מדויק, מהיר וחסכוני: מדפסות תלת מימד לוקחות ייצור של פרוטזות ומדרסים לשלב הבא

הדרישה הגוברת בעולם הרפואה לאמצעי עזר בהתאמה אישית הפכה את מדפסות תלת המימד לפתרון האולטימטיבי. הן מאפשרות פרסונליזציה, דיוק ברמה גבוהה והפחתת עליות ייצור. בנוסף, טכניקות מחזור במדפסות מאפשרות לנצל למעלה מ-80% מהחומר. בדקנו איך זה בדיוק עובד

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן מקודם

בעשור האחרון אנחנו רואים דרישה גוברת לאמצעי עזר רפואיים בהתאמה אישית, כשתהליך הייצור הידני הקיים, הוא ארוך ומסורבל. בתחום המדרסים, בעזרת סריקת תלת ממד מקבלים את הגיאומטריה המדויקת של כף הרגל. ומכאן, הדרך לייצור במדפסת תלת ממד, ישירה, פשוטה וקלה.

בתהליך זה, כמות המדרסים שניתן להפיק ביום גדולה משמעותית מתהליך הייצור המסורתי.
דוגמא נוספת היא ייצור פרוטזות: בעזרת מדפסות תלת מימד אפשר להגיע לרמת דיוק גבוהה של מבנה הפרוטזה האישית כבר בפעם הראשונה, ולקבל פרוטזה חזקה יותר וקלה יותר מאשר בייצור המסורתי.

בנוסף, במדפסות התלת ממד מבית HP, חומרי הגלם ממוחזרים ומשמשים ליצירת המדרס או הפרוטזה הבאים – כך שניתן ליהנות מניצול של עד 80% מחומר הגלם, מה שמפחית את עלויות הייצור בצורה משמעותית. באמצעות מדפסות התלת ממד, מתקבל מוצר סופי מדויק בתהליך עבודה יעיל ומקוצר שיוצר יתרון תחרותי מובהק. הלקוח נהנה ממוצר איכותי בזמני תגובה קצרים וללא טרטור של מדידות חוזרות.

לחידושים נוספים בתחום הדפסות תלת מימד >>
>> בחזרה למדור