תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הגליל - האזור החם והנחשק הבא

כבר למעלה מ-30 שנה, הרבה לפני התוכנית הממשלתית לפיתוח הצפון, שענקית הטכנולוגיה KLA משקיעה – ממקום מושבה במגדל העמק - בטיפוח טאלנטים ובמתן פרנסה לכמות הולכת וגדלה של בתי-אב בצפון הארץ. אורי תדמור, נשיא KLA ישראל: "אקו-סיסטם גדול של ספקים מקצועיים שגדלים עימנו ונחשפים לזירת ההייטק הבינלאומית"

משרדי KLA במגדל העמק
מעוף הרחפן

בתחילת 2017 אישרה ממשלת ישראל תוכנית מקיפה לפיתוח הצפון בהשקעה של 17 מיליארד שקל. התוכנית כללה השקעה בתשתיות תחבורה, השקעה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, הגדלת מכסות הסטודנטים במחוז הצפון ועוד. במסגרת תוכנית זו דובר גם על הגדלה וגיוון אמצעי התעסוקה בצפון, לרבות תעשיית ההייטק. אחד היעדים שהוצבו בתוכנית היה לשכנע חברות בין-לאומיות להקים מרכזי פיתוח בצפון - להבדיל או בנוסף לחברות מקומיות אשר עולות צפונה בעיקר כדי להפחית עלויות תפעול. הרציונל היה כי שכר אטרקטיבי, בשילוב עבודה בחברה בינלאומית מובילה, ימשוך אוכלוסייה חזקה ממרכז הארץ ויחזיר הביתה בוגרי אוניברסיטה ילידי הצפון. 

חברת KLA האמריקאית, אשר הקימה ב-1986 את הסניף המקומי שלה במגדל העמק, הקדימה את המגמה הנוכחית בלמעלה מ-30 שנה. החברה המובילה את שוק הבדיקות העולמי בתעשיית המוליכים-למחצה, שוכנת כיום במרכז התעשייה רמת גבריאל ומעסיקה למעלה מ-550 עובדים בתפקידי פיתוח וייצור, כאשר כ-90% מהם מתגוררים צפונית לחדרה. 
"אנחנו מחוברים עמוק לצפון ומרגישים מחויבות ארוכת-שנים לאזור ולתושביו", אומר אורי תדמור, נשיא KLA ישראל, "משקיעים רבות בטיפוח הטאלנט העכשווי והעתידי, ומפרנסים כמות הולכת וגדלה של בתי-אב - בצורה ישירה או עקיפה. לאורך השנים, בנתה KLA סביבה אקו-סיסטם גדול של ספקים מקצועיים, שגדלים עימנו ונחשפים באמצעותנו לזירת ההייטק הבינלאומית. בנוסף, אנחנו מטפחים קבוצה גדולה מאד של נותני שירותים הנהנים יחד איתנו מצמיחת החברה". 

לאתר מטבעות מהחלל - תוך חלקיק שנייה 

KLA מפתחת מכונות ענק מבוססות-אלקטרואופטיקה שמטרתן לבדוק את איכות השבבים של יצרניות הרכיבים האלקטרונים, ביניהן אינטל, סמסונג, TSMC, טושיבה ואחרות. "הטכנולוגיה שלנו נוגעת בכל השבבים של הטלפון הנייד, למשל, אבל לא רק בו. היא בודקת ורואה כל שבב של כל מכשיר אלקטרוני", אומר תדמור בגאווה. 

אורי תדמור
יח"צ

"כך, המכונות שלנו תומכות בצמיחת הדורות המתקדמים ביותר של המכשירים. כדי להמחיש את היכולות האופטיות של המכונות שלנו לאיתור פגם בשבבים במהירות שיא, דמיינו מכונה שיכולה לאתר פגם במטבע, כאשר המטבע מונח על החומה הסינית והמכונה נמצאת בחלל, והכל תוך חלקיק שניה". 

ניקי הכטר, מנהל הכספים של KLA ישראל, מוסיף כי "בשונה ממרבית החברות הזרות, שבעיקר מקימות בארץ מרכזי פיתוח, אצלנו תמצאו חברה שלמה: לצד מרכז הפיתוח, ישנו גם מערך תפעול וייצור משמעותי, כאשר רוב התוצרת מיועדת כמובן לייצוא. תחומי הפעילות השונים מאפשרים גיוון תעסוקתי ומזמינים בעלי מקצועות שונים להצטרף אלינו". 

ניקי הכטר
יח"צ

מה יש לצפון להציע? 
תדמור: "אנשים מחפשים חינוך טוב, שירותי בריאות, דיור ותעסוקה - ובגליל יש את כל אלה ועוד. בגליל יש גם איכות חיים גבוהה לצד עלויות נמוכות בהשוואה למרכז הארץ, תשומת לב ממשלתית וצמיחה מתמדת. אזור תל אביב עומד לקראת רוויה, הן מבחינת מגורים והן מבחינת תעסוקה. הצפיפות הגבוהה וריכוזי ההייטק מזכירים לי במשהו את עמק הסיליקון. הצפון, לעומת זאת, ערוך היטב, נותן מקום לתחרותיות, ויחד עם ההשקעות החדשות של ממשלת ישראל בפיתוח תעשייה ותעסוקה - נראה כי בשנים הקרובות הצפון הולך להיות המקום החם והנחשק ביותר בארץ".

הכטר: "KLA זיהתה את הפוטנציאל כבר בשנות ה-80, ומאז היא נהנית מהטבות שמעניקה הממשלה למפעלי הייטק באזורי פיתוח א', במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. אלה כוללים שיעורי מס מופחתים, תוכניות לעידוד תעסוקה ועוד. וכמובן, גם ההשקעה המשמעותית של KLA כחברה זרה בישראל מקנה לנו נקודות זכות".

עושים רילוקיישן לצפון
"90% מהעובדים שלנו מתגוררים מצפון לחדרה", מציין תדמור, "ושמחים על ההזדמנות לשלב איכות חיים לצד תפקיד מאתגר בתעשיית ההייטק, תוך חשיפה לעולם הגלובלי. מרבית המהנדסים שלנו מבקרים את לקוחותינו ברחבי העולם, ולומדים את הצרכים שלהם כפי שבאים לידי ביטוי בשטח".

לדברי ויקי פלטניק, מנהלת משאבי אנוש ב-KLA, "אנחנו שמים דגש מיוחד על פיתוח הקריירה של העובדים שלנו, דואגים לפיתוח האישי שלהם לצד פיתוח מקצועי. כך, למעלה ממחציתם נמצאים בחברה 5 שנים ומעלה, והגיל הממוצע של העובדים אף הוא גבוה מהמקובל בהייטק במרכז הארץ. סביבת עבודה מאתגרת ומעניינת בשילוב איכות חיים גבוהה - זה מתכון מנצח. יש אצלנו גם מספר מקרים עם שני דורות של עובדים בו-זמנית בחברה, כמו אב ובן או אב ובת. המקרים הללו מוכיחים שהחברה שומרת על רלוונטיות ועל גיוון גבוה, ומספקת אתגר ועניין לבני דורות שונים". 

האתגר המקצועי והעבודה בחזית הטכנולוגיה העולמית, לצד איכות חיים גבוהה, דיור בר-השגה ועלויות מחיה נמוכות בהשוואה למרכז הארץ, מביאים ל-KLA מדענים ומהנדסים מצוינים גם מאזור תל אביב. אחד מהם הוא ד"ר עידו דולב, מנהל הפיתוח של חטיבת Optical Metrology. דולב, יליד הצפון, בילה מספר שנים במרכז הארץ וכאשר התחילה להתגבש אצלו המחשבה לחזור לצפון קיבל במקביל הצעת עבודה שקשה לסרב לה, מ-KLA. היום הוא אומר כי העבודה בחברה מאתגרת, אינטנסיבית ומעניינת מאוד, וכי הוא ובני משפחתו מברכים על המהלך. 

כיצד אתם מצליחים להביא עובדים מאזורים אחרים בארץ?
פלטניק: "כ-10% מהעובדים שלנו מגיעים ממרכז הארץ, ואנחנו עושים כל מה שניתן כדי לתמוך בהם ולהקל עליהם. כך, לדוגמה, במסגרת מערך ההסעות המורכב שלנו הכשרנו ואן ייעודי הכולל כורסאות נוחות, חיבור לאינטרנט, wi-fi, קפה ועוד. הרכב הזה יוצא מדי יום ב-7:00 בבוקר מתחנת ארלוזורוב תל אביב, ויוצא אליה בחזרה לקראת השעה 17:00. כך, במקום לנהוג שעות ארוכות, יכולים העובדים לנוח או לעבוד בזמן הנסיעה".

תדמור מוסיף ש"גם כביש 6 והשיפור הניכר בכבישי הצפון במהלך השנה האחרונה עובדים לטובתנו, כמובן. אני מתגורר בחיפה והנסיעה שלי, רק בשנה האחרונה, התקצרה ב-35 דקות. היום אני בעבודה תוך חצי שעה". פלטניק מצטרפת לדבריו ואומרת כי "לאחרונה אף גיבשנו חבילת רילוקיישן נאה הכוללת סיוע במעבר דירה ושכר דירה לשנה הראשונה, וכבר יש לנו עובד אחד שנהנה מהחבילה". 

ויקי פלטניק
Funia- Digital & Beyond

השילוש הקדוש: תעשייה-אקדמיה-קהילה

"יש לנו מחויבות עמוקה וארוכת-שנים לסביבה ולקהילה שבה אנו חיים", אומרת פלטניק, "זו מחויבות הנשענת על מודל של משולש יחסים: תעשייה, אקדמיה וקהילה. אנחנו משקיעים מאות אלפי דולרים בשנה במערכת החינוך ובאקדמיה, מתמחים ביצירת חיבורים מפרים בין גופים כגון הטכניון, מכללת אורט בראודה, בתי הספר במגדל העמק וגופים כמו המדעטק, כאשר המטרה שלנגד עינינו היא קידום החינוך הטכנולוגי והמדעי לכל ילד וילדה. 

"חלק גדול מההשקעה שלנו מנותב לטכניון ולמכללת אורט בראודה, שבהם אנחנו מחפשים את הרלוונטיות של תחום הלימודים לתחומי העיסוק של KLA, מצוינות אקדמית ושיתופי פעולה ארוכי-טווח עם הפקולטות הספציפיות. בנוסף, אנחנו מקיימים במשרדים ובמפעל שלנו עשרות ביקורים בשנה של תלמידים וסטודנטים במטרה לקרב אותם לתעשייה, למדע ולעולם המוליכים למחצה.

"המהלך הזה כולו מלווה ברגישות גבוהה לשונות ולגיוון בקהילה. אנחנו עושים את כל המאמצים הנדרשים כדי לדבר עם כל אוכלוסייה בשפה שלה, ולספק לה את המענה המתאים ביותר לצרכים שלה. לדוגמה, כאשר אנו תורמים לסטודנטים מצטיינים מהמגזר הערבי, אנחנו דואגים לקיים ימי עיון בהובלת מרצים דוברי ערבית, לקיים טקס חלוקת מלגות בערבית, וכן הלאה".

חברת KLA אף משתלבת במיזמי התנדבות רבים ומגוונים, כמו-גם יוזמת בעצמה פרויקטים מרחיבי-לב. פלטניק: "בימים אלה ממש אנחנו מקיימים קייטנה לילדי העובדים. מדובר במהלך מורכב הכרוך באישור של משרד החינוך, בגיבוש צוות הדרכה עם תעודת הוראה, בקבלת אישורי הורים, הצהרות בריאות ובניית תיק ניהול קייטנה מסודר. 

"מאחר שחשוב לנו להשקיע בעובדים שלנו ובבני משפחותיהם, אנחנו עושים את כל המאמצים הנדרשים - אבל אנחנו לא מסתפקים בזה: מזה שנתיים, משתתפים בקייטנה גם 12 ילדים מכיתות א' עד ו', ממועדונית במגדל העמק, וכך הערך לכל הילדים - האורחים וילדי העובדים שלנו – גדל שבעתיים".

KLA: פרופיל חברה

1976 - שנת הקמה בארה"ב
1986 - הקמת הסניף הישראלי במגדל העמק 
18 סניפים ברחבי העולם
10,000 עובדים ברחבי העולם
44,000 מכונות של KLA אצל לקוחות ברחבי העולם
4.3 מיליארד דולר הכנסות ב-2018 (לא כולל הכנסות אורבוטק)
2019 - KLA רכשה את חברת אורבוטק הישראלית
אתר החברה: www.kla.com

כתבות שאולי פיספסתם

*#