מדפסות תלת מימד בפס הייצור: לא מחכים לחלקים, מדפיסים אותם במקום

עלות השבתה של פס ייצור יכולה להגיע לסכומי עתק, אז למה להזמין חלקי חילוף וכלי עבודה מותאמים אישית שאפשר לייצר אותם In-House? בחברות הענק הייניקן ופורד כבר הבינו את זה מזמן, אז איך זה בדיוק עובד וכמה זמן וכסף זה חוסך? התשובות בכתבת הווידאו

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן מקודם

בפסי ייצור כל דקה עולה כסף, והרבה. כדי לייעל, לתחזק, לתקן ולהחליף יש צורך בכלים ייחודיים ומותאמים אישית למכונות. הבעיה? לתכנן, להזמין ולייצר אותם אצל ספק חיצוני לוקח הרבה זמן והעלות הכספית גבוהה. אז למה להזמין כאשר אפשר לייצר אותם In-House? כל מה שצריך זה מדפסת תלת-מימד ליד פס הייצור, והחברות הגדולות במשק כבר הבינו את היתרון.

ב-Heinken הבינו שהעולם צמא לבירה ופס הייצור לא יכול להיות מושבת עד שיגיע החלק הנדרש. בעזרת מדפסות תלת המימד, בהייניקן יצרו jigs & fixtures, כלים מותאמים אישית, חלקי חילוף, תכננו ושפרו אלמנטים ספציפיים במכונות וכך הורידו את עלויות התחזוקה ב-70 עד 90 אחוזים, וכתוצאה מכך גם את זמן האספקה.  

בחברת Ford למשל, העובדים משתמשים jigs & fixtures לתחזוקה ותיקונים, וככל שהביקוש עלה, כך גם העלות. זו הסיבה שהנהלת החברה בחרה להציב מדפסת תלת מימד ומהרגע שתכנון ועיצוב הכלי הסתיים עברו פחות מ-24 שעות עד שהגיע לידם של העובדים. בחברה הבינו את הפוטנציאל והתחילו להדפיס גיגים לצורך הרכבה נכונה של ידיות ומסילות לחלונות. תוך עשור, בפורד הדפיסו למעלה ממיליון חלקים.

אפשר גם לייצר גריפים לזרועות רובוטיות, להב של רחפנים ועוד אינספור דוגמאות - כי העקרון הבסיסי של מדפסות תלת מימד אומר שאם אתה יכול לתכנן, אתה יכול לייצר ובמהירות. הפתרון חוסך עד 90% בעלות ייצור החלקים, מקצר ב-95% את זמן תהליך העבודה וחוסך בעלויות כוח אדם. אפשר לשלוט על זמינות הייצור והכי חשוב, להגיב ומהר לכל מה שקורה בפס הייצור.

לחידושים נוספים בתחום הדפסות תלת מימד >>
>> בחזרה למדור