משקמים מבנה בסביבה אגרסיבית? יש פתרון שחוסך בזמן עבודה

שיקום מבנים בסביבה אגרסיבית מייצר לא מעט אתגרים, אבל בחירה נכונה בחומר צמנטי יכולה לקצר את זמן העבודה ולהאריך את אורך חייו של המבנה. אז מה חשוב לדעת?

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרדיט: נקודת מפנה
תוכן מקודם
תוכן מקודם

יזמים, אדריכלים, קונסטרוקטורים וקבלנים העוסקים בשיקום מבנים יודעים שמרגע בנייתו של כל מבנה הוא חשוף להתקפות מסביבתו היוצרות בו נזקים לאורך זמן. המצב אף מחריף בסביבות אגרסיביות כדוגמת מבנים הנמצאים בקרבת ים, מפעלים תעשייתים ובאזורים בעלי תנועת כלי רכב רבה. לאורך חיי המבנה נצטרך לבצע תיקונים ועבודות על מנת לעצור ולעכב את תהליך הבליה הטבעי של המבנה על מנת להאריך את חייו. כיצד אם כן, נוכל לבחור את חומרי השיקום הנכונים בבואנו לתכנן ולבצע שיקום למבנה?

לפני ואחרי סיתות וניקיון הברזל- ספיר 690 להגנה מפני קורוזיהצילום: צילום: א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבנייה

שיקום מבנים | מה עושים כאשר אין תקן?

נכון להיום, בישראל לא קיים תקן לשיקום בטון המגדיר דרישות מחומרי השיקום. לכן, רבים מהמתכננים מאמצים שיטות והגדרות מוצרים על בסיס התקן האירופאי EN1504. בתקן הגדרות רבות הכוללות ניקוי והגנה על ברזלי הזיון, ערכי חוזק לחומר השיקום, אופן ההגנה על מבנה הבטון ועוד. מערכות השיקום אותן אנו מציעים הינן בעלות תו ירוק ועומדות בתקינה האירופאית, ובפרויקטים בהם אנו לוקחים חלק אנו מכוונים את המתכנן והקבלן לפעול על פיה.

לפני ואחרי. תוצאה מהירה ועמידה לטווח הרחוקצילום: צילום: א.צ טכנולוגיות מתקדמות לבנייה

שיקום חזיתות מלון לאורך חוף ת"א | חומר צמנטי מתקדם שמגיע לחוזק גבוה תוך זמן קצר

קחו לדוגמא פרויקטים של שיקום חזיתות במלונות בתל אביב. החזיתות היו במצב קורוזיה מתקדם שגרם להתפוררות חלקים מהמבנה. הסיבה- סמיכות החזית המערבית לים והחזית המזרחית הפונה לרחוב הירקון ונפגעת מפליטת Co2 מכלי הרכב הנוסעים ברחוב. כדי להתמודד עם הבעיה, נבחר חומר שיקום צמנטי מסדרת שיקום 67 בעל תקן אירופאי, המכיל בתוכו גם מעכב קורוזיה. את חומר השיקום ניתן ליישם בשכבות עבות שמתייבשות במהירות, מגיע לחוזק גבוה תוך זמן קצר ואינו מתכווץ או נסדק. ובנוסף הוא בעל תו ירוק!!

שיקום חזיתות מלון בחוף ת"אצילום: צילום: א.צ טכנולוגיות מתקדמות לבנייה

שיקום חזיתות | מערכות מתקדמות בפיתוח כחול לבן ע"פ דרישות התקן האירופאיות

חומרי השיקום אותם אנו מציעים הם פרי פיתוח וייצור כחול לבן ממעבדות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה, אשר נשלחו לגרמניה על מנת לקבל תוקף של התקן האירופאי EN1504. מערכות השיקום מבית א.צ. יושמו בפרויקטים רבים כמו בניין הצוק בהרצליה, מגדל האופרה בתל אביב ועוד, כולם עם ליווי צמוד מהצוות הטכני של החברה. חשוב לזכור, כי למרות האתגר של שיקום בסביבה אגרסיבית, תמיד יש פתרון!

פרויקט שיקום בתל אביבצילום: צילום: ה.ה. טכנולוגיות

למידע נוסף על טכנולוגיות מתקדמות לבנייה