בינה מלאכותית: להפוך מידע לתובנות עסקיות שמייעלות וחוסכות כסף

בינה מלאכותית ודיפ-לרנינג הם הרבה יותר מבאזז-וורד של עולם ההייטק. היום, בעזרת כלים חדשניים גם ארגונים גדולים יכולים להוציא לפועל בצורה מהירה ובטוחה פרויקטים שמייעלים את העסק, חוסכים בעלויות ולוקחים את הארגון לשלב הבא במהפכה הטכנולוגית

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירון רז, מנהל matrix defense וטנגרם סופט, מטריקס | AI & Deep Learning | על טכנולוגיה ועסקיםקרדיט: מטריקס Matrix
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

דיפ לרנינג היא הבאזז-וורד הכי חם בעולם הטכנולוגיה של השנים האחרונות. היא רלוונטית לכל סקטור בשוק ואין כמעט חברת סטרט-אפ שלא כוללת את המושג הזה בחזון שלה כדי להיות רלוונטית לקהל המשקיעים.

בעידן הדאטה תחומים כמו אוטומציה, מחשוב ענן, IOT ואבטחת סייבר יצרו את הבסיס למהפכה הטכנולוגית, בינה מלאכותית ודיפ לרנינג מביאות את המהפכה לשיא. הן מחברות בין כל התחומים ומאפשרות לשפר תהליכים בקנה מידה גדול הכוללים כמויות מידע אדירות שנאספות היום. זה המקום בו תוכן פוגש טכנולוגיה. המקום בו האדם מלמד את המכונה לחקות את עומק המחשבה האנושית. אז מה בינה מלאכותית יכולה ללמוד לעשות?

ניקח לדוגמא חברות ביטוח, בנקים או קופות חולים. בכל יום מוגשות כמויות אדירות של בקשות מקוונות, תביעות ביטוח, צ'קים, טופס 17 ועוד. אמנם הליך הבקשה הוא דיגיטלי, אך כשמרימים את מכסה המנוע מגלים שבלא מעט מקרים, יושבים "מאחורי המחשבים" ועוברים על המסמכים, כולם או אקראית.

בעזרת בינה מלאכותית אנחנו יודעים ללמד מערכות מחשוב למיין ולהבדיל על איזה מסמך מדובר, גם אם יש בו כתב יד ולטפל ולבצע את הפעולות הנדרשות בצורה אוטומטית. מדובר על כמויות משמעותיות של מסמכים בדקה.

דוגמא נוספת היא פענוח של קול ותמונה בזמן אמת. בעזרת צילום רחפן של התקהלות של אנשים, אנחנו יודעים ללמד מערכת בינה מלאכותית כך שתוכל להגיד לנו בשניות כמה אנשים יש באזור ואף לזהות פרצופים ספציפיים והתנהגות חריגה בעזרת אלגוריתם מתוחכם.

בעזרת בינה מלאכותית אנחנו הופכים את המידע לידע ותובנות – במגוון מגזרי משק ותחומי עיסוק. אנחנו מתאימים את המוח המלאכותי לצרכי המשתמש על ידי חיבור של יותר ויותר רשתות, האחת לשנייה, כמו למשל, בתחום התחבורה החכמה. אנחנו יודעים היום ליצור מעבדות התנסות, אבות טיפוס שמאפשרים לכל ארגון להתנסות בבינה מלאכותית ולראות כיצד אפשר לאזן בין תכניות ארוכות טווח ליכולת תגובה יחסית זריזה ומתוחכמת.

בשורה התחתונה, בינה מלאכותית מחברת בין תוכן לטכנולוגיה ומאפשרת קפיצת מדרגה משמעותית, ולכל ארגון או איש מקצוע כדאי לקחת חלק במהפכה.

>> לפרטים נוספים ויצירת קשר עם המומחים של מטריקס

>> על טכנולוגיה ועסקים