להתניע צי משאיות בעזרת בוסטר התנעה אחד

הם נטענים באופן מיידי, עוצמתיים פי 5 ועם אורך חיים כמעט אינסופי. בוסטר ההתנעה מהדור החדש משנה את כל מה שחשבנו על התנעת רכבים. בין אם יש לכם רכב פרטי או בין אם אתם מנהלים צי רכבים, זה הפתרון שחובה להכיר. בקיצור - כבר לא נתקעים בצידי הדרך

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן מקודם

נתחיל מהשורה התחתונה. יש היום בוסטרים להתנעה שניתן להתניע בעזרתם צי של משאיות עם אותו הבוסטר ובזמן קצר מאוד. הבוסטר נטען ע"י המצבר של המשאית אותה התנענו, הוא חוזר לטעינה מלאה תוך מספר שניות וממשיכים הלאה להתנעת למשאית הבאה. 

בוסטרים מהדור הראשון מכילים מצבר וחייבים להישאר טעונים, הם כבדים ואורך החיים שלהם מוגבל לאורך חיי המצבר, הם מתרוקנים לאחר מספר התנעות בודדות וזקוקים לטעינה האורכת מספר שעות. לעומתם, בוסטרים "מהדור החדש" הם ללא מצבר ומקור הכוח שלהם הוא קבל (Capacitor), הם קלים, נטענים מיידית ויש להם הספק של עד פי 5 מהבוסטר "המסורתי". ואם זה לא מספיק, אז אורך החיים שלהם הוא כמעט אינסופי – עד מיליון מחזורי פריקה וטעינה.

ברור שאין לבוסטר מהדור הראשון שום יתרון על פני בוסטר התנעה מבוסס קבלים. אם לוקחים בחשבון את היחס עלות תועלת ואורך חיי הבוסטר, נבין שהגיע הזמן להתקדם לדור החדש – בטח אם צריך להתניע צי רכבים שלם תוך זמן קצר במיוחד.

>> פרטים נוספים באתר הרשמי של המותג ROHER
>> בעמוד הפייסבוק, תוכלו למצוא תכנים גם באנגלית 
>> בחזרה למדור