כך מתמודדים עם רגולציה במתן אשראי

במקום לחשוש מהרגולציה, כדאי לכם להכיר אותה וללמוד איך ניתן להיעזר בה לטובת העסק. אולי גם אתם לא שמעתם "חוק הפיקוח", שקובע כי ברגע שחברה מחזיקה כסף עד להעברתו ליעד הסופי, היא למעשה פועלת כמו צ'יינג'. אבל יש פיתרון פשוט

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד שאול אדרת, שבלת בנושא חוק נותני שירות פיננסיקרדיט: נקודת מפנה
תוכן שיווקי

חברה של אפליקציה חברתית לארגון אירועים, רצתה להוסיף ממשק שהוא בסיסי באפליקציות שיש היום: העברת תשלום בין משתמשים. יש את ביט, את פפר, את פיי-בוקס וגם בקולו אפשר להעביר תשלום לחברים. ברגע שמורידים את האפליקציה ונרשמים, למעשה, אנחנו מעבירים כסף מבלי שאנחנו באמת יודעים לאן הכסף עבר ואיפה הוא נמצא בכל רגע נתון. ואז הגיעה ההודעה מהבנק כי לנוכח חוק הפיקוח על השירותים הפיננסיים, היא לא רשאית לעשות זאת. החברה מעולם לא שמעה על החוק החדש והאמת? כנראה גם אתם לא שמעתם עליו. אז מה עושים?

החוק קובע כי ברגע שחברה מחזיקה כסף עד להעברתו ליעד הסופי (כמו הגננת, וועד הבית או קבוצות ימי הולדת), היא למעשה פועלת כמו צ'יינג'. הרציונל שעומד מאחורי "חוק הפיקוח" הוא שצריך לפקח על חברות המנהלות העברת כספים. בכדי שבמקרים שבהם התשלום לא מכובד, גביית התשלום תצטרך להתבצע מול החברות ולא בין המשתמשים.

זוכרים את החברה עם האפליקציה החברתית? לאחר עיון מעמיק בחקיקה, הוחלט על שינוי ניואנס קטן בהסכם ההתקשרות. קטן אבל משמעותי. במקום שהחברה של האפליקציה תשמור על הכסף כמו בצ'יינג' היא למעשה נותנת הלוואה למעביר התשלום.

איך זה עובד? החברה מבטיחה את הגעת מלוא הסכום ל"יעד הסופי" ובמידה והתשלום של אחד המשתמשים לא יכובד, החברה תצטרך לפעול מולו כדי לגבות את הכסף. הלוואה במקום אחזקת הכסף בפיקדון. אמנם מדובר בפתרון פשוט, אבל הוא מדגים הכי טוב מדוע לא צריך לחשוש מהרגולציה אלא לתת לה לשחק לטובת העסק.

>> ייעוץ ומידע נוסף מהמומחים של שבלת
>> בחזרה למדור