רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חוקי המסחר בשוק ההון משתנים

חברת סמארט קפיטל הבינ"ל שמה לעצמה למטרה לספק לסוחר הישראלי מודל שקוף, מהימן וחדשני למסחר מקוון, תוך חיבור ישיר לשווקים הפיננסיים הבין-לאומיים. איציק נוי, מייסד ומנכ"ל, מדבר על שיטות המסחר ועל החזון שמדריך אותו להגדיל את התחרות בשוק ההון הישראלי

מתחת ללוגו של חברת סמארט קפיטל  (Smart Capital) משובצת הסיסמה "פתרונות מסחר חכמים". עבור איציק נוי, מייסד ומנכ"ל החברה, שלוש המילים הללו מבטאות, בתמצית, את רציונל הפעילות שלו - להציע מגוון של פתרונות מסחר חכמים בשווקים הבין-לאומיים עבור לקוחותיו הישראלים. המונח "חכמים" מקפל בתוכו, לדבריו, גם מערכות מסחר מהמתקדמות ביותר בשוק, גם כלי מסחר מתקדמים וגם אנליסטים מקצועיים ומנהלי תיקי לקוחות אישיים. כל זה נועד לאפשר לקהל לקוחותיו לנווט את ההשקעות שלהם בעולם הפיננסי הסבוך ולקבל את הליווי המקצועי והאיכותי ביותר. בכובעו הנוסף, כיו"ר איגוד זירות המסחר בשוק ההוןהפועל תחת כנפיו של איגוד לשכות המסחר, נוי היה ממקדמי הרגולציה החדשה שמסדירה את זירות המסחר האינטרנטיות ואמורה לעשות סדר בענף. הוא מעריך שההסדרה החדשה תביא ברכה לשוק וקובע, כי סמארט קפיטל כבר מיישמת, הלכה למעשה, את הכללים שקבעה רשות ניירות ערך, זאת בנוסף לכללי אתיקה מחמירים שהיא נטלה על עצמה ביוזמתה. בין היתר, היא מפוקחת על-ידי משרד רו"ח ועו"ד חיצוניים ובלתי תלויים.

מזעור סיכונים ללקוח

אך הציות לרגולציה ולכללי האתיקה היא רק פן אחד שמייחד את החברה בשוק ההון המקומי. נוי גם מתגאה בכך שהוא מספק לסוחר הישראלי מודל שקוף, מהימן וחדשני יותר למסחר מקוון, תוך חיבור ישיר לשוקי ההון בעולם. "הצבנו לעצמנו מספר עקרונות ברזל, שמבדילים אותנו מהמודל המקובל כיום בתעשיית המסחר הפיננסי בישראל.

המערכות שאנו מציעים חושפת בפני הלקוח את כל שוקי ההון הבין-לאומיים ולא מדינה ספציפית. כלומר, הלקוח יכול לבחור בכל בורסה, או מוצר פיננסי כזה או אחר, ולרכוש אותו וכל זאת בעלויות מזעריות".

בוא נרחיב קצת את הדיבור על מודל החיבור ישיר לביצועעסקאות בשוק ההון, אל הבנקים והמוסדות הפיננסיים המובילים בעולם. למה הכוונה?

"במודל החיבור הישיר סמארט קפיטל משמשת כערוץ ישיר לשווקים הפיננסים הבינ"ל. כל עסקה שמתבצעת באמצעותנו מבוצעת באופן ישיר באמצעות אחד מספקי הנזילות שלנו, אשר הינם מוסדות פיננסיים וחברי בורסה בינ"ל הנמצאים תחת פיקוחו המחמיר של הרגולטור הבריטי (FCA) אשר מבקר את פעילותם. באמצעות שימוש במודל זה נמנעת החברה באופן מוחלט מנטילת סיכון כלשהו, העלול לסכן את קרן ההשקעה של הלקוח. בנוסףבשל שימוש במבחר גדול ואיכותי של ספקי נזילות - כולם שמות בינ"ל אמינים ומוכרים המתחרים על המחירים הטובים ביותר - יש באפשרותנו להציע ללקוח מחירים נמוכים ואטרקטיביים. לכך צריך להוסיף את יכולתן של מערכות הטכנולוגיה המתקדמות שלנו לאתר בכל רגע נתון את מחיר המכירה (Bid) הגבוה ביותר ומחיר הקנייה (Ask) הנמוך ביותר המוצעים על-ידי כלל ספקי הנזילות. מודל החיבור הישיר של מבטיח, למעשה, גישה ישירה למחירים המוצעים בשווקים הפיננסים הבינ"ל, כאשר אין בכוחו של אף גורם ביניים להשפיע עליו בצורה זו או אחרת. כאשר אתה סוחר במודל שאינו חיבור ישיר, לעולם לא תוכל לדעת האם המחירים שהינך רואה משקפים נאמנה את השווקים. יתרון נוסף של מודל החיבור הישיר הינו שההכנסה שלנו נובעת מקיומם של מחזורי מסחר בלבד, וכך נוצרת מציאות בה אנחנו הופכים לשותפים של הלקוח. בסוף המטרה שלנו היא שהלקוח יבצע כמה שיותר עסקאות מוצלחות".

אילו כלי סיוע אתה מציע ללקוחות?

"יש לנו בארסנל קשת רחבה של כלים ושירותים אשר מסייעים ללקוחות בשיפור הביצועים: ליווי אישי של מנהל תיק לקוח, מרכז הדרכה, מחלקת מחקר ואנליזה, איתותי מסחר חכמים - היישר למכשיר הסלולרי ולתיבת המיילושירות חדשני ופורץ דרך המבוסס על אלגוריתם חכם המשפר את ביצועי הסוחר".

ספר על מערכות המסחר שאתם מפעילים.

"לרשותנו עומדת מערכות מסחר מהמתקדמות בעולם. אחת מהן, MetaTreader4 מהווה פתרון אידיאלי לסוחר העצמאי הרוצה להיות מעורב באופן מלא במסחר ומעוניין לנהל את כספו בעצמו. המערכת מאפשרת לו מגוון פעולות ומסחר וכלים אנליטיים. אנו מבינים שבעולם המסחר העצמאי של היום נגישות היא שם המשחק. לכן, מערכו המסחר הייחודיות שלנו מותאמות לכל הפלטפורמות הדיגיטליות הקיימות בשוק, וזאת כדי שהלקוח יהיה נגיש בכל זמן ולעולם לא יפסיד הזדמנויות להרוויח".

אחת הבעיות היא שחוסר ניסיון, ידע, או זמן עלולים לעתים להפוך את המסחר העצמאי במט"ח לבעייתי. מה הפתרון שלכם?

"זה נכון. לכן אנו מציעים מסחר אוטומטי באמצעות מערכת  Mirror Trader - מערכת מסחר ייחודית המאפשרת ללקוח לעקוב אחר הסוחרים המובילים בשוק וחיקוי פעולות ואסטרטגיות המסחר שלהם. המערכת מאפשרת לסוחר להרוויח מתנועות השוק גם כאשר אינו פנוי למסחר. היא מציגה את צמדי המטבעות והמוצרים השונים בעלי הביצועים הטובים היותר, מזהה מתי לפתוח ולסגור עסקאות ומאפשרת לפתוח מספר פוזיציות בכל זמן נתון. אסטרטגיות המסחר כאן היא פשוטה - העתקה של הביצועים הטובים ביותר בתנאי השוק הנוכחייםתוך זיהוי עיתוי כניסה ויציאה מעסקאות ו ניצול תנועות השווקים גם כאשר הלקוח אינו מחובר למערכת המסחרהמערכת הינה אוטומטית ועל כן מאפשרת לפתוח מספר פוזיציות בכל זמן נתון".

לאן צועדת החברה מכאן?

"כבר כיום סמארט קפיטל פועלת בכמה מישורים מעבר לתחום זירות המסחר, הפורקס. למשל, תחום המיקרו פיננס. בנושא זה המיקרו פיננס, מדובר בעצם בחלופת השקעה מצויינת אל מול הפק"מ, בפרט בעידן של ריביות אפסיות ושליליות. בהמשך הכוונה היא להיכנס לתחום שיווק ההשקעות ולהתמקד בייבוא של קרנות נאמנות זרות של בתי השקעות גדולים לישראל. כל נושא קרנות הנאמנות כאן מעוות ובלתי הגיוני. לא יכול להיות שכיום משווקות 1,200 קרנות נאמנות וכולן של בתי השקעות ישראלים. אין היגיון בדבר. כניסתן של קרנות זרות לישראל תגביר את התחרות ותחשוף את השוק הישראלי לעולם בצורה פשוטה ונגישה. אגב, פעילות זו תיעשה דרך חברת השיווק של סמארט קפיטל ולא ישירות דרך זירת המסחר. אם אתה שואל אותי איך תראה סמארט קפיטל בעתיד אשיב לך שהחברה רואה לנגד עיניה הזדמנות נדירה בכל הקשור לשיווק מוצרים פיננסים שלא היו חשופים ללקוחות הישראלים ולכן תפעל לייבא, לגייר ולהנגיש אותם ללקוחות בישראל".

סוחר תתעורר, חוקי המסחר השתנו>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#