מאב-טיפוס למוצר פונקציונאלי: עד כמה מדפסות תלת מימד באמת משנות את חוקי המשחק?

מעצבים, מפתחים ומהנדסים יודעים שהיתרון הגדול ביותר של מדפסות תלת מימד הוא היכולת להדפיס כל מה שאפשר רק לדמיין בשלב הפיתוח. תוסיפו לזה את היכולת לקצר משמעותית את זמן ייצור הפרוטוטייפ ותבינו למה מהפכת התלת מימד גדולה יותר משחשבתם

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן מקודם

בתחרות הריצה של עולמות הפיתוח והייצור הטכנולוגי, המושג 'טיים טו מרקט' מבטא את קו הניצחון. אז איך רצים מהר יותר בדרך לפיתוח האב טיפוס? איך שומרים על סודות מקצועיים "בבית"? מתקדמים מהפתרונות המסורתיים אל עבר עולם הדפסות בתלת-מימד – פתרון מהיר, ונגיש שחוסך בעלויות הפיתוח. 

כשחברת BOSE החליטה להשיק ליין אוזניות להרכבה בשיטת 'עשה זאת בעצמך' – התובנה הראשונה הייתה ששלב האבטיפוס של כל חלק חייב להיות מהיר למרות שכל חלק עובר עשרות אינטראציות. בזכות מדפסות תלת מימד הצליחה החברה לייצר בשבוע 10 אבי טיפוס לכל חלק.  

בחברת ABB Robotics שמייצרת פתרונות אוטומציה לוגיסטיים, ייצור זרועות לרובוטים אורך חמישה שבועות בשיטה המסורתית. כשהגיעו מדפסות תלת המימד, הזמן התקצר לשעה אחת בלבד. המדפסת נמצאת in-house והמפתחים יכולים לראות בזמן אמת את התוצאות ולשפר אותן במקום. 

בשורה התחתונה, מדפסות תלת-מימד משמשות כפתרון אולטימטיבי למעצבים, מפתחים ומהנדסים. נגיש, נוח וזול להחזיק מדפסת in house וזה גם מאפשר לשמור על סודיות מוחלטת כי לא מוציאים עבודות החוצה. הן מאפשרות הליך מהיר וזול של ניסוי וטעיה ואולי הכי חשוב, להוציא לפועל לא רק פרוטוטייפ צורני, אלה מוצר סופי עם תכונות פונקציונאליות במגוון חומרים ובצבע - כי מה שאפשר לדמיין בפיתוח אפשר להדפיס. 

לחידושים נוספים בתחום הדפסות תלת מימד >>
>> בחזרה למדור