קנאביס רפואי: תשואה למשקיעים ואופק לעשרות שנים קדימה

זה הזמן לפתח ולקדם את הפוטנציאל הכלכלי האדיר הקשור לקנאביס רפואי – לא במכירת סחורות בלבד, אלא במוצרי צריכה ויצירת קניין רוחני עם תשואה למשקיעים ואופק לעשרות שנים קדימה. כך עושים זאת נכון

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן מקודם

קנאביס רפואי. כולם רוצים להיות שם. בכל שנה מוגשות למשרד הבריאות מאות בקשות לרישיונות בשרשרת הערך. ההיצע והביקוש ימשיכו לגדול ולכאורה נדמה שמדובר בבוננזה. אבל יגיע שלב שההיצע והביקוש יתאזנו, לכן רגע לפני שהמחירים ירדו, זה הזמן לפתח ולקדם את הפוטנציאל הכלכלי האדיר הקשור לקנאביס רפואי – לא במכירת סחורות בלבד, אלא במוצרי צריכה ויצירת קניין רוחני עם תשואה למשקיעים ואופק לעשרות שנים קדימה. 

עתיד הקנאביס הוא בטכנולוגיה - במיוחד אצלנו שרובה מיועדת לתעשייה הרפואית. אבל כדי שזה יקרה, המדינה חייבת להסיר חסמים בירוקרטיים. ראשית, להסדיר את הייצוא בהקדם - רשויות המדינה לא ערוכות לייצוא מבחינת מכס ומיסים, התעודות שמונפקות ע"י משרד בריאות ליצרני קנאביס לא עונות על הדרישות של מדינות האיחוד. בנוסף, תעזור גם הקלה רגולטורית על העוסקים בתחום כפי שמקובל ונהוג בתעשיות מפוקחות אחרות. למשל, יש צורך בין היתר בקבלת אישור של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות ומשטרת ישראל לכל בעלי העניין בחברה לרבות בעלי עניין זרים, ובהעדרו קיים סיכון לאובדן הרישיון. 

רק ברגע שתהיה התקדמות מדעית ורגולטורית משמעותית, חברות הפארמה ייכנסו למשחק. לישראל יש מוניטין רב בהייטק, ובחדשנות ומחקר לרבות בתחום הקנאביס. יש מוסדות מחקר וחוקרים מהשורה הראשונה, יש חלון הזדמנויות וככל שהרגולציה והמדע יתקדמו גם התעשייה תתפתח, תגבר התחרות ושחקנים מאוד גדולים לרבות רב לאומיים ייכנסו למשחק. עכשיו זה הזמן לפתח ולבסס תעשייה חזקה ויציבה.

>> ייעוץ ומידע נוסף מהמומחים של שבלת
>> בחזרה למדור