רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כשהוראות הרגולציה מגיעות בטבעיות מהאתיקה הפנימית של החברה

חברת מט"ח 24 מהוותיקות בענף הפורקס, משלבת בין אתיקה גבוהה למקצוענות. חלק גדול מהוראות הרגולציה החדשה בתחום, הוטעמו אצלה עצמאית כבר לפני שנים. בימים אלו החברה בוחנת השקת שירותים משלימים ללקוחותיה

הרגולציה החדשה בתחום הפורקס הכולל מסחר מקוון דרך זירות מסחר אינטרנטיותלא הפתיעה את מט"ח 24 , חברה ותיקה בתחום מזה 12 שנים. לדברי מנכ"ל החברה, דוד מסיקה, החברה פועלת כבר שנים תחת חוקים מחמירים שקבעה לעצמה הרבה לפני הליך ההסדרה שמובילה היום בענף רשות לניירות ערך. "אנו פועלים בפיקוח של משרד האוצר מיום היווסדה של החברה ומבחינתנו החלת הרגולציה על שאר השוק הנה צעד מבורך. שמירת כספי הלקוחות ועמידה בהוראות רגולטוריות היו נס לרגלינו במשך כל שנות קיומה של מט"ח 24 וכעת הסטנדרט יוחל על הענף כולו. בכל השנים החברה נמנעה ממתן ייעוץ והנהלתה התנהגה באחראיות רבה בנוגע לכספי הלקוחות. כמו כן עד היום בתדירות חודשית חברת מט"ח 24 דיווחה לרשות להלבנת הון, זאת מתוקף היותה נותנת שרותי מטבע ברישיון משרד האוצר".

מסיקה מברך על החמרת הרגולציה בתחום ורואה כאן הזדמנות לענף כולו: "ההחמרה הרגולטורית מבורכת, היא תשפר את תדמית שוק הפורקס, ותיתן לו את המעמד שמגיע לו כחלק משוק ההון ומאפיקים פיננסיים נוספים. אני בדעה כי הרגולציה תשים בכף אחת את כל חברות הפורקס ו"זירות הסוחר העצמאי" וסוף סוף יוענקו להן מעמד של בתי השקעות ובנקים".

רגולציה - הזדמנות לחברה וללקוחות

למרות שבאופן כללי, מט"ח 24 פועלת כבר שנים תחת פיקוח רגולטורי, היא עדיין נדרשה לבצע התאמות ושינויים כדי לעמוד בדרישות המלאות של הרגולציה החדשה. "במרבית הסעיפים חברתנו הייתה בעמידה מוחלטת עוד טרם גיבוש ההוראותעם זאת, כחלק מהרגולציה, גיבשו הנהלת החברה והדירקטוריון שלה תכנית עבודה מפורטת אשר נפרסה לאורך שנה וכללה השקעות במערכות מידעניהול סיכונים, שינוי המבנה הארגוני וגיוס כוח אדם. אנו רואים את הרגולציה כהזדמנות למינוף עסקי, הן לחברה והן ללקוחות". מסיקה מונה שורה של צעדים ארגוניים משמעותיים שביצעה מט"ח 24 לקראת כניסת הרגולציה החדשה: "גייסנו כוח אדם איכותי מהחברות המובילות במשק, בין אם בנקאים בבנקים זרים ומקומיים ובין אם בכירים לשעבר בחברות ראיית חשבון. ביצענו השקעה ניכרת במערכות מידע שמינפו את יכולת הנהלת החברה לנהל את העסק ואת הסיכונים. כמו כן הקמנו מנגנוני בקרה תוך הפרדת תפקידים בין המחלקות הבאות במגע עם הלקוחות לבין המחלקות האחריות על רישום, מדידת ובדיקת הנתונים. לכן, כמו שציינתי קודם לכן, אנו מינפנו את הרגולציה לטובתנו".

הגבלה על מידת המינוף ומזעור הסיכון

האם ישנה השלכה על הלקוחות מההתאמה לרגולציה החדשה?

מסיקה: "הרגולציה הגיע בחפיפה לרגולציה בתחום המיסוי האמריקאי (FATCA) ולשינויים בחוק הלבנת הון ומימון טרור. מחד גיסא, כמכלול, אנו בדעה כי הרגולציה מטיבה עם לקוחות בכך שכספיהם מופקדים בבנקים בחשבונות נאמנות ובכך שהחברות חייבות לשמור ל כריות הון שמשמעותן היא שמירה על כספיהם והבדלת הון החברה וכספי הלקוחות. מאידך גיסא, ישנה הגבלה על מידת המינוף בעסקאות, דבר שימזער את הסיכון ללקוח בעסקאותיו, כמו גם הגבלה על יכולת החברה להעניק ללקוחות הטבות, מתנות ובונוסים".

האם אתם צופים ירידה ברווחיות החברות בתחום בעקבות ההוצאות הנדרשות בשל הרגולציה החדשה ?

מסיקה: "כמו שאמרתי, בעיקרון חברת מט"ח 24  הייתה תחת פיקוח רגולטורי מיום היווסדה וההשקעות שנדרשו בוצעו כחלק מתוכנית אסטרטגית אשר ממנפת את דרישות הרגולציה להגברת אפקטיביות ניהול הזירה והניהול של החברה. אני מעריך כי חברות אשר לא ביצעו את ההשקעות האמורות בעבר, המסתכמות במיליוני שקלים, יידרשו כעת להוצאות נכבדות אשר בוודאי ישפיעו על תוצאותיהן הכספיות".

מט"ח 24 מתמחה במסחר במט"ח ומאפשר לסוחרים לסחור דרכה במשך 24 שעות ביוםאך לא רק מט"ח, לקוחות החברה יכולים לסחור דרכה גם במדדים וסחורות. החברה עובדת עם מספר מערכות מסחר מהמתקדמות בשוק ביניהן METATRADER ,WEBTRADER, IPHONETRADER,ANDROID TRADER.

מה עם הדרכות וליווי של הלקוחות בעצם תהליך המסחר והשימוש במערכות?

"אנחנו מפיקים ימי עיון מרוכזים הכוללים העשרות וקורסי ניתוח טכני, מעניקים אינפורמציה עדכנית וסקירות כלכליות על בסיס יומי ללקוחותינו והכוונה אישית. אנחנו מעוניינים שהלקוחות שלנו יהיו מקצועיים, זאת בידיעה שככל שהלקוח מקצועי יותר הוא מרוויח יותר וכך הוא לקוח חוזר. אנו מלווים את לקוחותינו בכל רגע נתון, תוך כדי שימת אצבע על הדופק בכל הנוגע להשקעותיהם. דבר זה בא לידי ביטוי בחדר העסקאות שלנו, אשר זמין ללקוחותינו 24שעות ביממה ונועד לספק מענה מהיר ומיידי במח צבי חירום ובכל שאלה. אנשי מט"ח 24 מספקים גם תכנים תכנים בדמות מאמרים, סקירת מט"ח יומית ותחזיות".

לאלו קהלים החברה פונה ?

מסיקה: "אנחנו פונים לכלל הציבור גברים ונשים כאחד ולכל אדם אשר מעוניין למנף את הונו בצורה שקולה ומחושבת. בנוסף החברה מציעה ללקוחותיה העסקיים מחירים תחרותיים לגידור פעילותם במט"ח".

מט"ח 24 חדר העסקאות שלך>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#