רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כשטכנולוגיה ומקצוענות פוגשות שירות

מנהלי זירת המסחר "פריים ברוקר" מברכים על הרגולציה החדשה בתחום הפורקס, שכבר מוטמעת בחברה, ומצביעים על היתרונות היחסיים של זירתם בשוק ההון - פלטפורמות טכנולוגיות משוכללות, מקצוענות ושירות אישי, המלווה את הלקוחות בכל תהליך ההשקעה

תחום זירות המסחר האינטרנטיות במט"ח, הפורקס, עובר בימים אלה תהליך אסדרה מקיף. מטרת הרגולציה היא לייצר מסחר מפוקח, שקוף והוגן ולמצב את הפורקס כענף מסחר לגיטימי בשוק ההון המקומי. אחד הגופים שלא חיכה להסדרה הינו חברת "פריים ברוקר", שעוד לפני כניסת הרגולציה החדשה לתוקף הטמיעה ביוזמתה חלק גדול מכללי המסחר ההוגן. "מאז ומעולם דגלנו בכך שכספי הלקוחות אצלנו יתנהלו בחשבון נפרד, כפי שדורשת היום הרגולציה", אומר ניב בונפיס, מנכ"ל החברה.

"אנו מקפידים מאוד על פרסום אמין, ללא הטעיות וללא הבטחות שווא, תוך שקיפות מלאה. ללקוחות אנו מסבירים הן את הסיכויים והן את הסיכונים וממליצים להם שהמסחר שייעשה באופן שקול וחכם, תוך ניטרול הרגש, יוכל לייצר ללקוחות תשואה נאה והכנסה קבועה".

רגולציה מתחייבת

כמו מספר חברות רציניות אחרות בענף, ב"פריים ברוקר" מברכים על הרגולציה החדשה ומקווים שתביא לשיפור דימוי הענף. "אין ספק שהרגולציה נדרשת בענף, שסבל מרף כניסה נמוך שבגללו נכנסו אליו גורמים לא ראויים", מציין ניב בונפיס. "בעבר כל אחד יכול היה להיכנס לתחום עם השקעה מינימלית ושכירת תשתיות. רבים פשטו את הרגל וכספי הלקוחות ירדו לטמיון. אני מקווה, כי בעקבות הרגולציה החדשה ואכיפתה ישתפר דימוי הענף, שהוא חיוני לכלכלה הישראלית, בפרט שחלופות ההשקעה האחרות מציעות תשואה נמוכה לחוסכים".

"צריך גם לזכור", הוא מוסיף, "שעד היום כסף רב זרם החוצה לזירות מסחר בבריטניה ובמקומות אחרים בעולם בגלל היעדר רגולציה. הרבה יותר נכון ובטוח שכספי הלקוחות יוחזקו במדינת ישראל ולא במדינות שהראו תסמינים של חוסר יציבות כלכלית בשנים האחרונות".

בונפיס מצביע על כך שדרישות הרגולציה החדשה ממצבות את החברות בענף - יותר נכון, את אלה שיקבלו את אישור רשות ניירות ערך לאחר תהליך בדיקה ארוך - במעמד זהה לזה של הבנקים. "מכל בחינה אפשרית, כבר היום החברות הרציניות בענף מציגות יכולות שלא נופלות מאלה של הבנקים, הן בכל הקשור לתשתית הטכנולוגית והן בכל הקשור להלימות ההון".

"אני מאמין שבעקבות הרגולציה יווצר כאן שוק מתקדם ומבחינה זאת ישראל מצטרפת למשפחת העמים, שם המסחר בזירות המסחר מוסדר ומפוקח היטב. הרגולציה החדשה נכנסת לכל פרט ופרט ומחייבת פרסום הוגן, אזהרת סיכון, שלא לדבר על גילוי נאות. זה מחוייב המציאות נוכח העובדה שאנו אחראים על כספם של אחרים. למרות שהשוק מתנהל באופן סביר וטוב, עדיין יש צורך ברגולציה, שתסדיר את השוק ותוודא שניגודי העניינים מטופלים וגלויים ושהמסחר מתנהל בצורה מקצועית".

מסחר עצמאי או חברתי

"פריים ברוקר" היא אחת מזירות המסחר מהבולטות בשוק ההון המקומי. בעבר רכשה את הפעילות הישראלית של חברת Trade 24 העולמית והיא נחשבת כיום לזירה בעלת יציבות פיננסית גבוהה, ששמה דגש על חדשנות טכנולוגית ושירות לקוחות מצטיין. החברה מתגאה בכך שהיא מצויידת בטכנולוגיות המתקדמות בשוק, שנועדו לספק ללקוחותיה את השירות טוב ביותר, תוך אפשרות לסחור בכל שעות היממה, בממשקים ידידותיים למשתמש, מקצועיים וחדשנים. בה בעת מתחייבת החברה למודל חדשני בשוק - מסחר בעמלות הנמוכות בשוק.

על לקוחות החברה נמנים משקיעים, סוחרים, יצואנים - שדואגים להגן על עצמם מפני תנודות מט''ח - וגם הציבור הרחב שרוצה להרוויח ולמנף את השקעותיו הקפואות שנים בבנק. בחברה מציינים, כי הבנקים מציעים מסחר ששייך לדור הישן, הן מבחינת האפשרויות שיש לו להציע והן מבחינה טכנולוגית, זמינות ומהירות ביצוע. "החברה מציעה ללקוחותיה את מיטב הכלים, הידע והמומחים בתחום מסחר, ושמה לעצמה למטרה לספק ללקוח הישראלי את האפשרות המתאימה ביותר למסחר ברמה גבוהה ביותר", מציין ארי בנש, מנהל השיווק בחברה. לדברי בנש, החברה מציעה ללקוחותיה את הפלטפורמות חזקות ביותר למסחר במטבע חוץ, מדדים, סחורות ומניות.

ללקוח יש גם אפשרות למסחר מקוון עצמאי בו הוא קובע לעצמו את שיטות המסחר. לצד האפשרות של מסחר עצמאי מפעילה "פריים ברוקר" גם  פלטפורמה למסחר חברתי בה ניתן לחקות עסקאות של סוחרים ותיקים ומנוסים. המערכת נוצרה על מנת להגדיל ולמקסם את סיכויי הסוחר הממוצע להרוויח ממסחרו בשוק ההון, באמצעות אפשרות חיקוי תנועות השקעה של הסוחרים הטובים בעולם. מסביר בנש: "בעת כניסה למסחר בשוק ההון, ההיצע הרב של מידע ונתונים הקיים בשוק עלול להיות לעתים מעט מאיים ולגרום לשוק להיתפש כלא נגיש. לכן, פלטפורמת המסחר החברתי שלנו PrimeSocialTrader עוזרת למצוא את העסקאות הטובות יותר עבור הסוחר ללא קריאה מייגעת של עשרות מאמרי כלכלה יומיים. במערכת המסחר החברתי של 'פריים ברוקר' הלקוח יכול לגלות אסטרטגיות מסחר חדשות, לצפות בזמן אמת בפעולות של סוחרים אחרים, ללמוד מסוחרים ותיקים ומנוסים ולשקף זאת בחשבונו בצורה אוטומטית. השליטה תמיד מצויה בידיו והוא יכול לעצור או לחזור ולעקוב, וחוזר חלילה, בכל שלב בו ירצה בכך".

ליווי אישי צמוד

אחד מעקרונות השירות המרכזיים בחברה הוא הצמדת "מאמני מסחר" ללקוחות על מנת שילוו אותם באופן צמוד לאורך כל הליך ההשקעה. "מדובר במאמנים הטובים בשוק, אשר עברו הכשרה מסודרת ומקיפה והם מלווים ומדריכים באופן אישי את הלקוחות", מספר בנש. "גם הם וגם הלקוחות נעזרים בסקירות פיננסיות יומיות ושבועיות שאנו מספקים להם, שנכתבות על-ידי חברות חיצוניות בלתי תלויות, מהמובילות במשק, המספקות להם מבט כללי על המתרחש בשוק ומידע אודות המגמות המתהוות בשוק הפיננסי הגלובלי".

לדבריו, מערך המידע של החברה הוא מקיף וכולל הדרכות וידיאו במגוון נושאים הקשורים במסחר פיננסי, ואקדמיה פיננסית של "פריים ברוקר" בה ניתן למצוא חומר רקע, החל מהסברים בסיסיים לצועדים את הצעדים הראשונים במסחר פיננסי וכלה בקורסים מקוונים מתקדמים לניתוח טכני בשוק ההון. בנוסף, החברה דואגת לעדכן את לקוחותיה במידע שוטף אודות המתרחש בשוק ההון, כאשר המידע נכתב בשפה מקצועית, פשוטה ונוחה להבנה."פריים ברוקר" דואגת ללקוחותיה, ומאפשרת להם לסחור בצורה הנוחה ביותר, ברמה הגבוהה ביותר ובדרך הרווחית ביותר", מסכם ארי בנש.

"אנו מציעים שילוב יוצא דופן בשוק של מקצוענות, נוחות ונגישות, עם שירות לקוחות צמוד ושקוף שבו כל משקיע יודע מה מצבו און-ליין. אני משוכנע שהרגולציה החדשה תזרים לקוחות חדשים לתחום והם יימצאו בנו בית חם לביצוע המסחר בשוק ההון".

נגישות גבוהה למסחר

היבט נוסף בתחום השירות עליו מצביע בנש הוא הנגישות הגבוהה למסחר. "הלקוחות יכולים לבחור לסחור דרך המחשב הביתי או דרך הטלפון החכם. "הטמענו פרוטוקול בטיחות מתקדם  (SSL (Secure Sockets Layer , אשר יוצר ערוץ תקשורת מאובטח בין הלקוח לחברה, ובכך שומר על בטיחות הנתונים של לקוחותינו. גם מערך שירות הלקוחות שלנו עומד לרשות כלל לקוחותינו בכל עת, אם באמצעות הטלפון, אתר האינטרנט, צ'אט אנושי ודואר אלקטרוני", מדגיש ארי בנש.

הטבה ייחודית לקוראי דה מרקר- לחץ לפרטים

כתבות שאולי פיספסתם

*#