ומבלי לחצות כבישים סואנים.

בשעות אחר הצהרים יוכלו הילדים ליהנות משלל פעילויות פנאי וספורט ברחבי הפארק (ולא מול המחשב בבית...) בניהן: קירות טיפוס, מגרשי ספורט, מתקני כושר וגני משחקים, ואפילו גינה קהילתית.

על מנת להשלים את חיי הקהילה באזור ולספק לה מתחמי התכנסות, ייבנה בה אמפי דשא לשימושם של התושבים ומערכת החינוך בה.  ומה עם ההורים? הם יוכלו לשבת לכוס קפה במתחם המסחרי, להתאמן בחדר הכושר בקאנטרי קלאב ולצאת להליכה בערב על חוף הים.

החברה לפיתוח קיסריה הופכת מחויבות ליתרון עסקי

מיכאל כרסנטי – מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה מסכם ואומר: "עצם העובדה כי החברה לפיתוח קיסריה היא המשווקת והמפתחת של אור ים, מציבה יתרונות מהותיים לצד מחויבות מעמיקה: המנדט שניתן לנו על ידי קרן רוטשילד מחייב אותנו להגשים את החזון הציוני בכל מה שאנו עושים: החל מפיתוח פארק התעסוקה בקיסריה, דרך שימור ופיתוח נמל קיסריה וכלה בבניין מתחם המגורים הבא של ישראל. חלק מהמחויבות שלנו הוא לא רק ליצור אזור מגורים חדש ומעולה, אלא גם להגדיר מחדש את הסטנדרטים בבניית מתחמי דיור בישראל. היתרונות שיש לנו, כחברה לפיתוח קיסריה, כרוכים ביכולת הכלכלית שלנו ובניסיון שלנו כגוף מתכנן ומבצע. לכן, אנחנו יכולים להבטיח השלמה מלאה של התשתיות לפני האכלוס של הדירה הראשונה, ולקיים את ההבטחה!".

למידע נוסף על הפרויקטים העתידיים באור-ים>>