לקצר ולהוזיל את שלב התכנון: חידוש בתחום הפלסטיקה ההנדסית

מתכנני ומפתחי מוצר בתחום המדיקל-דיוויס והתחום הדנטלי מחפשים כל הזמן את חומר הגלם המושלם. כזה שיהיה חדשני, פונקציונאלי, עמיד וזמין ומצד שני יעמוד בתקנים המחמירים של בטיחות המוצר. ככה עושים את זה

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן מקודם

אם אתם מתכנני ומפתחי מוצר בתחום המדיקל-דיוויס והתחום הדנטלי, אז בטוח שאתם מכירים את החיפוש הבלתי פוסק אחרי חומר הגלם המושלם. זה שמצד אחד יהיה חדשני, פונקציונאלי, עמיד וזמין ומצד שני יעמוד בתקנים המחמירים של בטיחות המוצר בתחום. אז בואו נדבר על חומר מרתק במיוחד בתחום הפלסטיקה ההנדסית הרפואית – תחום שצובר תאוצה ברחבי העולם. 

אז מדוע פלסטיקה הנדסית? דבר ראשון כי התכונות המכאניות, התרמיות, העמידות הכימית והיציבות הממדית הן גבוהות ביחס למשקל החומר. חומר הגלם הפלסטי הרפואי מגיע כפלטות או מוטות עגולים בטווח רחב של עוביים וקטרים ובמגוון צבעים – כל ההיבטים חשובים בזמן תכנון המוצר. בנוסף, החומר עמיד לשחיקה וקרינה, ובזכות המשקל הנמוך ותכונות ההחלקה הטובות הוא מאפשר פונקציונאליות גבוהה תוך שימוש נוח ויעיל לצוות הרפואי ולמטופל.

יתרון נוסף ומשמעותי של הפלסטיקה הרפואית ביחס לחומרים אחרים הוא שהייצור שלו הוא זמין, מהיר וזול יותר. את חומר הגלם של היצרניות המובילות בעולם אשר אושרו ע"י איגודי ה-"FDA" "USP" ו "ISO" ניתן להשיג בקבוצת סקופ מתכות באספקה מיידית, דבר שמקצר באופן משמעותי את שלב הפיתוח והייצור וכתוצאה מכך את ה-"time to market". היבט חשוב בשוק צומח ותחרותי.

>> לחידושים נוספים בעולם המתכות
>> בחזרה למדור