רפואה בתלת מימד: הדפסה מחומרים bio compatible לצורך ייעול הליכים רפואיים וכירורגיים

מהפכת מדפסות תלת המימד לוקחת בשנים האחרונות את עולם הרפואה צעד ענק קדימה. יתרונות המדפסות לא מסתכמות רק בייצור מדויק, אלא גם בחסכון משמעותי בזמן העבודה וקבלת המוצר הסופי. האם בקרוב נראה מדפסות תלת מימד בכל קליניקה ומעבדה רפואית?

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן מקודם

מאז ומתמיד ענף הרפואה והטכנולוגיה שילבו כוחות כדי להגיע לחידושים שישנו את פני האנושות. בזכות מדפסות תלת מימד אנחנו נכנסים לעידן חדש בעולם רפואת השיניים והליכים כירורגיים. עידן מהיר, מדויק ופרסונלי. בתחום רפואת השיניים המדיה הופכת יותר ויותר דיגיטלית. "מיפוי" הפה נעשה ע"י סריקה אינטרה אורלית, שמועברת ישירות למדפסת התלת ממד. מדפסת אסיגה, שעובדת בשיטת "פלטפורמת חומרים פתוחה", מאפשרת שימוש בחומרים שונים של יצרנים שונים המותאמים למגע גוף ובעלי אישור ארגוני הבריאות העולמיים.

האפקטיביות של מדפסות תלת מימד לא מסתכמת רק בחלל הפה. אפשר היום להדפיס צורות גיאומטריות מורכבות שמתאימות בדיוק לחללי הגוף: אוזניים, עיניים ושיניים. נתמקד באוזניים ובצורך לייצר אוזן מלאכותית לאדם שאיבד את אוזנו. בעזרת סריקת תלת מימד של האוזן הבריאה, ניתן ליצור תמונת מראה לצד הפגוע ולהדפיס אוזן סימטרית וזהה.  

חוץ מרמת הדיוק הגבוהה, היתרון המשמעותי הוא קיצור זמן תהליך הייצור. לא צריך לשלוח למעבדות חיצוניות, אלא פשוט להדפיס באותו הרגע. במקום שעות עבודה של פיסול האוזן, ניתן להגיע לתוצאה מדויקת בזמן קצר – מה שגם חוסך ללקוח הגעה חוזרת למדידות. ברפואת שיניים, גשר של 8 חלקים שהיה לוקח לייצר 4 שעות במחרטה ייקח כ-40 דקות בלבד במדפסת תלת מימד, שתהפוך בעתיד הקרוב לשלוחה בלתי נפרדת מכל קליניקה ומעבדה רפואית.

לחידושים נוספים בתחום הדפסות תלת מימד >>
>> בחזרה למדור